Pułtusk: Początki kina na ziemiach polskich

Podziel się:

Najstarszy polski film fabularny „Pruska kultura” z 1907 roku rozpocznie cykl spotkań pod hasłem „Krótka historia kina polskiego”. Wieczór filmowy odbędzie się w czwartek, 29 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w pułtuskim kinie „Narew”.

Po nim widzowie obejrzą obraz z 1918 r. „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” z Polą Negri w roli głównej. Dopełnieniem pokazu będzie prelekcja red. Andrzeja Bukowieckiego, krytyka filmowego i filmoznawcy.

Uczestnicy pokazów mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Zachęcamy do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia kina w Pułtusku pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk. Organizatorem głównym przedsięwzięcia jest Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

Źródło: UMP

Podziel się:


Podczas upałów – najlepsza muzyka

Letni koncert „Pro Musica Antiqua”

Ciechanowianie, którzy w sobotę, 4 lipca, przed obezwładniającym upałem schronili się (oczywiście przyszli tu przede wszystkim dla muzyki) do chłodnych sal Muzeum Szlachty Mazowieckiej, mieli okazję wysłuchać ciekawego koncertu olsztyńskiego zespołu kameralnego „Pro Musica Antiqua”.

Płońsk: Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Con Grazia

Koncert odbędzie się w niedzielę 18 stycznia w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku. Początek godz. 15.30.

Wpływ dziejów historycznych na wzajemne relacje mieszkańców pogranicza Mazowsza i Mazur

Mazury to region geograficzno-historyczny znajdujący się obecnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, obejmujący zachodnią część pojezierza wschodnio-bałtyckiego między Drwęcą i Pasłęką na zachodzie, a Rospudą na wschodzie i częściowo Orzycem na południu. Granica południowa tej krainy, ustanowiona została sztucznie w 1343 roku w Bratianie, przez wielkiego