Pułtusk: 100-lecie kina „Narew”

Podziel się:
fot. Urząd Miasta Pułtusk

Z okazji setnych urodzin kina przygotowany został cykl wydarzeń, w których będzie można wziąć udział w ciągu całego 2015 roku.

Pokazy filmowe „Krótka historia kina polskiego” będą odbywały się w jeden z czwartków każdego miesiąca. Będzie im towarzyszyć wystąpienie prelegenta dotyczące prezentowanego filmu oraz wystawa „Krótka historia kinematografii w Polsce”, szerzej prezentująca wybrane projekcje. Uczestnicy pokazów otrzymają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Inauguracja przedsięwzięcia – 29 stycznia, godz. 18.00. Poznamy wtedy początki kina na ziemiach polskich: „Pruska kultura” (1907 r.), „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” (1918 r.). Prelekcję wygłosi red. Andrzej Bukowiecki.

Organizatorzy obchodów zachęcają do wzięcia udziału w konkursie literacko-historycznym „100 lat kina w Pułtusku”. Celem konkursu jest zebranie i udokumentowanie informacji dotyczących historii związanych z pułtuskim kinem „Narew”. Prace konkursowe są przyjmowane do 10 kwietnia. Regulaminy dostępne na stronie: mckis.pultusk.pl

Źródło: Urząd Miasta Pułtusk

Podziel się:


Wiesław Lewandowski i jego piękne kobiety

W Kawiarni Artystycznej w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki bardzo dobrze udają się benefisy. Ostatnim takim wydarzeniem był, 7 marca, benefis Wiesława Lewandowskiego, zorganizowany przez Stowarzyszenie Autorów Polskich – Oddział Ciechanowski, przy współpracy PCKiS. Okazją do tego był jubileusz 80-lecia naszego ciechanowskiego artysty.

XXVII Koncert Noworoczny Gala 2017

Statuetki „Sukces Artystyczny Roku 2016” dla młodych artystów

Po raz 27. na scenie Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie 14 stycznia odbył się uroczysty Koncert Noworoczny Gala 2017.

Niedzielny koncert w Opinogórze

Karol Radziwonowicz i Fryderyk Chopin w Oranżerii

Na kolejny niedzielny koncert w oddanym niedawno do użytku wspaniałym gmachu Oranżerii w kompleksie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaproszony został wybitny polski pianista – Karol Radziwonowicz.