XXVII Koncert Noworoczny Gala 2017

Statuetki „Sukces Artystyczny Roku 2016” dla młodych artystów

Podziel się:

Po raz 27. na scenie Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie 14 stycznia odbył się uroczysty Koncert Noworoczny Gala 2017.

Gości, którzy szczelnie wypełnili widownię, powitała dyrektor PCKiS Teresa Kaczorowska, a oficjalnego otwarcia koncertu dokonał jego patron – starosta ciechanowski Sławomir Morawski. Oboje zwrócili uwagę, że koncert jest podsumowaniem wytężonej pracy setek uczniów i ich instruktorów podczas całego 2016 roku, że następuje oto prezentacja tego, jak bogate jest życie kulturalne w Ciechanowie i w naszym regionie.

W I części koncertu dokonano uroczystego wręczenia, rekordowej w tym roku liczby, trzynastu statuetek „Sukces Artystyczny Roku 2016” grupie młodych artystów. Otrzymali je (podajemy w kolejności alfabetycznej): Zofia Dmochowska, Maja Fijałkowska, Jakub Jeskie, Łukasz Juszkiewicz, Kaja Klimkiewicz, Alicja Kłosińska,Kinga Miklaszewska, Radosław Ochnio, Gabriel Staszewski, Alicja Szemplińska, Małgorzata Zalewska oraz Formacja Artystyczna „Freak Show” i Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Ciechanowie.

Następnie nagrodzeni piosenkarze i muzycy wystąpili przed publicznością. Towarzyszyły im. działające w PCKiS grupy baletowe: Teatr Dziecięcy „Klapsik” (opiekun: Grzegorz Chodkiewicz), Zespół Tańca Nowoczesnego „Funny” i Teatr Tańca „Fakt” (opiekunka obu: Jolanta Szlagowska), balet (opiekunka: Marta Chudzyńska). Niektóre występy były na bardzo wysokim poziomie. Duży aplauz zdobył też występ Formacji „Freak Show” (choreografia: Agnieszka Grzejda). Reżyserem całości jest Edyta Bojkowska-Kolak.

W tej części koncertu wystąpił też gościnnie Teatr Es z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach – pod kierownictwem Waldemara Koperkiewicza. Zaprezentował piosenki z repertuaru słynnego w latach 1974-1980 ciechanowskiego zespołu „Monastyr”. Śpiewali w składzie: Waldemar Koperkiewicz, Gabriela Kardacz, Dorota Kaczorek, Marcin Sójka, Robert Protasewicz.

Podczas antraktu trwała kwesta na rzecz Funduszu „Sztuka Młodych”, z którego potem fundowane są stypendia dla uzdolnionych artystów. Sprzedawano też specjalne „cegiełki”. Natomiast w Galerii im. B. Biegasa odbywała się aukcja obrazów na ten sam cel, przekazanych przez plastyków. Wyświetlano nagrodzone filmy laureatów statuetek „Sukces Artystyczny Roku 2016”. Był też czas na „bankiet noworoczny”.

Do puszek goście Gali wrzucili 3 992 zł, kupili „cegiełki” za 760 zł, na aukcji sprzedano 14 obrazów za kwotę 1500 zł. Łącznie zebrano więc 6 252 zł.

W II części Gali zaprezentowano widowisko pt. „Zagłoba Sum”, na podstawie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Wykonane przez aktorów Teatru „Rozmyty Kontrast” z PCKiS partie słowne przeplatane były występami chóru, tancerzy i kapeli Ludowego Zespołu Artystycznego „Ciechanów” oraz wokalistów Studium Piosenki „dEs”. Scenariusz i reżyseria tej części koncertu: Rita Tarczyńska i Andrzej Liszewski, opracowanie muzyczne: Jerzy Szpojankowski i Grzegorz Chodkiewicz, scenografia: Jerzy Ratowski.

W sumie – był to bardzo długi (trwał prawie 5 godzin!), udany koncert, w którym wystąpiło ok. 200 wykonawców: tancerzy, wokalistów, muzyków, aktorów.

TWo

Fot. Kazimierz Kosmala

Podziel się:


Dwa spotkania o ciechanowianach

chanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej „Studio” Marek Zalewski zaprezentował swoją wystawę pt. „...Ciechanowianie”, na której przedstawił portrety znanych postaci z życia politycznego, kulturalnego, gospodarczego tego miasta. Dzień później w sali wystawowej Muzeum Szlachty Mazowieckiej Jan Andrzej Kaluszkiewicz zaprezentował swoją książkę pt. „Zaczęło się

Rok Teatru, Jana Pawła II, jubileusze…

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Ciechanowskiego (26 stycznia) zaprezentowałam radnym i zarządowi powiatu ofertę kulturalną Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej na 2015 rok. Postanowiłam i czytelnikom „Tygodnika Ilustrowanego” nakreślić krótko co będzie się u nas działo w nowym roku.

Wielkanoc bez wyrzeczeń

Święta wielkanocne to nie tylko uczta dla ducha, ale także dla ciała. To okazja do spotkania z bliskimi, rodziną, oczywiście przy suto zastawionym stole. Co zrobić, polska tradycja rządzi się swoimi prawami. Jak świętujemy, to na całego. Efekt? W ciągu tych dwóch dni robimy sobie zapasy energetyczne na kilka kolejnych. Czujemy się potem zmęczeni, ociężali, a pasek w naszych