Młodzi Francuzi w Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie

Podziel się:
SONY DSC

Tatar z łososia, aksamitna zupa kalafiorowa, kaczka w pomarańczach z ziołową polentą, sery, a na deser: lody z gorącym musem malinowym – takie m.in. delicje podano podczas spotkania w ZS 2 pod hasłem „Kulinarna wędrówka po Europie – Polska – Francja.

 

 

Spotkanie zorganizowane 13 kwietnia praktycznie wieńczyło dwutygodniowy pobyt nad Łydynią uczniów z podparyskiego Meudon – partnerskiego miasta Ciechanowa. Gośćmi uroczystego spotkania z francuskimi gośćmi byli m.in.: starosta ciechanowski Sławomir Morawski, wiceprezydent Ciechanowa Krzysztof Kacprzak i lokalni dziennikarze. Francuscy goście obdarowani zostali upominkami ufundowanymi m.in. przez ciechanowskie władze samorządowe.

W trakcie pobytu w Ciechanowie młodzi Francuzi poznawali nie tylko miasto (zwiedzili Zamek Książąt Mazowieckich), ale także bliższą i dalszą okolicę. Byli na wycieczkach w Opinogórze, Pułtusku, Warszawie, Gdańsku. Brali udział w lekcjach ze swymi polskimi kolegami, w warsztatach kulinarnych, kursach językowych.

Teraz pora na rewizytę polskich uczniów w Meudon.

MSz

fot. Marek Szyperski

Podziel się:


„Nie bój się zadania, które przed tobą stawiam, bo ono nie przekracza twoich możliwości”

„Cechy charakterystyczne, które powinien mieć misjonarz to trzy cnoty podstawowe: cierpliwość, cierpliwość i jeszcze cierpliwość”. Potrzeba wiele odwagi i ufności, żeby zdecydować się na bycie misjonarzem. Jedni marzą o podróży ewangelizacyjnej w nieznaną cywilizację od początku swojej duchownej drogi, na innych zaś decyzja spływa niespodziewanie, jak impuls. Jednym z

Ruch w biurach podróży z powodu ferii rośnie. Najpopularniejsze narty w Alpach i wypoczynek na Kanarach

W poniedziałek uczniowie z czterech województw rozpoczęli ferie. Ruch w biurach podróży jest większy niż przed rokiem. Ciepła zima w kraju skłania miłośników nart do wyjazdu do Austrii czy Włoch. Nie brakuje jednak turystów, którzy w środku zimy wybierają wypoczynek na ciepłych plażach Wysp Kanaryjskich, Maroka czy Egiptu.

Na referendum. W gminie mają być dyżury, łączność oraz sprzęt informatyczny

PKW zamieściła uchwały określające zadania komisarzy wyborczych i obwodowych komisji w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem referendum ogólnokrajowego 6 września.