Uparty jak złodziej

Podziel się:

Raz próbował, dwa razy mu się udało, czwartego razu nie będzie, bo złapali go policjanci.

Mowa o mężczyźnie, który upatrzył sobie sklep sportowy w Ciechanowie. Zaatakował go 27 i 29 lutego oraz 1 marca. Ukradł buty i sportową odzież. Pewnie by nie martwić się o medalowe miejsca – ukradł także puchary. A gdyby pogoda okazała się nieodpowiednia na czynne uprawianie sportu – wyniósł ze sklepu również gry planszowe.

Wpadł w Dzień Kobiet. Nie był samolubem – częścią łupów podzielił się z innymi – oczywiście nie za darmo. Fanty, które zostawił sobie policjanci odzyskali. – Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania u 34-latka znaleźli prawie 50 gram suszu roślinnego. To około 100 porcji dealerskich, których wartość czarnorynkowa wynosi około 2 tys. zł. Policjanci sprawdzili również, że był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów – informuje rzeczniczka ciechanowskiej policji podkom. Jolanta Bym.

Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem. Jolanta Bym: Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności. Zgodnie z art.62 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Fot. KPP Ciechanów

Podziel się:


Film

„Historia Roja” wchodzi na ekrany

Dzisiaj (piątek, 4 marca) wchodzi do kin w całej Polsce długo oczekiwany film Jerzego Zalewskiego - „Historia Roja” - opowiadający o losach żołnierzy antykomunistycznej, niepodległościowej partyzantki walczących na północnym Mazowszu i jednego z najsłynniejszych jej dowódców – Mieczysława Dziemieszkiewicza – ps. Rój.

Marek Jakubiak

Wydawać każdy potrafi, zarabiać – mało kto

- Mandat poselski powinien być sprawowany przez najwyżej dwie kadencje – powiedział poseł Marek Jakubiak (Kukiz' 15) podczas oficjalnego otwarcia swego biura poselskiego w Płocku przy ul. Królewieckiej.

Płoński samorząd:

„Nie” dla zamknięcia szpitalnych oddziałów

Płońscy samorządowcy miejscy protestują przeciwko zapowiedzi zamknięcia trzech oddziałów: wewnętrznego, kardiologicznego i reumatologicznego w Szpitalu Powiatowym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.