XXVII Koncert Noworoczny Gala 2017

Statuetki „Sukces Artystyczny Roku 2016” dla młodych artystów

Podziel się:

Po raz 27. na scenie Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie 14 stycznia odbył się uroczysty Koncert Noworoczny Gala 2017.

Gości, którzy szczelnie wypełnili widownię, powitała dyrektor PCKiS Teresa Kaczorowska, a oficjalnego otwarcia koncertu dokonał jego patron – starosta ciechanowski Sławomir Morawski. Oboje zwrócili uwagę, że koncert jest podsumowaniem wytężonej pracy setek uczniów i ich instruktorów podczas całego 2016 roku, że następuje oto prezentacja tego, jak bogate jest życie kulturalne w Ciechanowie i w naszym regionie.

W I części koncertu dokonano uroczystego wręczenia, rekordowej w tym roku liczby, trzynastu statuetek „Sukces Artystyczny Roku 2016” grupie młodych artystów. Otrzymali je (podajemy w kolejności alfabetycznej): Zofia Dmochowska, Maja Fijałkowska, Jakub Jeskie, Łukasz Juszkiewicz, Kaja Klimkiewicz, Alicja Kłosińska,Kinga Miklaszewska, Radosław Ochnio, Gabriel Staszewski, Alicja Szemplińska, Małgorzata Zalewska oraz Formacja Artystyczna „Freak Show” i Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Ciechanowie.

Następnie nagrodzeni piosenkarze i muzycy wystąpili przed publicznością. Towarzyszyły im. działające w PCKiS grupy baletowe: Teatr Dziecięcy „Klapsik” (opiekun: Grzegorz Chodkiewicz), Zespół Tańca Nowoczesnego „Funny” i Teatr Tańca „Fakt” (opiekunka obu: Jolanta Szlagowska), balet (opiekunka: Marta Chudzyńska). Niektóre występy były na bardzo wysokim poziomie. Duży aplauz zdobył też występ Formacji „Freak Show” (choreografia: Agnieszka Grzejda). Reżyserem całości jest Edyta Bojkowska-Kolak.

W tej części koncertu wystąpił też gościnnie Teatr Es z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach – pod kierownictwem Waldemara Koperkiewicza. Zaprezentował piosenki z repertuaru słynnego w latach 1974-1980 ciechanowskiego zespołu „Monastyr”. Śpiewali w składzie: Waldemar Koperkiewicz, Gabriela Kardacz, Dorota Kaczorek, Marcin Sójka, Robert Protasewicz.

Podczas antraktu trwała kwesta na rzecz Funduszu „Sztuka Młodych”, z którego potem fundowane są stypendia dla uzdolnionych artystów. Sprzedawano też specjalne „cegiełki”. Natomiast w Galerii im. B. Biegasa odbywała się aukcja obrazów na ten sam cel, przekazanych przez plastyków. Wyświetlano nagrodzone filmy laureatów statuetek „Sukces Artystyczny Roku 2016”. Był też czas na „bankiet noworoczny”.

Do puszek goście Gali wrzucili 3 992 zł, kupili „cegiełki” za 760 zł, na aukcji sprzedano 14 obrazów za kwotę 1500 zł. Łącznie zebrano więc 6 252 zł.

W II części Gali zaprezentowano widowisko pt. „Zagłoba Sum”, na podstawie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Wykonane przez aktorów Teatru „Rozmyty Kontrast” z PCKiS partie słowne przeplatane były występami chóru, tancerzy i kapeli Ludowego Zespołu Artystycznego „Ciechanów” oraz wokalistów Studium Piosenki „dEs”. Scenariusz i reżyseria tej części koncertu: Rita Tarczyńska i Andrzej Liszewski, opracowanie muzyczne: Jerzy Szpojankowski i Grzegorz Chodkiewicz, scenografia: Jerzy Ratowski.

W sumie – był to bardzo długi (trwał prawie 5 godzin!), udany koncert, w którym wystąpiło ok. 200 wykonawców: tancerzy, wokalistów, muzyków, aktorów.

TWo

Fot. Kazimierz Kosmala

Podziel się:


Film

„Historia Roja” wchodzi na ekrany

Dzisiaj (piątek, 4 marca) wchodzi do kin w całej Polsce długo oczekiwany film Jerzego Zalewskiego - „Historia Roja” - opowiadający o losach żołnierzy antykomunistycznej, niepodległościowej partyzantki walczących na północnym Mazowszu i jednego z najsłynniejszych jej dowódców – Mieczysława Dziemieszkiewicza – ps. Rój.

Kolejny udany koncert w zabytkowych murach Zamku Książąt Mazowieckich

Muzyka Anny Marii Jopek i zespołu „Kroke” porwała ciechanowską publiczność

Mieszkańcy Ciechanowa tłumnie wypełnili 2 maja rozległy dziedziniec zabytkowego Zamku Książąt Mazowieckich, gdzie na zaproszenie prezydenta miasta Krzysztofa Kosińskiego wystąpili z koncertem znana polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek Anna Maria Jopek i towarzyszący jej zespół muzyczny „Kroke”.

Pułtusk: Rok bogaty w wydarzenia związane z filmem i teatrem

"100-lecie kina w Pułtusku" oraz "Tradycje Teatralne Pułtuska" – to dwa istotne wydarzenia kulturalne, które wpisały się w kalendarz imprez 2015 roku. Tym właśnie projektom poświęcona została konferencja prasowa, która odbyła się 7 stycznia w Urzędzie Miasta Pułtusk.