Mława:

Nowa pompa na Starym Rynku

Podziel się:

Kto bardzo spragniony – na mławskim Starym Rynku może napić się wody z pompy ozdobionej herbem miasta i napisem „Mława 2016”.

 

Trzy lata temu podczas remontu chodnika na Starym Rynku odkryto ślady starej studni i pompy, która stała tu jeszcze w okresie międzywojennym. – Prawdopodobnie została zainstalowana w miejscu, gdzie wcześniej była jedna z czterech studni wybudowanych w XVIII wieku, do szybkiego gaszenia ognia w razie pożaru miasta – informuje rzeczniczka mławskiego Ratusza Magdalena Grzywacz. – W połowie 2015 roku burmistrz Sławomir Kowalewski po konsultacjach z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków zaproponował radnym, aby odtworzyć pompę w jej dawnym miejscu. Zyskało to aprobatę, a w budżecie przeznaczono na ten cel pieniądze.

Ej

Fot. Urząd Miasta Mława

Podziel się:


Leśniczy, który pokonał Syberię

Przybiegł na metę jako 16. spośród 132. zawodników i jako 3. spośród 11. startujących w XII. Baikal Ice Marathon Polaków. Ireneusz Jałoza (na zdjęciu na mecie) - leśniczy z Szulmierza (gm. Regimin) 6 marca odnotował chyba swój największy dotychczasowy sukces w karierze biegacza.

Poseł Marek Jakubiak:

Traktowanie przedsiębiorców i przemysłowców jak potencjalnych oszustów to sabotaż wobec państwa polskiego

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Chcę zacytować takie oto zdanie: Państwo musi być partnerem biznesu. Dziś doradcami premier są w dużej części analitycy dużych banków. U mnie w Radzie Gospodarczej, jeśli zostanę premierem, znajdą się przedsiębiorcy, bo muszą w niej być praktycy - pani Beata Szydło, lipiec 2015 r.

W Muzeum Szlachty Mazowieckiej

Sentymentalny „Salonik PRL-u”

Zaczęło się od tego, że na ścianach pomieszczeń ekspozycyjnych w ciechanowskim Muzeum Szlachty Mazowieckiej wywieszono kilkadziesiąt plakatów, głównie filmowych, z lat 70. i 80. XX w. Pracownica muzeum Elżbieta Długołęcka wpadła na bardzo oryginalny pomysł, żeby wypełnić muzealne sale... eksponatami, a dokładnie mówiąc – przedmiotami codziennego użytku z tamtych