Taekwondo

Brązowy medal Łucji Oleszczuk w Pucharze Świata

Podziel się:

W Eindhoven w Holandii odbył się 43. Lotto Dutch Open Taekwondo Championships 2016, turniej rankingowy Światowej Federacji Taekwondo , zaliczany do Pucharu Świata.

W zawodach wystartowały dwie zawodniczki Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Łucja Oleszczuk (juniorka) i Alicja Laskowska (juniorka młodsza).

Alicja Laskowska startująca po raz pierwszy w tak prestiżowym turnieju, wygrała z Niemką Elma Dindic 6:4 a następnie przegrała 4:7 z holenderką Sasja Van Wanrooij, zajmując miejsce 5-8 w swojej kategorii.

Łucja Oleszczuk występująca pierwszy rok w kategorii juniorów zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej 52 kg. Łucja wygrała z Mckinley Lauren (Wielka Brytania) 12:5, oraz Juliette Lacoste (Francja) 15:2, trzecią walkę przegrała z reprezentantką Turcji. Trenerem obydwu zawodniczek jest Radosław Lisowski.

Obydwie zawodniczki dzięki dobremu startowi dostały powołanie na kolejny turniej rozegrany w ramach Pucharu Świata -German Open, który w kwietniu odbędzie się w Niemczech.

www.taekwondo-ciechanow.pl

Podziel się:


Film

„Historia Roja” wchodzi na ekrany

Dzisiaj (piątek, 4 marca) wchodzi do kin w całej Polsce długo oczekiwany film Jerzego Zalewskiego - „Historia Roja” - opowiadający o losach żołnierzy antykomunistycznej, niepodległościowej partyzantki walczących na północnym Mazowszu i jednego z najsłynniejszych jej dowódców – Mieczysława Dziemieszkiewicza – ps. Rój.

Jolanta Grudzińska nowym dyrektorem

Nowe otwarcie w COEK „Studio”

Magdalena Jabłońska – animatorem, Jolanta Grudzińska – nowym dyrektorem Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej „Studio”

Po służbie na „dwóch gazach”

Policjant z płońskiej komendy po służbie kierował autem będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wydalenie z policji.