Uparty jak złodziej

Podziel się:

Raz próbował, dwa razy mu się udało, czwartego razu nie będzie, bo złapali go policjanci.

Mowa o mężczyźnie, który upatrzył sobie sklep sportowy w Ciechanowie. Zaatakował go 27 i 29 lutego oraz 1 marca. Ukradł buty i sportową odzież. Pewnie by nie martwić się o medalowe miejsca – ukradł także puchary. A gdyby pogoda okazała się nieodpowiednia na czynne uprawianie sportu – wyniósł ze sklepu również gry planszowe.

Wpadł w Dzień Kobiet. Nie był samolubem – częścią łupów podzielił się z innymi – oczywiście nie za darmo. Fanty, które zostawił sobie policjanci odzyskali. – Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania u 34-latka znaleźli prawie 50 gram suszu roślinnego. To około 100 porcji dealerskich, których wartość czarnorynkowa wynosi około 2 tys. zł. Policjanci sprawdzili również, że był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów – informuje rzeczniczka ciechanowskiej policji podkom. Jolanta Bym.

Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem. Jolanta Bym: Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności. Zgodnie z art.62 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Fot. KPP Ciechanów

Podziel się:


Mława:

Nowa pompa na Starym Rynku

Kto bardzo spragniony - na mławskim Starym Rynku może napić się wody z pompy ozdobionej herbem miasta i napisem „Mława 2016”.

Ciechanów: Sesja Rady Miasta

Tanie mieszkania dla młodych, rada dla seniorów

Tanie budownictwo socjalne, tanie mieszkania komunalne dla młodych małżeństw mieszkających i pracujących w powiecie ciechanowskim oraz tanie budownictwo czynszowe – to podstawowe założenia programu budowy tanich mieszkań w Ciechanowie - przedstawione na lutowej sesji Rady Miasta przez zastępcę prezydenta Joannę Potocką-Rak.

W Muzeum Szlachty Mazowieckiej

Sentymentalny „Salonik PRL-u”

Zaczęło się od tego, że na ścianach pomieszczeń ekspozycyjnych w ciechanowskim Muzeum Szlachty Mazowieckiej wywieszono kilkadziesiąt plakatów, głównie filmowych, z lat 70. i 80. XX w. Pracownica muzeum Elżbieta Długołęcka wpadła na bardzo oryginalny pomysł, żeby wypełnić muzealne sale... eksponatami, a dokładnie mówiąc – przedmiotami codziennego użytku z tamtych