Warto zobaczyć…

Podziel się:
fot. Marek Zalewski

Dni Elektrorecyklingu, będące częścią kompleksowej i długofalowej kampanii ekologicznej „Włącz Eco Wyobraźnię” organizowane były na terenie trzech miast: Wrocławia, Krakowa i Warszawy. W ramach akcji podejmowanych jest wiele różnorodnych działań edukacyjnych skierowanych do dzieci i dorosłych, na temat racjonalnej gospodarki odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W celu zwiększenia świadomości ekologicznej oraz utrwalenia właściwych nawyków w zakresie pozbywania się odpadów, inicjowane są działania bezpośrednio angażujące adresatów akcji w postaci konkursów dla dzieci i młodzieży (Gry Miejskie), wystaw edukacyjnych, prowokacji ekologicznych, happeningów, koncertów oraz edukacyjnych seansów kinowych. Szeroko dystrybuowane są także materiały informacyjne o tematyce ekologicznej. Ciesząca się dużą i wciąż rosnącą popularnością mieszkańców i mediów formuła Dni Elektrorecyklingu organizowana jest przy współpracy i pod patronatem prezydenta miasta lub instytucji wojewódzkich.

Prezentowana wystawa „Warszawskie Dni Elektrorecyklingu” to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla osób wrażliwych na stan środowiska naturalnego. Celem tej wystawy jest zmotywowanie Ciechanowian do prowadzenia selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Jak się okazuje, nadal nie każdy mieszkaniec Ciechanowa wie, że zgodnie z normami UE powinniśmy co roku zbierać 4-5 kg elektrośmieci na osobę. W naszym regionie ilości te są wciąż zdecydowanie niższe.

Skala problemu jest ogromna! Statystyki są alarmujące – każdy Polak urodzony w 2006 roku wytworzy w ciągu całego życia aż 4 tony elektroodpadów! A obliczono, że co roku ilość tego typu odpadów rośnie o 5% rocznie.

Wystawa prezentowana jest w holu na parterze Urzędu Miasta w Ciechanowie.

Zapraszam
Marek Zalewski

Podziel się:


Zdjęcie profilowe

Marek Zalewski

Urodzony 1953 roku w Ciechanowie. Ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem rektorskim w 1980 roku. Pracuje w dziedzinie rzeźby i malarstwa oraz architektury wnętrz w Polsce, Szwajcarii, Francji, Węgrzech oraz Niemczech. Wystawiał swoje prace w Skandynawii, Włoszech, Belgii, Norwegii, Syrii, Francji i Niemczech oraz Szwajcarii. Uczestnik i organizator sympozjów rzeźbiarskich i ceramicznych, w drewnie, papierze odbywających się w Polsce i Europie.

O generalizacjach – ciąg dalszy…

W związku z tym, że mój poprzedni post cieszył się dość dużym Państwa zainteresowaniem postanowiłem pójść za ciosem i dalej zagłębić się w tematykę generalizacji, niedomówień i niedopowiedzeń dotyczących świata islamu. Chciałbym dzisiaj przedstawić Państwu różnorodność islamu w pigułce, zwłaszcza gdy w naszych mediach słyszymy często o tym, że świat islamu

Najistotniejszą zmianą w nowym systemie jest całkowita likwidacja podatków dochodowych – PIT-u i CIT-u

Nowy ciekawy system podatkowy

Od lat mówi się o potrzebie gruntownej reformy obecnego systemu podatkowego. Przez wiele środowisk ekonomicznych – w tym przedsiębiorców oraz przez większość zwykłych ludzi – jest on uważany za skomplikowany, wymagający permanentnego angażowania kadr z odpowiednim wykształceniem z zakresu rachunkowości, a na dodatek niestabilny, uznaniowy i kosztowny.

Słowa leczą. Porozmawiajmy

To, że słowa leczą stanowi udowodniony fakt. Dobrym i mądrym słowem mogą leczyć nie tylko duchowni, filozofowie, pedagodzy, psycholodzy, ale również lekarze.