Karolina Ferenstein-Kraśko: moim postanowieniem noworocznym jest założenie Fundacji „Magiczna Gwiazdka”

Podziel się:
fot. Newseria

Karolina Ferenstein-Kraśko planuje założyć Fundację „Magiczna gwiazdka” w ciągu najbliższych miesięcy. Pod tym samym hasłem właścicielka stadniny koni od trzech lat organizuje przedświąteczną akcję pomocy dzieciom. Pieniądze za sprzedaży cegiełek przeznaczane są na zimową odzież dla najbardziej potrzebujących. Najmłodsi zapraszani są również do wioski Św. Mikołaja, która powstaje w centrum Warszawy.

– Akcja „Magiczna Gwiazdka” rzeczywiście rozwija się fantastycznie. W tym roku udało nam się sprzedać dwa razy więcej cegiełek, które zasilą pomoc społeczną na Mazurach. Za rok planujemy to jeszcze bardziej rozwinąć. Myślimy o Fundacji „Magiczna Gwiazdka”, która będzie pomagała dzieciom nie tylko przed świętami. To moje postanowienie noworoczne – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Karolina Ferenstein-Kraśko, właścicielka stadniny koni.

Karolina Ferenstein-Kraśko tłumaczy, że organizując akcję „Magiczna Gwiazdka”, stara się stworzyć opuszczonym dzieciom choć namiastkę świątecznej atmosfery. W połowie grudnia w centrum Warszawy organizuje wioskę Św. Mikołaja i zaprasza do niej podopiecznych domów dziecka.

– Dzieciom z miasta dajemy magię, taki klimat jak z bajki, bo żywe renifery, Królowa Śniegu, elfy i jeszcze mnóstwo innych atrakcji, które są w wiosce Świętego Mikołaja. Natomiast dzieciom ze wsi, które tę naturę mają na co dzień, kupujemy ciepłe kurtki i buty – tłumaczy Karolina Ferenstein-Kraśko.

Właścicielka stadniny koni podkreśla, że większość akcji charytatywnych organizowanych jest najczęściej w grudniu albo na początku czerwca, a przecież dzieci potrzebują wsparcia i pomocy przez cały rok. Stąd pomysł, by założyć fundację.

– Zaczynałam od tego, że fundowałam wakacje dzieciom z miasta, które ich nie miały. Miasto w lecie jest dla dzieci po prostu smutne i warto im znaleźć takie miejsca, w których naprawdę wypoczną. Teraz chcę pomagać nie tylko w tych wyjątkowych dniach, lecz także przez cały rok. Myślę, że ta fundacja to dobry pomysł – dodaje Karolina Ferenstein-Kraśko.

Źródło: Newseria

Podziel się:


Pomysł podatku od smartfonów i tabletów oburzył internautów

Internauci negatywnie ocenili propozycję rozszerzenia opłaty reprograficznej, potocznie zwanej podatkiem od piractwa, na smartfony i tablety. Większość komentarzy w social mediach miała negatywny wydźwięk. Natężenie dyskusji o pomyśle ZAiKS przypadło na okres wyborów samorządowych. Zdaniem ekspertów IMM oddźwięk, jaki ona wywołała, mógł mieć wpływ na wybory internautów

POWRÓT DO TRADYCJI POŚWIĘCANIA PÓL

Człowiek od najdawniejszych czasów związany jest z naturą i nadal jest od niej zależny. Pory roku, wyznaczały zawsze porządek życia na ziemi a okres przesilenia zimowego , wiosennego czy letniego w magiczny sposób powraca każdego roku.

Transplantacje – dar życia. Jestem na tak.

W środę w Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie odbyła się konferencja "Transplantacje - dar życia. Jestem na tak", której głównymi organizatorami było Gimnazjum TWP oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ciechanowie.