Po służbie na „dwóch gazach”

Podziel się:

Policjant z płońskiej komendy po służbie kierował autem będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wydalenie z policji.

W miniony poniedziałek płońska policja otrzymała zgłoszenie, że w okolicach Raciąża jadący drogą samochód stwarza zagrożenie dla ruchu. – Policjanci we wskazanym miejscu znaleźli auto w rowie, a w pobliżu leżącego nietrzeźwego (późniejsze badanie wykazało ok. 3 promili alkoholu) mężczyznę. Był to policjant z płońskiej jednostki.
– W chwili obecnej toczy się postępowanie administracyjne w kierunku zwolnienia funkcjonariusza ze służby – poinformowała rzeczniczka płońskiej Komendy Powiatowej Policji sierż. sztab. Kinga Drężek.
 
fot. KPP Płońsk
Podziel się:


16. spośród 132.

Syberyjski sukces mazowieckiego leśniczego

Przybiegł na metę jako 16. spośród 132. zawodników i jako 3. spośród 11. startujących w XII. Baikal Ice Marathon Polaków. Ireneusz Jałoza (na zdjęciu na mecie) - leśniczy z Szulmierza (gm. Regimin) 6 marca odnotował chyba swój największy dotychczasowy sukces w karierze biegacza.

Waldemar Wołk-Karaczewski w Opinogórze

Zupełnie niezwykły gość pojawił się na kolejnym, szóstym już, spotkaniu w „Saloniku Elizy” w Oranżerii w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Na zaproszenie prowadzącej spotkanie Zofii Humięckiej przybył tu światowej sławy baletmistrz Waldemar Wołk-Karaczewski. Wystarczy powiedzieć, że w Wielkiej Encyklopedii Powszechnej poświęcono mu wiele miejsca, wymieniając jego

Płoński samorząd:

„Nie” dla zamknięcia szpitalnych oddziałów

Płońscy samorządowcy miejscy protestują przeciwko zapowiedzi zamknięcia trzech oddziałów: wewnętrznego, kardiologicznego i reumatologicznego w Szpitalu Powiatowym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.