Całym sercem za rodakami

Podziel się:
Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Z drżącym głosem staję tutaj, wiedząc, jaki wielki ciężar na nas Polakach ciąży od lat, od setek lat - chodzi o zapomnianych, porwanych, wywożonych na siłę ludziach, Polakach z 1863 r., z 1920 r. czy też 1944 i 1945 r.

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Z drżącym głosem staję tutaj, wiedząc, jaki wielki ciężar na nas Polakach ciąży od lat, od setek lat – chodzi o zapomnianych, porwanych, wywożonych na siłę ludziach, Polakach z 1863 r., z 1920 r. czy też 1944 i 1945 r.

Proszę państwa, do tej pory kolejne rządy od czasu II wojny światowej z tym problemem nie dawały sobie rady. Z wielką akceptacją ze strony Kukiz’15 spotkają się wszystkie działania, które mają na celu naprawienie szkód ludziom, którzy są Polakami, byli Polakami i chcą dalej być Polakami. Jeżeli to nie dociera do nich dzisiaj wprost, to zachęcanie ich przez nas też jest świętym obowiązkiem.

Dlatego też Kukiz’15 całym sercem staje za naszymi rodakami tak bardzo poszkodowanymi przez los i będzie głosował za.

Ale musimy też w tym momencie powiedzieć o zagrożeniu, które może być wykorzystywane przez różnego rodzaju cwaniactwo europejskie. Jesteśmy ludźmi, którzy emocjami posługują się na co dzień, emocje rządzą naszą historią. Nie chciałbym, żebyśmy trwali w przekonaniu, że Karta Polaka może być wykorzystywana i kosztuje 500 euro w Kijowie. Chciałbym, żeby autorzy tej ustawy i rządzący wiedzieli o tym, że Karta Polaka jest nadużywana. To nie jest czas niedokonany, to są fakty, dlatego bardzo usilnie staram się przekonać państwa, jak i Kukiz’15 do tego, żebyśmy byli ostrożni, wielkoduszni i żebyśmy pamiętali o swoich rodakach, ale też żebyśmy mieli jednak system odsiewania tego, co nazywa się wykorzystaniem naszego serca, od tego, co jest faktem. Dziękuję serdecznie za tę ustawę również w imieniu naszych rodaków.

Wypowiedź na 39 posiedzeniu Sejmu, 6 kwietnia 2017 r. Dyskusja nad sprawozdaniem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw.

 

Podziel się:


Zdjęcie profilowe

Marek Jakubiak

Polski przedsiębiorca konsekwentnie promujący polską historię i tradycyjne wartości. Wielki fan fenomenu husarii - najsłynniejszego polskiego rycerstwa, pomysłodawca i mecenas kampanii „Husaria przed Pałac” dążącej do postawienia warty husarskiej przed Pałacem Prezydenckim. Jego pasją jest pielęgnowanie tradycji polskiego piwowarstwa, prowadzi swój biznes wskrzeszając nieczynne browary, przywracając im równocześnie dawną godność. Stworzył największą grupę browarów regionalnych BRJ Sp. z o.o., w skład której wchodzą browary: Ciechan, Lwówek, Bojanowo, Tenczynek i Biskupiec.

Warto zobaczyć…

Dni Elektrorecyklingu, będące częścią kompleksowej i długofalowej kampanii ekologicznej „Włącz Eco Wyobraźnię” organizowane były na terenie trzech miast: Wrocławia, Krakowa i Warszawy. W ramach akcji podejmowanych jest wiele różnorodnych działań edukacyjnych skierowanych do dzieci i dorosłych, na temat racjonalnej gospodarki odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem

Polskie i krymskotatarskie drogi do niepodległości

Ostatni ze swoich felietonów dotyczących relacji polsko-krymskotatarskich zakończyłem na utracie niepodległości przez Rzeczpospolitą Obojga Narodów oraz Chanat Krymski. Stanowi to bardzo istotną cezurę wspólnych relacji i sprawia, że pojawiają się one nie tylko na poziomie „polityczno-handlowym” ale także w bardziej osobistej sferze powiązań rodzinnych, gdyż oto Tatarzy

Najistotniejszą zmianą w nowym systemie jest całkowita likwidacja podatków dochodowych – PIT-u i CIT-u

Nowy ciekawy system podatkowy

Od lat mówi się o potrzebie gruntownej reformy obecnego systemu podatkowego. Przez wiele środowisk ekonomicznych – w tym przedsiębiorców oraz przez większość zwykłych ludzi – jest on uważany za skomplikowany, wymagający permanentnego angażowania kadr z odpowiednim wykształceniem z zakresu rachunkowości, a na dodatek niestabilny, uznaniowy i kosztowny.