Ciechanów

Nagrodzeni w kulturze

Podziel się:

Cztery osoby uhonorowano w Ciechanowie z okazji tegorocznego Dnia Działacza Kultury i Drukarza. Uroczystość odbyła się w Kawiarni Artystycznej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki.
Na wniosek dyrektora PCKiSz Teresy Kaczorowskiej Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorowano:

Tadeusza Króla – pracującego w kinie Łydynia od 19 lat jako  kasjer-kinoperator; Krzysztofa Sowińskiego – artystę malarza, od 2001 r.  prezesa Stowarzyszenia Pracy Twórczej w Ciechanowie; Dariusza Węcławskiego – poetę, od 2004 r. dyrektora
Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego dla Osób Chorych na
SM w Dąbku (pow. Mławski).
Złoty Medal „Za Długoletnią Służbę” otrzymała Leonarda Ząbkowska, która
rozpoczęła pracę zawodową 1 września 1977 r., a aż 30 lat (od 1 lipca1986 r.) spędziła w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w
Ciechanowie, na stanowisku specjalisty ds. administracji. 

Odznaczenia wręczali:  poseł Robert Kołakowski,  Andrzej Pawłowski - wicestarosta ciechanowski, dyrektor Teresa Kaczorowska.
Po części oficjalnej na scenie Kawiarni Artystycznej zaprezentowali się młodzi artyści ze Studium Piosenki "dEs" Grzegorza Chodkiewicza: Szymon Pogorzelski, Iwona Abramczyk. Teatr "Rozmyty Kontrast" kierowany przez Andrzeja Liszewskiego przedstawił trzy jednoaktówki Tadeusza Różewicza: "Dzidzibobo
czyli miłość czeka za drzwiami", "Sobowtór" oraz "Spagetti i miecz".

REd

Fot. Archiwum PCKiSZ Ciechanów
Podziel się:


Pułtusk: 100-lecie kina „Narew”

Z okazji setnych urodzin kina przygotowany został cykl wydarzeń, w których będzie można wziąć udział w ciągu całego 2015 roku.

Płońsk: Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Con Grazia

Koncert odbędzie się w niedzielę 18 stycznia w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku. Początek godz. 15.30.

II Ciechanowskie Dyktando o „Pióro prof. Jerzego Bralczyka”

Ewa Julia Kowalska zwyciężczynią w klasyfikacji generalnej

Ok. 150 osób wzięło udział w II Ciechanowskim Dyktandzie o Pióro prof. Jerzego Bralczyka. W roli organizatorów wystąpiły Społeczne Towarzystwo Oświatowe i Urząd Miasta w Ciechanowie. A na miejsce zmagań chętnie udostępniła swą aulę Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.