Dzięki zebranym pieniądzom podczas wakacji pojadą nad morze

Koncert charytatywny PCK

Podziel się:

Koncert charytatywny to tradycyjne doroczne wydarzenie organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ciechanowie. Cel – zebranie funduszy na letni wypoczynek dzieci i młodzieży. Piękna inicjatywa, która co roku przynosi spore efekty. Tak było i tym razem.

 

6 kwietnia przed południem młodzież ze wszystkich szkół gimnazjalnych i średnich z Ciechanowa podążała do hali sportowo-widowiskowej przy ul. Kraszewkiego. Takich tłumów chyba nikt tu jeszcze nie widział. Wcześniej w szkołach zbierano do puszek datki pieniężne na ten cel.

Młodzi ludzie żywo reagowali na to, co działo się na scenie. A śpiewali Iwona Abramczyk, Lidia Dzirba i Szymon Pogorzelski, tańczył Zespół Tańca Nowoczesnego Mada Dance, grały zespoły muzyczne „Mig” i „Calibra”. Największy entuzjazm wzbudziły oczywiście obydwa zespoły muzyczne.

W ubiegłym roku zebrane podczas podobnego wiosennego koncertu charytatywnego środki pozwoliły na zorganizowanie nad morzem, w Jantarze wypoczynku dla 120 uczniów. Tego lata ciechanowski PCK planuje wysłać również nad morze 160 młodych ludzi.

 

Two

Podziel się:


Gala wielkich serc

Gdy chodzi o pomoc najbardziej potrzebującym – nikną wszelkie podziały i spory. Nieważne, czy jesteś z prawicy, lewicy, czy centrum. Najlepszą okazją do tego są doroczne bale charytatywne organizowane przez ciechanowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. To największa i bez dwóch zdań najlepsza impreza charytatywna w regionie.

W usypianiu małych dzieci może pomóc biały szum. Nie powinien jednak zbyt często zastępować tradycyjnych metod usypiania

Wyspane dziecko jest zdrowsze, bardziej radosne i ciekawe świata, lepiej też przyswaja bodźce ze środowiska. Dlatego rodzice powinni zadbać o odpowiednie warunki do spania dla swoich dzieci, m.in. prawidłową temperaturę i nawilżenie powietrza w pokoju, suchą pieluszkę i wyciszenie emocjonalne przed snem. W usypianiu pomaga czytanie bajki, śpiewanie kołysanek i biały szum, czyli

POWRÓT DO TRADYCJI POŚWIĘCANIA PÓL

Człowiek od najdawniejszych czasów związany jest z naturą i nadal jest od niej zależny. Pory roku, wyznaczały zawsze porządek życia na ziemi a okres przesilenia zimowego , wiosennego czy letniego w magiczny sposób powraca każdego roku.