Warto zobaczyć…

Podziel się:
fot. Marek Zalewski

Dni Elektrorecyklingu, będące częścią kompleksowej i długofalowej kampanii ekologicznej „Włącz Eco Wyobraźnię” organizowane były na terenie trzech miast: Wrocławia, Krakowa i Warszawy. W ramach akcji podejmowanych jest wiele różnorodnych działań edukacyjnych skierowanych do dzieci i dorosłych, na temat racjonalnej gospodarki odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W celu zwiększenia świadomości ekologicznej oraz utrwalenia właściwych nawyków w zakresie pozbywania się odpadów, inicjowane są działania bezpośrednio angażujące adresatów akcji w postaci konkursów dla dzieci i młodzieży (Gry Miejskie), wystaw edukacyjnych, prowokacji ekologicznych, happeningów, koncertów oraz edukacyjnych seansów kinowych. Szeroko dystrybuowane są także materiały informacyjne o tematyce ekologicznej. Ciesząca się dużą i wciąż rosnącą popularnością mieszkańców i mediów formuła Dni Elektrorecyklingu organizowana jest przy współpracy i pod patronatem prezydenta miasta lub instytucji wojewódzkich.

Prezentowana wystawa „Warszawskie Dni Elektrorecyklingu” to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla osób wrażliwych na stan środowiska naturalnego. Celem tej wystawy jest zmotywowanie Ciechanowian do prowadzenia selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Jak się okazuje, nadal nie każdy mieszkaniec Ciechanowa wie, że zgodnie z normami UE powinniśmy co roku zbierać 4-5 kg elektrośmieci na osobę. W naszym regionie ilości te są wciąż zdecydowanie niższe.

Skala problemu jest ogromna! Statystyki są alarmujące – każdy Polak urodzony w 2006 roku wytworzy w ciągu całego życia aż 4 tony elektroodpadów! A obliczono, że co roku ilość tego typu odpadów rośnie o 5% rocznie.

Wystawa prezentowana jest w holu na parterze Urzędu Miasta w Ciechanowie.

Zapraszam
Marek Zalewski

Podziel się:


Zdjęcie profilowe

Marek Zalewski

Urodzony 1953 roku w Ciechanowie. Ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem rektorskim w 1980 roku. Pracuje w dziedzinie rzeźby i malarstwa oraz architektury wnętrz w Polsce, Szwajcarii, Francji, Węgrzech oraz Niemczech. Wystawiał swoje prace w Skandynawii, Włoszech, Belgii, Norwegii, Syrii, Francji i Niemczech oraz Szwajcarii. Uczestnik i organizator sympozjów rzeźbiarskich i ceramicznych, w drewnie, papierze odbywających się w Polsce i Europie.

Dlaczego Niemcy rządzą Europą, czyli polityka od pasa w dół…

Przy okazji kryzysu, jaki przechodzi Unia Europejska w związku ze sprawą uchodźców, wypłynęła rzecz osobliwa, choć nie przez wszystkich zauważona. Tak to już jest, że po wódce, albo w silnych emocjach, z ludzisk wyłazi ich prawdziwe nastawienie. Chodzi o wypowiedź Sigmara Gabriela – - niemieckiego wicekanclerza i ministra gospodarki, wyartykułowaną z mównicy

Słowa leczą. Porozmawiajmy

To, że słowa leczą stanowi udowodniony fakt. Dobrym i mądrym słowem mogą leczyć nie tylko duchowni, filozofowie, pedagodzy, psycholodzy, ale również lekarze.

EY GÜZEL KIRIM

(...) Tu Grek dłutował w murach ateńskie ozdoby, Stąd Italczyk Mongołom narzucał żelaza I mekkański przybylec nucił pieśń namaza. Dziś sępy czarnym skrzydłem oblatują groby, Jak w mieście, które całkiem wybije zaraza, Wiecznie z baszt powiewają chorągwie żałoby Adam Mickiewicz