Warto zobaczyć…

Podziel się:
fot. Marek Zalewski

Dni Elektrorecyklingu, będące częścią kompleksowej i długofalowej kampanii ekologicznej „Włącz Eco Wyobraźnię” organizowane były na terenie trzech miast: Wrocławia, Krakowa i Warszawy. W ramach akcji podejmowanych jest wiele różnorodnych działań edukacyjnych skierowanych do dzieci i dorosłych, na temat racjonalnej gospodarki odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W celu zwiększenia świadomości ekologicznej oraz utrwalenia właściwych nawyków w zakresie pozbywania się odpadów, inicjowane są działania bezpośrednio angażujące adresatów akcji w postaci konkursów dla dzieci i młodzieży (Gry Miejskie), wystaw edukacyjnych, prowokacji ekologicznych, happeningów, koncertów oraz edukacyjnych seansów kinowych. Szeroko dystrybuowane są także materiały informacyjne o tematyce ekologicznej. Ciesząca się dużą i wciąż rosnącą popularnością mieszkańców i mediów formuła Dni Elektrorecyklingu organizowana jest przy współpracy i pod patronatem prezydenta miasta lub instytucji wojewódzkich.

Prezentowana wystawa „Warszawskie Dni Elektrorecyklingu” to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla osób wrażliwych na stan środowiska naturalnego. Celem tej wystawy jest zmotywowanie Ciechanowian do prowadzenia selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Jak się okazuje, nadal nie każdy mieszkaniec Ciechanowa wie, że zgodnie z normami UE powinniśmy co roku zbierać 4-5 kg elektrośmieci na osobę. W naszym regionie ilości te są wciąż zdecydowanie niższe.

Skala problemu jest ogromna! Statystyki są alarmujące – każdy Polak urodzony w 2006 roku wytworzy w ciągu całego życia aż 4 tony elektroodpadów! A obliczono, że co roku ilość tego typu odpadów rośnie o 5% rocznie.

Wystawa prezentowana jest w holu na parterze Urzędu Miasta w Ciechanowie.

Zapraszam
Marek Zalewski

Podziel się:


Zdjęcie profilowe

Marek Zalewski

Urodzony 1953 roku w Ciechanowie. Ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem rektorskim w 1980 roku. Pracuje w dziedzinie rzeźby i malarstwa oraz architektury wnętrz w Polsce, Szwajcarii, Francji, Węgrzech oraz Niemczech. Wystawiał swoje prace w Skandynawii, Włoszech, Belgii, Norwegii, Syrii, Francji i Niemczech oraz Szwajcarii. Uczestnik i organizator sympozjów rzeźbiarskich i ceramicznych, w drewnie, papierze odbywających się w Polsce i Europie.

Poseł Marek Jakubiak:

Czy nie łatwiej wspomagać nowe miejsca pracy bezpośrednio w zakładzie pracy?

(…)Kontrolerzy NIK-u ustalili, że programy specjalne dla bezrobotnych, zamiast być narzędziem wsparcia dla osób, którym najtrudniej znaleźć i utrzymać pracę lub zaistnieć na rynku pracy, są traktowane przez powiatowe urzędy pracy jako sposób na pozyskiwanie dodatkowych środków finansowych. Do udziału w programach dobierają one przypadkowe osoby, często takie, które nawet

ISLAMISTA I MUZUŁMANIN

Szanowni Państwo, jest to mój pierwszy wpis w dziale „Opinii Ekspertów” i w związku z tym, że ostatnio namnożyło się ekspertów od spraw terroryzmu mającego swoje podłoże religijne chciałbym tylko skromnie poprosić tych ekspertów i wyjaśnić tym, którzy te eksperckie opinie czytają, żebyśmy zaprzestali żonglerki i traktowania jako synonimy dwóch słów: ISLAMISTA I

Obce ciało

Krzysztof Zanussi w Ciechanowie

W karnawałową sobotę obejrzałam w kinie Łydynia, w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie, film „Obce ciało", Wyreżyserował go jeden z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina - Krzysztof Zanussi. Film kontrowersyjny, okrzyczany jako antykobiecy, stąd reżyser miał trudności z pozyskaniem funduszy na jego realizację, a obecnie – także z