Mława:

Nowa pompa na Starym Rynku

Podziel się:

Kto bardzo spragniony – na mławskim Starym Rynku może napić się wody z pompy ozdobionej herbem miasta i napisem „Mława 2016”.

 

Trzy lata temu podczas remontu chodnika na Starym Rynku odkryto ślady starej studni i pompy, która stała tu jeszcze w okresie międzywojennym. – Prawdopodobnie została zainstalowana w miejscu, gdzie wcześniej była jedna z czterech studni wybudowanych w XVIII wieku, do szybkiego gaszenia ognia w razie pożaru miasta – informuje rzeczniczka mławskiego Ratusza Magdalena Grzywacz. – W połowie 2015 roku burmistrz Sławomir Kowalewski po konsultacjach z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków zaproponował radnym, aby odtworzyć pompę w jej dawnym miejscu. Zyskało to aprobatę, a w budżecie przeznaczono na ten cel pieniądze.

Ej

Fot. Urząd Miasta Mława

Podziel się:


Film

„Historia Roja” wchodzi na ekrany

Dzisiaj (piątek, 4 marca) wchodzi do kin w całej Polsce długo oczekiwany film Jerzego Zalewskiego - „Historia Roja” - opowiadający o losach żołnierzy antykomunistycznej, niepodległościowej partyzantki walczących na północnym Mazowszu i jednego z najsłynniejszych jej dowódców – Mieczysława Dziemieszkiewicza – ps. Rój.

Prosili nas o pamięć

Grupa patriotyczna „Popławiak” przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Pułtusku – Popławach wraz z ks. prob. kan. T. Kowalczykiem zorganizowała kolejne spotkanie poświęcone Pamięci Żołnierzy Wyklętych i za sprawą Hanny i Dariusza Zawadzkich zaprosiła tym razem do sali parafialnej, Leszka Żebrowskiego, dawnego działacza opozycji antykomunistycznej, cenionego publicystę

Ciechanów: Sesja Rady Miasta

Tanie mieszkania dla młodych, rada dla seniorów

Tanie budownictwo socjalne, tanie mieszkania komunalne dla młodych małżeństw mieszkających i pracujących w powiecie ciechanowskim oraz tanie budownictwo czynszowe – to podstawowe założenia programu budowy tanich mieszkań w Ciechanowie - przedstawione na lutowej sesji Rady Miasta przez zastępcę prezydenta Joannę Potocką-Rak.