Młodzi Francuzi w Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie

Podziel się:
SONY DSC

Tatar z łososia, aksamitna zupa kalafiorowa, kaczka w pomarańczach z ziołową polentą, sery, a na deser: lody z gorącym musem malinowym – takie m.in. delicje podano podczas spotkania w ZS 2 pod hasłem „Kulinarna wędrówka po Europie – Polska – Francja.

 

 

Spotkanie zorganizowane 13 kwietnia praktycznie wieńczyło dwutygodniowy pobyt nad Łydynią uczniów z podparyskiego Meudon – partnerskiego miasta Ciechanowa. Gośćmi uroczystego spotkania z francuskimi gośćmi byli m.in.: starosta ciechanowski Sławomir Morawski, wiceprezydent Ciechanowa Krzysztof Kacprzak i lokalni dziennikarze. Francuscy goście obdarowani zostali upominkami ufundowanymi m.in. przez ciechanowskie władze samorządowe.

W trakcie pobytu w Ciechanowie młodzi Francuzi poznawali nie tylko miasto (zwiedzili Zamek Książąt Mazowieckich), ale także bliższą i dalszą okolicę. Byli na wycieczkach w Opinogórze, Pułtusku, Warszawie, Gdańsku. Brali udział w lekcjach ze swymi polskimi kolegami, w warsztatach kulinarnych, kursach językowych.

Teraz pora na rewizytę polskich uczniów w Meudon.

MSz

fot. Marek Szyperski

Podziel się:


Transplantacje – dar życia. Jestem na tak.

W środę w Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie odbyła się konferencja "Transplantacje - dar życia. Jestem na tak", której głównymi organizatorami było Gimnazjum TWP oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ciechanowie.

Nowy biskup w Płocku

W sobotę 27 lutego ks. prałat dr Mirosław Milewski – ciechanowianin – przyjął święcenia biskupie. Uroczysta msza św. odprawiona została w bazylice katedralnej w Płocku. Przewodniczył jej i homilię wygłosił biskup płocki Piotr Libera.

Co trzeci Polak chciałby mieć tatuaż. Ich miłośniczkami są głównie młode kobiety

Co dziesiąty Polak ma tatuaż. Najczęściej decydują się na niego kobiety, zwłaszcza pochodzące z mniejszych miejscowości i posiadające niższe niż średnie wykształcenie. Polacy cenią sobie jednak umiar w trwałym ozdabianiu ciała, zdecydowana większość ma tylko jeden niewielki tatuaż. Wśród osób nieposiadających malunku na ciele, aż co trzecia myśli o jego zrobieniu.