Marek Jakubiak

Wydawać każdy potrafi, zarabiać – mało kto

Podziel się:

– Mandat poselski powinien być sprawowany przez najwyżej dwie kadencje – powiedział poseł Marek Jakubiak (Kukiz’ 15) podczas oficjalnego otwarcia swego biura poselskiego w Płocku przy ul. Królewieckiej.

Dziennikarze poruszyli wiele tematów. Poseł pytany o kwestię uchodźców odparł, że trwa, z sukcesem, akcja zbierania podpisów pod referendum w tej sprawie. Ruch Kukiz ’15 jest za przeprowadzeniem referendum, tak by to obywatele, a nie rząd, czy parlament decydowali w tej bardzo ważnej sprawie. Jeśli chodzi o ewentualny podział administracyjny Mazowsza Marek Jakubiak nie ma sprecyzowanego zdania. – Myślę jednak, że powinno zostać tak jak jest.

A jak poseł Jakubiak ocenia pierwsze sto dni rządu premier Beaty Szydło? – Jestem niezwykle zawiedziony tymi stu dniami. Mamy do czynienia z socjalistycznym podejściem do państwa. Zaczęto od rozdawania, a nie od zarabiania – to jest główny paradoks rządów Prawa i Sprawiedliwości. Większość posłów PiS znam, więc zarzucam im to codziennie, że zamiast walczyć o sprawną gospodarkę i o bogaty kraj zaczynają szamotać się z różnymi Trybunałami, z różnymi zawirowaniami prawnymi, które są absolutnie niepotrzebne w tym miejscu i w tym momencie. Być może w przyszłości miałoby to sens, ale teraz moim zdaniem jest na to za wcześnie. Ktoś w mediach określił ładnie, że to szarpanie to jest zjawisko nowej miotły, która musi się wytrzeć, a potem wszystko wraca na swoje tory. Być może ten pierwszy taki zapał do zmieniania wszystkiego i wszędzie już minął i teraz być może przyjdzie czas na rządzenie krajem, bo muszę podkreślić, że rządzenie krajem powinno polegać na rządzeniu gospodarką. Jak wydawać – każdy potrafi, natomiast – jak zarabiać – rzadko kto. I dobry rząd ocenia się po tym jak zarabia, a nie jak wydaje – powiedział poseł.

– My w Kukiz ’15 przychylamy się do takiej teorii, że o ile zarządzanie historią Polski, o ile budowanie tej cechy – my Naród – z przodu – oceniamy pozytywnie, to traktowanie gospodarki w taki co najmniej dziwny sposób jest błędem.

Naród dał Prawu i Sprawiedliwości wyłączność na rządzenie. Oni mają w tej chwili większościowy pakiet i tak naprawdę głosują w Sejmie co chcą, bez znaczenie co my myślimy, czy my tam jesteśmy, czy nie – Prawo i Sprawiedliwość podnosi ręce i mają wszystko co chcą przeprowadzone. Rzecz w tym żeby Prawo i Sprawiedliwość zdało sobie sprawę, że państwem trzeba rządzić. Mam nadzieję, że pan minister Szałamacha zda sobie sprawę, że jest słabym ministrem i postanowi sam odejść – dodał.

Biuro poselskie w Płocku (Królewiecka, 14) jest czynne w czwartki, w godz. 16-18. Jest jednym z czterech biur poselskich Marka Jakubiaka na Mazowszu – obok biur w Ciechanowie (główne), Warszawie i Sochaczewie.

Otwarcie płockiego biura połączone było z kolejnym spotkaniem organizacyjnym Ruchu Kukiz’15 okręgu nr 16 (płocko-ciechanowskiego).

MSz

Fot. Marek Szyperski

Podziel się:


Nowa siłownia oczami dyrektor gimnazjum w Opinogórze

Nasza szkoła sportem stoi - chwali się dyrekcja miejscowego Gimnazjum. Nowa siłownia już otwarta dla wszystkich!

Prosili nas o pamięć

Grupa patriotyczna „Popławiak” przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Pułtusku – Popławach wraz z ks. prob. kan. T. Kowalczykiem zorganizowała kolejne spotkanie poświęcone Pamięci Żołnierzy Wyklętych i za sprawą Hanny i Dariusza Zawadzkich zaprosiła tym razem do sali parafialnej, Leszka Żebrowskiego, dawnego działacza opozycji antykomunistycznej, cenionego publicystę

Połowa Polaków uważa, że 10 tys. zł wystarczy na start działalności gospodarczej

49 proc. Polaków jest zdania, że za 10 tys. złotych można rozpocząć działalność gospodarczą – wynika z badania Barometr Providenta. W praktyce rzeczywiście tyle wystarczy na start, ale jak podkreślają eksperci, potem potrzebne są dodatkowe środki na rozwój. Jednocześnie większość badanych uważa, że małym firmom trudniej jest funkcjonować na rynku. Dlatego instytucje