Rok piwnych sukcesów Browarów Regionalnych Jakubiak

Podziel się:

BRJ – największa Grupa browarów z całkowicie polskim kapitałem – zamknęł rok 2015 listą sukcesów: otwarcie Browaru Tenczynek, pierwszy Warszawski Festiwal Piwa Regionalnego czy wprowadzenie na rynek piwnych nowości.

– Miniony rok był wyjątkowo dobrym czasem dla Browarów Regionalnych Jakubiak. Najbardziej znaczącym wydarzeniem w Grupie było uruchomienie historycznego Browaru w Tenczynku, który po 70-letniej przerwie wznowił warzenie piwa. To już czwarty zakład, po browarach: Ciechan, Lwówek i Bojanowo, który przywróciliśmy do życia – mówi Marek Jakubiak – prezes Grupy BRJ i dodaje: – Browar Tenczynek to prawdziwa perła w koronie naszej Grupy i prawdopodobnie najpiękniejszy browar w Europie.

brj2

Miłośnicy piwa mogą już delektować się piwami z portfolio tego podkrakowskiego browaru, które zostały wprowadzone na rynek pod markami: Tenczynek Lager, Tenczynek Marcowe, Tenczynek Milk Stout, Tenczynek Aborygen oraz Tenczynek Imperial Stout.

W czerwcu 2015 r. Grupa BRJ otworzyła w Warszawie pierwszy lokal firmowy „Ciechan na Foksal”, w którym w towarzystwie smacznej, polskiej kuchni, w tym wielu dań na bazie piwa, można skosztować szerokiej palety piw regionalnych z wszystkich czynnych browarów wchodzących w skład Grupy: Ciechan, Lwówek, Bojanowo i Tenczynek. We wrześniu w restauracji Ciechan na Foksal odbył się pierwszy „Warszawski Festiwal Piwa Regionalnego”.

Kolejne nowości produktowe w Grupie BRJ pochodzą z Browaru w wielkopolskim Bojanowie, który w br. roku wprowadził na rynek piwa: Bojan Maorys, Bojan Szwejk oraz lekkie Bojan Somero. Browar Bojanowo
w minionym roku dał się też poznać jako „Wielko Polskie piwo” w pierwszej internetowo-outdoorowej kampanii reklamowej Grupy.

Ubiegłoroczną nowością jest też Cech Piwowarów zrzeszający piwowarów Grupy BRJ, którzy będą tworzyć nowe piwne receptury wymieniając się przy tym wiedzą i doświadczeniem. Cech Piwowarów będzie warzył wyjątkowe piwa w limitowanych edycjach.

W 2015 roku uruchomiono także stronę internetową Grupy BRJ pod adresem: www.brjsa.pl. Browary Regionalne Jakubiak otworzyły również Centrum Dystrybucji w Dąbrówce Wielkiej, gdzie w magazynach centralnych piwa wszystkich browarów Grupy są konfekcjonowane i przesyłane do dostawców hurtowych oraz w ramach własnych oddziałów dystrybucji. Ruszył też proces wymiany butelek na jednolity wzór z wybitym logo Grupy.

Liczne nagrody dla piw z Browarów Regionalnych Jakubiak są potwierdzeniem uznania konsumentów i branży. Tylko w tegorocznym Golden Beer Poland Browary z Grupy BRJ sześciokrotnie stawały na podium, a Browar Ciechan zdobył 3 medale, w tym złoto dla piwa Ciechan AIPA w kategorii „Chmielowe”. Z kolei w Plebiscycie forum piwnego browar.biz Lwówek Jankes został najlepszym piwem górnej fermentacji, Bojan Toporek zajął I miejsce w kategorii Piwa jasne mocne dolnej fermentacji, a Ciechan Miodowe i Ciechan Pszeniczne również zostały laureatami w swoich kategoriach.

brj1Rozstrzygnięto także konkurs na najlepszy browar roku Grupy BRJ. Zwycięzcą został Browar Lwówek, którego zespół osiągnął najwyższy wzrost sprzedaży i najlepszy wynik jakościowy spośród wszystkich browarów Grupy Browary Regionalne Jakubiak.

Więcej informacji: www.brjsa.pl


Grupa Browary Regionalne Jakubiak – wskrzeszamy polskie historyczne browary

Do Grupy BRJ należy 5 browarów z historią: Ciechan, Lwówek, Bojanowo, Tenczynek i Biskupiec. Prezes BRJ Marek Jakubiak jest jedynym inwestorem, który od lat 90 ratuje nieczynne historyczne browary w Polsce. Reanimując browary regionalne Grupa BRJ dynamicznie się rozwija, warzy łącznie 27 marek piwa zatrudniając ponad 200 osób. Najstarszy browar Grupy – Lwówek – posiada tradycje piwowarskie datowane od 1209 r.; pierwsze wzmianki o przepięknym browarze – Bojanowo – pochodzą z 1685 r.; Ciechan – flagowy browar o największym wolumenie produkcji w Grupie BRJ – w 2014 r. obchodził 150-lecie. W 2014 r. Grupa BRJ zakupiła dwa kolejne historyczne browary: Tenczynek, którego piwa smakował sam Jan III Sobieski wracając do kraju po odsieczy wiedeńskiej oraz zabytkowy Biskupiec, który jako pierwszy w Polsce wprowadził konfekcjonowanie piwa w KEG-ach. Wszystkie marki Grupy BRJ powstają w poszanowaniu historycznych tradycji piwowarskich. Produkty Ciechana znajdują się na polskiej Liście Produktów Tradycyjnych. Trunki Grupy BRJ to piwa naturalne (często niepasteryzowane ani nieutrwalane w inny sposób np. nie poddawane mikrofiltracji), ich walory smakowe zostały przypieczętowane licznymi nagrodami.

Podziel się:


Piwna odsłona Cechu Piwowarów Grupy BRJ w irlandzkim stylu

Cech Piwowarów Grupy Browary Regionalne Jakubiak uwarzył swoje pierwsze piwo: Leprikon w stylu Irish Red Ale. To doskonała propozycja dla wszystkich piwoszy, którzy otwarci są na nowe, rzadko spotykane w Polsce piwne smaki i aromaty pochodzące z Wysp Brytyjskich.

Połowa Polaków uważa, że 10 tys. zł wystarczy na start działalności gospodarczej

49 proc. Polaków jest zdania, że za 10 tys. złotych można rozpocząć działalność gospodarczą – wynika z badania Barometr Providenta. W praktyce rzeczywiście tyle wystarczy na start, ale jak podkreślają eksperci, potem potrzebne są dodatkowe środki na rozwój. Jednocześnie większość badanych uważa, że małym firmom trudniej jest funkcjonować na rynku. Dlatego instytucje

Dział kadr już nie tylko od naliczania pensji. Rośnie znacznie strategicznego zarządzania zasobami ludzkimi

Wielopokoleniowość to coraz większe wyzwanie dla dużych korporacji. Działy personalne muszą pogodzić wymagania młodych pracowników z oczekiwaniami osób starszych. By zatrzymać pracowników, firmy muszą im nie tylko oferować atrakcyjne wynagrodzenia, lecz także umożliwiać rozwój zawodowy i osobisty.