Mława:

Nowa pompa na Starym Rynku

Podziel się:

Kto bardzo spragniony – na mławskim Starym Rynku może napić się wody z pompy ozdobionej herbem miasta i napisem „Mława 2016”.

 

Trzy lata temu podczas remontu chodnika na Starym Rynku odkryto ślady starej studni i pompy, która stała tu jeszcze w okresie międzywojennym. – Prawdopodobnie została zainstalowana w miejscu, gdzie wcześniej była jedna z czterech studni wybudowanych w XVIII wieku, do szybkiego gaszenia ognia w razie pożaru miasta – informuje rzeczniczka mławskiego Ratusza Magdalena Grzywacz. – W połowie 2015 roku burmistrz Sławomir Kowalewski po konsultacjach z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków zaproponował radnym, aby odtworzyć pompę w jej dawnym miejscu. Zyskało to aprobatę, a w budżecie przeznaczono na ten cel pieniądze.

Ej

Fot. Urząd Miasta Mława

Podziel się:


Płoński samorząd:

„Nie” dla zamknięcia szpitalnych oddziałów

Płońscy samorządowcy miejscy protestują przeciwko zapowiedzi zamknięcia trzech oddziałów: wewnętrznego, kardiologicznego i reumatologicznego w Szpitalu Powiatowym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dni Patrona w "Krasiniaku"

Pod znakiem romantyzmu

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie obchodzone były Dni Patrona. Ostatniego dnia odbyło się ich uroczyste zwieńczenie.

Film

„Historia Roja” wchodzi na ekrany

Dzisiaj (piątek, 4 marca) wchodzi do kin w całej Polsce długo oczekiwany film Jerzego Zalewskiego - „Historia Roja” - opowiadający o losach żołnierzy antykomunistycznej, niepodległościowej partyzantki walczących na północnym Mazowszu i jednego z najsłynniejszych jej dowódców – Mieczysława Dziemieszkiewicza – ps. Rój.