Mława:

Nowa pompa na Starym Rynku

Podziel się:

Kto bardzo spragniony – na mławskim Starym Rynku może napić się wody z pompy ozdobionej herbem miasta i napisem „Mława 2016”.

 

Trzy lata temu podczas remontu chodnika na Starym Rynku odkryto ślady starej studni i pompy, która stała tu jeszcze w okresie międzywojennym. – Prawdopodobnie została zainstalowana w miejscu, gdzie wcześniej była jedna z czterech studni wybudowanych w XVIII wieku, do szybkiego gaszenia ognia w razie pożaru miasta – informuje rzeczniczka mławskiego Ratusza Magdalena Grzywacz. – W połowie 2015 roku burmistrz Sławomir Kowalewski po konsultacjach z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków zaproponował radnym, aby odtworzyć pompę w jej dawnym miejscu. Zyskało to aprobatę, a w budżecie przeznaczono na ten cel pieniądze.

Ej

Fot. Urząd Miasta Mława

Podziel się:


Ciechanów będzie powiatem grodzkim – nasz primaaprilisowy żart

Wraca sprawa sprzed kilkunastu lat –  Ciechanów będzie jednak powiatem grodzkim. Dla miasta to niewątpliwe korzystne rozwiązanie, czy jednak także dla okolicznych gmin tworzących dziś powiat ciechanowski ziemski.

Marek Jakubiak

Wydawać każdy potrafi, zarabiać – mało kto

- Mandat poselski powinien być sprawowany przez najwyżej dwie kadencje – powiedział poseł Marek Jakubiak (Kukiz' 15) podczas oficjalnego otwarcia swego biura poselskiego w Płocku przy ul. Królewieckiej.