Warto zobaczyć…

Podziel się:
fot. Marek Zalewski

Dni Elektrorecyklingu, będące częścią kompleksowej i długofalowej kampanii ekologicznej „Włącz Eco Wyobraźnię” organizowane były na terenie trzech miast: Wrocławia, Krakowa i Warszawy. W ramach akcji podejmowanych jest wiele różnorodnych działań edukacyjnych skierowanych do dzieci i dorosłych, na temat racjonalnej gospodarki odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W celu zwiększenia świadomości ekologicznej oraz utrwalenia właściwych nawyków w zakresie pozbywania się odpadów, inicjowane są działania bezpośrednio angażujące adresatów akcji w postaci konkursów dla dzieci i młodzieży (Gry Miejskie), wystaw edukacyjnych, prowokacji ekologicznych, happeningów, koncertów oraz edukacyjnych seansów kinowych. Szeroko dystrybuowane są także materiały informacyjne o tematyce ekologicznej. Ciesząca się dużą i wciąż rosnącą popularnością mieszkańców i mediów formuła Dni Elektrorecyklingu organizowana jest przy współpracy i pod patronatem prezydenta miasta lub instytucji wojewódzkich.

Prezentowana wystawa „Warszawskie Dni Elektrorecyklingu” to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla osób wrażliwych na stan środowiska naturalnego. Celem tej wystawy jest zmotywowanie Ciechanowian do prowadzenia selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Jak się okazuje, nadal nie każdy mieszkaniec Ciechanowa wie, że zgodnie z normami UE powinniśmy co roku zbierać 4-5 kg elektrośmieci na osobę. W naszym regionie ilości te są wciąż zdecydowanie niższe.

Skala problemu jest ogromna! Statystyki są alarmujące – każdy Polak urodzony w 2006 roku wytworzy w ciągu całego życia aż 4 tony elektroodpadów! A obliczono, że co roku ilość tego typu odpadów rośnie o 5% rocznie.

Wystawa prezentowana jest w holu na parterze Urzędu Miasta w Ciechanowie.

Zapraszam
Marek Zalewski

Podziel się:


Zdjęcie profilowe

Marek Zalewski

Urodzony 1953 roku w Ciechanowie. Ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem rektorskim w 1980 roku. Pracuje w dziedzinie rzeźby i malarstwa oraz architektury wnętrz w Polsce, Szwajcarii, Francji, Węgrzech oraz Niemczech. Wystawiał swoje prace w Skandynawii, Włoszech, Belgii, Norwegii, Syrii, Francji i Niemczech oraz Szwajcarii. Uczestnik i organizator sympozjów rzeźbiarskich i ceramicznych, w drewnie, papierze odbywających się w Polsce i Europie.

EKONOMIA PO LUDZKU

Dlaczego rynek ma być wolny?

Parę lat temu, miałem okazję uczestniczyć jako obserwator w spotkaniu pewnego senatora z mieszkańcami. Spotkanie odbywało się w sali domu parafialnego, udostępnionej na tę okoliczność.

Polsko-krymskotatarskie drogi do współczesności

Szanowny czytelniku, tym artykułem chciałbym zakończyć cykl o historii relacji polsko-krymskotatarskich. Następne teksty dotkną już czegoś innego, też przybliżającego polskiemu czytelnikowi kulturę krymskotatarską, ale historia nie będzie już głównym tematem, stanie się tłem dla poszczególnych zagadnień, których spróbuję się podjąć.

Poseł Marek Jakubiak:

Traktowanie przedsiębiorców i przemysłowców jak potencjalnych oszustów to sabotaż wobec państwa polskiego

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Chcę zacytować takie oto zdanie: Państwo musi być partnerem biznesu. Dziś doradcami premier są w dużej części analitycy dużych banków. U mnie w Radzie Gospodarczej, jeśli zostanę premierem, znajdą się przedsiębiorcy, bo muszą w niej być praktycy - pani Beata Szydło, lipiec 2015 r.