Taekwondo

Brązowy medal Łucji Oleszczuk w Pucharze Świata

Podziel się:

W Eindhoven w Holandii odbył się 43. Lotto Dutch Open Taekwondo Championships 2016, turniej rankingowy Światowej Federacji Taekwondo , zaliczany do Pucharu Świata.

W zawodach wystartowały dwie zawodniczki Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Łucja Oleszczuk (juniorka) i Alicja Laskowska (juniorka młodsza).

Alicja Laskowska startująca po raz pierwszy w tak prestiżowym turnieju, wygrała z Niemką Elma Dindic 6:4 a następnie przegrała 4:7 z holenderką Sasja Van Wanrooij, zajmując miejsce 5-8 w swojej kategorii.

Łucja Oleszczuk występująca pierwszy rok w kategorii juniorów zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej 52 kg. Łucja wygrała z Mckinley Lauren (Wielka Brytania) 12:5, oraz Juliette Lacoste (Francja) 15:2, trzecią walkę przegrała z reprezentantką Turcji. Trenerem obydwu zawodniczek jest Radosław Lisowski.

Obydwie zawodniczki dzięki dobremu startowi dostały powołanie na kolejny turniej rozegrany w ramach Pucharu Świata -German Open, który w kwietniu odbędzie się w Niemczech.

www.taekwondo-ciechanow.pl

Podziel się:


Taekwondo olimpijskie

Złoty Nałęcz

Paweł Nałęcz z TKKF Promyk Ciechanów zdobył złoty medal w konkurencji poomsae – w kategorii seniorów – podczas Pucharu Polski – Bydgoszcz Cup w taekwondo olimpijskim.

Ciechanów będzie powiatem grodzkim – nasz primaaprilisowy żart

Wraca sprawa sprzed kilkunastu lat –  Ciechanów będzie jednak powiatem grodzkim. Dla miasta to niewątpliwe korzystne rozwiązanie, czy jednak także dla okolicznych gmin tworzących dziś powiat ciechanowski ziemski.

Waldemar Wołk-Karaczewski w Opinogórze

Zupełnie niezwykły gość pojawił się na kolejnym, szóstym już, spotkaniu w „Saloniku Elizy” w Oranżerii w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Na zaproszenie prowadzącej spotkanie Zofii Humięckiej przybył tu światowej sławy baletmistrz Waldemar Wołk-Karaczewski. Wystarczy powiedzieć, że w Wielkiej Encyklopedii Powszechnej poświęcono mu wiele miejsca, wymieniając jego