Marek Jakubiak

Wydawać każdy potrafi, zarabiać – mało kto

Podziel się:

– Mandat poselski powinien być sprawowany przez najwyżej dwie kadencje – powiedział poseł Marek Jakubiak (Kukiz’ 15) podczas oficjalnego otwarcia swego biura poselskiego w Płocku przy ul. Królewieckiej.

Dziennikarze poruszyli wiele tematów. Poseł pytany o kwestię uchodźców odparł, że trwa, z sukcesem, akcja zbierania podpisów pod referendum w tej sprawie. Ruch Kukiz ’15 jest za przeprowadzeniem referendum, tak by to obywatele, a nie rząd, czy parlament decydowali w tej bardzo ważnej sprawie. Jeśli chodzi o ewentualny podział administracyjny Mazowsza Marek Jakubiak nie ma sprecyzowanego zdania. – Myślę jednak, że powinno zostać tak jak jest.

A jak poseł Jakubiak ocenia pierwsze sto dni rządu premier Beaty Szydło? – Jestem niezwykle zawiedziony tymi stu dniami. Mamy do czynienia z socjalistycznym podejściem do państwa. Zaczęto od rozdawania, a nie od zarabiania – to jest główny paradoks rządów Prawa i Sprawiedliwości. Większość posłów PiS znam, więc zarzucam im to codziennie, że zamiast walczyć o sprawną gospodarkę i o bogaty kraj zaczynają szamotać się z różnymi Trybunałami, z różnymi zawirowaniami prawnymi, które są absolutnie niepotrzebne w tym miejscu i w tym momencie. Być może w przyszłości miałoby to sens, ale teraz moim zdaniem jest na to za wcześnie. Ktoś w mediach określił ładnie, że to szarpanie to jest zjawisko nowej miotły, która musi się wytrzeć, a potem wszystko wraca na swoje tory. Być może ten pierwszy taki zapał do zmieniania wszystkiego i wszędzie już minął i teraz być może przyjdzie czas na rządzenie krajem, bo muszę podkreślić, że rządzenie krajem powinno polegać na rządzeniu gospodarką. Jak wydawać – każdy potrafi, natomiast – jak zarabiać – rzadko kto. I dobry rząd ocenia się po tym jak zarabia, a nie jak wydaje – powiedział poseł.

– My w Kukiz ’15 przychylamy się do takiej teorii, że o ile zarządzanie historią Polski, o ile budowanie tej cechy – my Naród – z przodu – oceniamy pozytywnie, to traktowanie gospodarki w taki co najmniej dziwny sposób jest błędem.

Naród dał Prawu i Sprawiedliwości wyłączność na rządzenie. Oni mają w tej chwili większościowy pakiet i tak naprawdę głosują w Sejmie co chcą, bez znaczenie co my myślimy, czy my tam jesteśmy, czy nie – Prawo i Sprawiedliwość podnosi ręce i mają wszystko co chcą przeprowadzone. Rzecz w tym żeby Prawo i Sprawiedliwość zdało sobie sprawę, że państwem trzeba rządzić. Mam nadzieję, że pan minister Szałamacha zda sobie sprawę, że jest słabym ministrem i postanowi sam odejść – dodał.

Biuro poselskie w Płocku (Królewiecka, 14) jest czynne w czwartki, w godz. 16-18. Jest jednym z czterech biur poselskich Marka Jakubiaka na Mazowszu – obok biur w Ciechanowie (główne), Warszawie i Sochaczewie.

Otwarcie płockiego biura połączone było z kolejnym spotkaniem organizacyjnym Ruchu Kukiz’15 okręgu nr 16 (płocko-ciechanowskiego).

MSz

Fot. Marek Szyperski

Podziel się:


Wywieziona pamięć Zagłady

Z lapidarium na dawnym żydowskim cmentarzu w Płońsku zniknął kamienny pomnik upamiętniający zagładę miejscowych Żydów podczas II wojny światowej i trzy macewy. Wywiozły go osoby uważające, że są właścicielami tego terenu.

Taekwondo olimpijskie

Złoty Nałęcz

Paweł Nałęcz z TKKF Promyk Ciechanów zdobył złoty medal w konkurencji poomsae – w kategorii seniorów – podczas Pucharu Polski – Bydgoszcz Cup w taekwondo olimpijskim.

29 grudnia 2015

Sejm – debata nad projektem budżetu

Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy budżetowej na rok 2016 (druk nr 146).