Taekwondo

Brązowy medal Łucji Oleszczuk w Pucharze Świata

Podziel się:

W Eindhoven w Holandii odbył się 43. Lotto Dutch Open Taekwondo Championships 2016, turniej rankingowy Światowej Federacji Taekwondo , zaliczany do Pucharu Świata.

W zawodach wystartowały dwie zawodniczki Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Łucja Oleszczuk (juniorka) i Alicja Laskowska (juniorka młodsza).

Alicja Laskowska startująca po raz pierwszy w tak prestiżowym turnieju, wygrała z Niemką Elma Dindic 6:4 a następnie przegrała 4:7 z holenderką Sasja Van Wanrooij, zajmując miejsce 5-8 w swojej kategorii.

Łucja Oleszczuk występująca pierwszy rok w kategorii juniorów zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej 52 kg. Łucja wygrała z Mckinley Lauren (Wielka Brytania) 12:5, oraz Juliette Lacoste (Francja) 15:2, trzecią walkę przegrała z reprezentantką Turcji. Trenerem obydwu zawodniczek jest Radosław Lisowski.

Obydwie zawodniczki dzięki dobremu startowi dostały powołanie na kolejny turniej rozegrany w ramach Pucharu Świata -German Open, który w kwietniu odbędzie się w Niemczech.

www.taekwondo-ciechanow.pl

Podziel się:


Mławski wątek w szafie Kiszczaka

Mławski wątek w szafie Kiszczaka Mamy i wątek północnomazowiecki w tzw. szafie Kiszczaka. 22 lutego Instytut Pamięci Narodowej wydał komunikat w sprawie materiałów znajdujących się w drugim pakiecie dokumentów zabezpieczonych w domu Marii Kiszczak.

Ireneusz Jałoza

Przebiegł maraton na Bajkale

- Udało się !!! Wyników jeszcze nie ma, wstępnie wygląda to tak: Dwa pierwsze miejsca - Polska. Zwycięzca nieco poniżej 4 godzin, stawkę zamykali biegacze z czasem ponad 7.30. Mnie udało się złamać 5 godzin chyba nawet z dobrym miejscem:) na pewno jako trzeci Polak.

Płoński samorząd:

„Nie” dla zamknięcia szpitalnych oddziałów

Płońscy samorządowcy miejscy protestują przeciwko zapowiedzi zamknięcia trzech oddziałów: wewnętrznego, kardiologicznego i reumatologicznego w Szpitalu Powiatowym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.