Rok piwnych sukcesów Browarów Regionalnych Jakubiak

Podziel się:

BRJ – największa Grupa browarów z całkowicie polskim kapitałem – zamknęł rok 2015 listą sukcesów: otwarcie Browaru Tenczynek, pierwszy Warszawski Festiwal Piwa Regionalnego czy wprowadzenie na rynek piwnych nowości.

– Miniony rok był wyjątkowo dobrym czasem dla Browarów Regionalnych Jakubiak. Najbardziej znaczącym wydarzeniem w Grupie było uruchomienie historycznego Browaru w Tenczynku, który po 70-letniej przerwie wznowił warzenie piwa. To już czwarty zakład, po browarach: Ciechan, Lwówek i Bojanowo, który przywróciliśmy do życia – mówi Marek Jakubiak – prezes Grupy BRJ i dodaje: – Browar Tenczynek to prawdziwa perła w koronie naszej Grupy i prawdopodobnie najpiękniejszy browar w Europie.

brj2

Miłośnicy piwa mogą już delektować się piwami z portfolio tego podkrakowskiego browaru, które zostały wprowadzone na rynek pod markami: Tenczynek Lager, Tenczynek Marcowe, Tenczynek Milk Stout, Tenczynek Aborygen oraz Tenczynek Imperial Stout.

W czerwcu 2015 r. Grupa BRJ otworzyła w Warszawie pierwszy lokal firmowy „Ciechan na Foksal”, w którym w towarzystwie smacznej, polskiej kuchni, w tym wielu dań na bazie piwa, można skosztować szerokiej palety piw regionalnych z wszystkich czynnych browarów wchodzących w skład Grupy: Ciechan, Lwówek, Bojanowo i Tenczynek. We wrześniu w restauracji Ciechan na Foksal odbył się pierwszy „Warszawski Festiwal Piwa Regionalnego”.

Kolejne nowości produktowe w Grupie BRJ pochodzą z Browaru w wielkopolskim Bojanowie, który w br. roku wprowadził na rynek piwa: Bojan Maorys, Bojan Szwejk oraz lekkie Bojan Somero. Browar Bojanowo
w minionym roku dał się też poznać jako „Wielko Polskie piwo” w pierwszej internetowo-outdoorowej kampanii reklamowej Grupy.

Ubiegłoroczną nowością jest też Cech Piwowarów zrzeszający piwowarów Grupy BRJ, którzy będą tworzyć nowe piwne receptury wymieniając się przy tym wiedzą i doświadczeniem. Cech Piwowarów będzie warzył wyjątkowe piwa w limitowanych edycjach.

W 2015 roku uruchomiono także stronę internetową Grupy BRJ pod adresem: www.brjsa.pl. Browary Regionalne Jakubiak otworzyły również Centrum Dystrybucji w Dąbrówce Wielkiej, gdzie w magazynach centralnych piwa wszystkich browarów Grupy są konfekcjonowane i przesyłane do dostawców hurtowych oraz w ramach własnych oddziałów dystrybucji. Ruszył też proces wymiany butelek na jednolity wzór z wybitym logo Grupy.

Liczne nagrody dla piw z Browarów Regionalnych Jakubiak są potwierdzeniem uznania konsumentów i branży. Tylko w tegorocznym Golden Beer Poland Browary z Grupy BRJ sześciokrotnie stawały na podium, a Browar Ciechan zdobył 3 medale, w tym złoto dla piwa Ciechan AIPA w kategorii „Chmielowe”. Z kolei w Plebiscycie forum piwnego browar.biz Lwówek Jankes został najlepszym piwem górnej fermentacji, Bojan Toporek zajął I miejsce w kategorii Piwa jasne mocne dolnej fermentacji, a Ciechan Miodowe i Ciechan Pszeniczne również zostały laureatami w swoich kategoriach.

brj1Rozstrzygnięto także konkurs na najlepszy browar roku Grupy BRJ. Zwycięzcą został Browar Lwówek, którego zespół osiągnął najwyższy wzrost sprzedaży i najlepszy wynik jakościowy spośród wszystkich browarów Grupy Browary Regionalne Jakubiak.

Więcej informacji: www.brjsa.pl


Grupa Browary Regionalne Jakubiak – wskrzeszamy polskie historyczne browary

Do Grupy BRJ należy 5 browarów z historią: Ciechan, Lwówek, Bojanowo, Tenczynek i Biskupiec. Prezes BRJ Marek Jakubiak jest jedynym inwestorem, który od lat 90 ratuje nieczynne historyczne browary w Polsce. Reanimując browary regionalne Grupa BRJ dynamicznie się rozwija, warzy łącznie 27 marek piwa zatrudniając ponad 200 osób. Najstarszy browar Grupy – Lwówek – posiada tradycje piwowarskie datowane od 1209 r.; pierwsze wzmianki o przepięknym browarze – Bojanowo – pochodzą z 1685 r.; Ciechan – flagowy browar o największym wolumenie produkcji w Grupie BRJ – w 2014 r. obchodził 150-lecie. W 2014 r. Grupa BRJ zakupiła dwa kolejne historyczne browary: Tenczynek, którego piwa smakował sam Jan III Sobieski wracając do kraju po odsieczy wiedeńskiej oraz zabytkowy Biskupiec, który jako pierwszy w Polsce wprowadził konfekcjonowanie piwa w KEG-ach. Wszystkie marki Grupy BRJ powstają w poszanowaniu historycznych tradycji piwowarskich. Produkty Ciechana znajdują się na polskiej Liście Produktów Tradycyjnych. Trunki Grupy BRJ to piwa naturalne (często niepasteryzowane ani nieutrwalane w inny sposób np. nie poddawane mikrofiltracji), ich walory smakowe zostały przypieczętowane licznymi nagrodami.

Podziel się:


Długi trudne do… odinstalowania

Rosną długi i zatory płatnicze w branży budowlanej. W ciągu ostatnich dwóch lat długi firm zajmujących się instalatorstwem wzrosły o jedną trzecią, do niemal 300 milionów złotych. Największe problemy mają podwykonawcy na budowach w województwach: mazowieckim, śląskim, dolnośląskim i wielkopolskim - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Wierzycielami są sklepy i

Rynek pracy w ciągu najbliższych kilku lat znacząco się zmieni. Coraz cenniejsze będą zdolności przywódcze i umiejętność koncentracji

W ciągu najbliższej dekady ze względu na mniejszy przyrost naturalny będzie coraz mniej pracowników, dlatego niektóre branże czeka walka o talenty. Wraz z rozwojem technologii kompetencje pracowników szybciej będą się dezaktualizować. Jednocześnie część prac będzie wykonywana przez roboty. Pracodawcy coraz większą wagę będą przykładać do kompetencji miękkich, czyli

Ropa i węgiel nie podrożeją. Surowce potaniały z powodu spowolnienia gospodarczego na świecie

Na światowych rynkach utrzymuje się nadpodaż węgla i ropy naftowej. Dwa najważniejsze surowce energetyczne cały czas tanieją – na każde 10 dolarów spadku cen ropy naftowej przypada 3 dolary spadku cen węgla. Na duże odbicie nie ma szans, bo słaba koniunktura na świecie hamuje popyt, a do tego przybywa alternatywnych źródeł energii. ‒ Patrząc w