Młodzi Francuzi w Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie

Podziel się:
SONY DSC

Tatar z łososia, aksamitna zupa kalafiorowa, kaczka w pomarańczach z ziołową polentą, sery, a na deser: lody z gorącym musem malinowym – takie m.in. delicje podano podczas spotkania w ZS 2 pod hasłem „Kulinarna wędrówka po Europie – Polska – Francja.

 

 

Spotkanie zorganizowane 13 kwietnia praktycznie wieńczyło dwutygodniowy pobyt nad Łydynią uczniów z podparyskiego Meudon – partnerskiego miasta Ciechanowa. Gośćmi uroczystego spotkania z francuskimi gośćmi byli m.in.: starosta ciechanowski Sławomir Morawski, wiceprezydent Ciechanowa Krzysztof Kacprzak i lokalni dziennikarze. Francuscy goście obdarowani zostali upominkami ufundowanymi m.in. przez ciechanowskie władze samorządowe.

W trakcie pobytu w Ciechanowie młodzi Francuzi poznawali nie tylko miasto (zwiedzili Zamek Książąt Mazowieckich), ale także bliższą i dalszą okolicę. Byli na wycieczkach w Opinogórze, Pułtusku, Warszawie, Gdańsku. Brali udział w lekcjach ze swymi polskimi kolegami, w warsztatach kulinarnych, kursach językowych.

Teraz pora na rewizytę polskich uczniów w Meudon.

MSz

fot. Marek Szyperski

Podziel się:


Inicjatywa Narodowego Ciechanowa

Zdekomunizować ulice

Stowarzyszenie Narodowy Ciechanów nie chce w mieście ulicy Gwardii Ludowej i Osiedla Generała Świerczewskiego. Jego prezes Bartosz Krejpowicz napisał w tej sprawie do Instytutu Pamięci Narodowej.

KUKIZ’15 buduje struktury

W ubiegłym tygodniu w Ciechanowie odbyło się Walne Zgromadzenie Oddziału Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji KUKIZ’15.

ODBLASKOWA SZKOŁA – MISJA 2. WIELKI FINAŁ

Znamy laureatów drugiej edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła – czyli mali bohaterowie na odblaskowej misji 2”. Tytuł i certyfikat „Odblaskowej Szkoły” należy do Szkoły Podstawowej nr 6 w Mławie oraz Szkoły Podstawowej w Bogurzynie. O ten zaszczytny tytuł walczyły 32 placówki oświatowe.