Leśniczy, który pokonał Syberię

Podziel się:

Przybiegł na metę jako 16. spośród 132. zawodników i jako 3. spośród 11. startujących w XII. Baikal Ice Marathon Polaków. Ireneusz Jałoza (na zdjęciu na mecie) – leśniczy z Szulmierza (gm. Regimin) 6 marca odnotował chyba swój największy dotychczasowy sukces w karierze biegacza.

Ireneusz Jałoza przebiegł maratoński dystans po lodowej tafli jeziora Bajkał w 4 godziny 59 minut i 30 sekund. – Bieg był ciężki – tak go określam nie tylko ja, ale również zawodnicy którzy wygrali (a to czołówka polskich ultramaratończyków). Organizatorzy także stwierdzili, że to jedna z najtrudniejszych edycji tego maratonu – relacjonuje nam pan Ireneusz. – Takiej pokrywy śnieżnej jeszcze nie było. Poza tym był mróz ok. – 18 ( odczuwalna temperatura poniżej – 20 ) i wiatr wiejący w twarz centralnie lub z lewej strony. Zrezygnowano z 6 godzin limitu czasu ponieważ większość się w nim nie mieściła. Do 15 km trasa była znośna później było tylko gorzej, Najgorszy był moment gdy sobie uświadomiłem ten fakt, czyli to że takie warunki będą do końca biegu, a to było dopiero 90 min.

Pierwszy do mety przybiegł również Polak – Piotr Hercog (3 godziny 55 minut 51 sekund), a drugą pozycję zajął również nasz rodak – Łukasz Zdanowski – (4 godziny 7 minut 30 sekund).
Pozostali Polacy zajęli kolejno miejsca: 24, 25, 39, 43, 75, 120. 128.
W tegorocznej edycji bajkalskiego maratonu wystartowali (oprócz zawodników z Rosji) także biegacze m.in. z: USA, Wielkiej Brytanii, Hongkongu, Chin, Japonii, Brazylii, Francji, Niemiec, Słowenii.
11 zawodników (żaden z Polaków) zostało zdyskwalifikowanych.

Sklasyfikowano też osiem pań. Dwie Polki zajęły miejsca 7. i 8. Cztery zawodniczki biegu nie ukończyły.
Fot. Masaki Nakamura – archiwum Ireneusza Jałozy

Podziel się:


Ireneusz Jałoza

Przebiegł maraton na Bajkale

- Udało się !!! Wyników jeszcze nie ma, wstępnie wygląda to tak: Dwa pierwsze miejsca - Polska. Zwycięzca nieco poniżej 4 godzin, stawkę zamykali biegacze z czasem ponad 7.30. Mnie udało się złamać 5 godzin chyba nawet z dobrym miejscem:) na pewno jako trzeci Polak.

Taekwondo olimpijskie

Złoty Nałęcz

Paweł Nałęcz z TKKF Promyk Ciechanów zdobył złoty medal w konkurencji poomsae – w kategorii seniorów – podczas Pucharu Polski – Bydgoszcz Cup w taekwondo olimpijskim.

Jutro upływa termin złożenia oświadczeń o formie opodatkowania przychodu z najmu mieszkań

Do wtorku mają czas osoby, które chcą zmienić sposób opodatkowania przychodów z najmu mieszkania. Dla osób, które dopiero zaczną wynajmować lokale, terminem złożenia oświadczenia jest 20. dzień miesiąca po uzyskaniu pierwszego przychodu albo koniec roku podatkowego, jeżeli pierwszy taki przychód osiągnęły w grudniu.