Całym sercem za rodakami

Podziel się:
Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Z drżącym głosem staję tutaj, wiedząc, jaki wielki ciężar na nas Polakach ciąży od lat, od setek lat - chodzi o zapomnianych, porwanych, wywożonych na siłę ludziach, Polakach z 1863 r., z 1920 r. czy też 1944 i 1945 r.

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Z drżącym głosem staję tutaj, wiedząc, jaki wielki ciężar na nas Polakach ciąży od lat, od setek lat – chodzi o zapomnianych, porwanych, wywożonych na siłę ludziach, Polakach z 1863 r., z 1920 r. czy też 1944 i 1945 r.

Proszę państwa, do tej pory kolejne rządy od czasu II wojny światowej z tym problemem nie dawały sobie rady. Z wielką akceptacją ze strony Kukiz’15 spotkają się wszystkie działania, które mają na celu naprawienie szkód ludziom, którzy są Polakami, byli Polakami i chcą dalej być Polakami. Jeżeli to nie dociera do nich dzisiaj wprost, to zachęcanie ich przez nas też jest świętym obowiązkiem.

Dlatego też Kukiz’15 całym sercem staje za naszymi rodakami tak bardzo poszkodowanymi przez los i będzie głosował za.

Ale musimy też w tym momencie powiedzieć o zagrożeniu, które może być wykorzystywane przez różnego rodzaju cwaniactwo europejskie. Jesteśmy ludźmi, którzy emocjami posługują się na co dzień, emocje rządzą naszą historią. Nie chciałbym, żebyśmy trwali w przekonaniu, że Karta Polaka może być wykorzystywana i kosztuje 500 euro w Kijowie. Chciałbym, żeby autorzy tej ustawy i rządzący wiedzieli o tym, że Karta Polaka jest nadużywana. To nie jest czas niedokonany, to są fakty, dlatego bardzo usilnie staram się przekonać państwa, jak i Kukiz’15 do tego, żebyśmy byli ostrożni, wielkoduszni i żebyśmy pamiętali o swoich rodakach, ale też żebyśmy mieli jednak system odsiewania tego, co nazywa się wykorzystaniem naszego serca, od tego, co jest faktem. Dziękuję serdecznie za tę ustawę również w imieniu naszych rodaków.

Wypowiedź na 39 posiedzeniu Sejmu, 6 kwietnia 2017 r. Dyskusja nad sprawozdaniem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw.

 

Podziel się:


Zdjęcie profilowe

Marek Jakubiak

Polski przedsiębiorca konsekwentnie promujący polską historię i tradycyjne wartości. Wielki fan fenomenu husarii - najsłynniejszego polskiego rycerstwa, pomysłodawca i mecenas kampanii „Husaria przed Pałac” dążącej do postawienia warty husarskiej przed Pałacem Prezydenckim. Jego pasją jest pielęgnowanie tradycji polskiego piwowarstwa, prowadzi swój biznes wskrzeszając nieczynne browary, przywracając im równocześnie dawną godność. Stworzył największą grupę browarów regionalnych BRJ Sp. z o.o., w skład której wchodzą browary: Ciechan, Lwówek, Bojanowo, Tenczynek i Biskupiec.

Mieszkanie: kupuj z głową

W nowy rok setki polskich rodzin weszło z mocnym postanowieniem zakupu mieszkania. W ocenie ekspertów, uwaga wielu kupujących koncentruje się na elementach, które nie mają kluczowej roli w obniżaniu ryzyka. Dla większości ludzi jest to najpoważniejszy zakup w życiu. Często długo wyczekiwany i jednocześnie wiążący się z wieloma wyrzeczeniami. Niestety brakuje trzeźwego

Tracisz pracę za granicą?

Okres Świąt Bożego Narodzenia oraz końca roku to wzmożony napływ osób, które powracają do kraju z pracy za granicą. Osoby te bardzo często rejestrują się w Powiatowych Urzędach Pracy jako osoby bezrobotne a następnie składają wniosek o przyznanie prawa do zasiłku dla osób bezrobotnych w Wojewódzkich Urzędach Pracy. Niejednokrotnie jednak osoby te mogłyby otrzymywać

Radio Wnet: Dlaczego brakuje nam odwagi na decyzje, które usprawnią działalność Państwa?

Czas na zmiany – mówi Marek Jakubiak – Prezes Grupy BRJ

Analizując sytuację przedsiębiorcy w państwie polskim nie sposób nie zauważyć, że został on dosłownie osaczony gęstwiną różnego rodzaju obowiązków, przepisów, nakazów, zakazów, przez które niezwykle ciężko przejść. W jaki sposób odciążyć przedsiębiorcę od ciągłego myślenia jak się przed tym gąszczem uratować, jak nie zgubić, by mógł normalnie