Pułtusk: Początki kina na ziemiach polskich

Podziel się:

Najstarszy polski film fabularny „Pruska kultura” z 1907 roku rozpocznie cykl spotkań pod hasłem „Krótka historia kina polskiego”. Wieczór filmowy odbędzie się w czwartek, 29 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w pułtuskim kinie „Narew”.

Po nim widzowie obejrzą obraz z 1918 r. „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” z Polą Negri w roli głównej. Dopełnieniem pokazu będzie prelekcja red. Andrzeja Bukowieckiego, krytyka filmowego i filmoznawcy.

Uczestnicy pokazów mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Zachęcamy do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia kina w Pułtusku pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk. Organizatorem głównym przedsięwzięcia jest Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

Źródło: UMP

Podziel się:


W Dworze Krasińskich w Opinogórze

Wystawa malarstwa trzech Adamczyków

Oryginalna wystawa malarstwa otwarta została 6 września w Dworze Krasińskich w kompleksie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Zaprezentowane zostały prace trzech spokrewnionych z sobą artystów: Mariana Adamczyka z Warszawy, Michała Adamczyka i Iwo Adamczyka - obaj z Gdańska.

W Galerii im. B. Biegasa

„Mity szczęśliwego dzieciństwa” Urszuli Michalskiej

W Galerii im. B. Biegasa w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie 24 kwietnia otwarta została wystawa obrazów ciechanowianki Urszuli Michalskiej. Przedstawiono kilkanaście akrylowych prac z nowego cyklu autorki nazwanego: „Mity szczęśliwego dzieciństwa”. Postanowiła w nim zaprezentować emocje i przeżycia właśnie ze swego dzieciństwa.

W opinogórskiej Oranżerii Piosenki spod znaku „Piwnicy pod Baranami”

Recital Agaty Ślazyk

23 stycznia do Opinogóry zjechała słynna krakowska „Piwnica pod Baranami”. Może nie cała, ale jedna z artystek występujących na co dzień w tym kabarecie, mianowicie Agata Ślazyk. Dała tu swój znakomity recital zatytułowany: „Gdzieś na ulicy nienazwanej”.