Kolejny udany koncert w zabytkowych murach Zamku Książąt Mazowieckich

Muzyka Anny Marii Jopek i zespołu „Kroke” porwała ciechanowską publiczność

Podziel się:

Mieszkańcy Ciechanowa tłumnie wypełnili 2 maja rozległy dziedziniec zabytkowego Zamku Książąt Mazowieckich, gdzie na zaproszenie prezydenta miasta Krzysztofa Kosińskiego wystąpili z koncertem znana polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek Anna Maria Jopek i towarzyszący jej zespół muzyczny „Kroke”.

Anna Maria Jopek – absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, studiowała też na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Była stypendystką warszawskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina i nowojorskiego Columbia Univercity. Jest zdobywczynią cenionych w świecie muzycznym 9 złotych płyt i 7 płyt platynowych. W 1997 r. reprezentowała Polskę na 42 Konkursie Piosenki Eurowizji utworem „Ale jestem”, uczestniczyła w koncercie „Zielono mi” podczas 34 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2000 r. rozpoczęła karierę międzynarodową wydając dwie płyty anglojęzyczne. Odznaczana „za wybitne zasługi w pracy artystycznej oraz za popularyzowanie polskiej muzyki w świecie”.

Zespół instrumentalny „Kroke” założony został przez trzech absolwentów Akademii Muzycznej z Krakowa. Anna Maria Jopek współpracuje z zespołem od 2012 r., kiedy to nagrała z nim płytę „Feelharmony”.

Ciechanowski koncert rozpoczął się kilkoma wykonaniami muzycznymi zespołu „Kroke”. Zaprezentowali się: Tomasz Kukurba (altówka), Jerzy Bawol (akordeon), Tomasz Lato (kontrabas) i nowy członek zespołu Sławomir Berny (instrumenty perkusyjne). Po nich na scenę wyszła Anna Maria Jopek. I zaczął się prawdziwy koncert, znakomity koncert. Artystka brawurowo śpiewała jedną po drugiej swoje piosenki, cały czas przy towarzyszącym jej akompaniamencie muzyków z „Kroke”, spośród których wyróżniał się zwłaszcza grający na altówce i również śpiewający Tomasz Kukurba.

Artyści zaprezentowali muzykę balansującą na granicy etno, folku, jazzu,a także muzyki klasycznej, w której to muzyce przebrzmiewały nawet echa muzyki klezmerskiej. Zdaniem krytyków jest to muzyka trudna do jednoznacznej oceny stylistycznej. Ciekawa muzyka, która nie raz sprawdzała się jako ilustracja filmowa i teatralna, „tak obrazowa, pełna znaczeń, a zarazem tak pojemna dla wyobraźni”. Okazuje się, że zestawienie piosenek Anny Marii Jopek z muzyką zespoły „Kroke” przynosi świetne efekty.

Anna Maria Jopek z uznaniem wypowiadała się o tym „magicznym miejscu, jakim jest Zamek Książąt Mazowieckich” i – tu ciekawostka – już w trakcie bisów improwizując śpiewając zwracała się do publiczności.

To był koncert stojący na najwyższym poziomie. Widzowie zgotowali artystom owację. Były podziękowania i kwiaty wręczone przez prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego.

TWo

Podziel się:


XXVII Koncert Noworoczny Gala 2017

Statuetki „Sukces Artystyczny Roku 2016” dla młodych artystów

Po raz 27. na scenie Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie 14 stycznia odbył się uroczysty Koncert Noworoczny Gala 2017.

W PCKiS w Ciechanowie

Wernisaż prac Jerzego Budziszewskiego (Jeshua Ben-Ora)

13 sierpnia w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbyło się otwarcie wystawy dzieł plastycznych Jerzego Budziszewskiego (Jeshua Ben-Ora). Autor (1950-2006) – malarz, rzeźbiarz, fotografik, pochodzi z Mazowsza. Studia malarskie ukończył w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1975 r.

Premiera Teatru Mazowieckiego w Ciechanowie

„Miłość” ks. Jana Twardowskiego i Adama Woronowicza

Spektakl poetycki zatytułowany „Miłość” - na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego – z taką premierą wystąpił w Ciechanowie utworzony niedawno w stolicy Teatr Mazowiecki. Na scenie Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowane zostało przedstawienie niezwykłe, stworzone przez znanego aktora Adama Woronowicza (odtwórcy m.in. filmowej postaci ks. Jerzego Popiełuszki)