Pułtusk: Początki kina na ziemiach polskich

Podziel się:

Najstarszy polski film fabularny „Pruska kultura” z 1907 roku rozpocznie cykl spotkań pod hasłem „Krótka historia kina polskiego”. Wieczór filmowy odbędzie się w czwartek, 29 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w pułtuskim kinie „Narew”.

Po nim widzowie obejrzą obraz z 1918 r. „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” z Polą Negri w roli głównej. Dopełnieniem pokazu będzie prelekcja red. Andrzeja Bukowieckiego, krytyka filmowego i filmoznawcy.

Uczestnicy pokazów mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Zachęcamy do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia kina w Pułtusku pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk. Organizatorem głównym przedsięwzięcia jest Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

Źródło: UMP

Podziel się:


Cleo: brakuje mi czasu na solową karierę

Bardzo lubię pracować z Donatanem – twierdzi Cleo i zapewnia, że nie zamierza tej współpracy kończyć. Jej zdaniem już wkrótce fani usłyszą kolejne hity duetu, choć niekonieczne inspirowane folkiem. Wokalistka nie ukrywa, że chętnie zajęłaby się solową karierą, ale brakuje jej na to czasu.

W Galerii im. B. Biegasa

„Portret świata” Edmunda Funke

- Galeria B. Biegasa w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie co miesiąc gości nową wystawę plastyczną, natomiast raz w roku staramy się prezentować fotografię – poinformowała dyrektor placówki Teresa Kaczorowska otwierając 20 marca wystawę Edwarda Grzegorza Funke zatytułowaną „Portret świata”.

W Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

„Wiersze przy lampie naftowej”

Wprawdzie rzecz działa się w samo południe, o godz. 12.00, i nie trzeba było zapalać stojącej na stole lampy naftowej, atmosfera spotkania była bardzo nastrojowa. To już trzecie spotkanie z cyklu „Wiersze przy lampie naftowej” w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Tym razem organizatorzy: Biblioteka Poezji Polskiej przy tej placówce oraz Ciechanowski Oddział Stowarzyszenia