Młodzi Francuzi w Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie

Podziel się:
SONY DSC

Tatar z łososia, aksamitna zupa kalafiorowa, kaczka w pomarańczach z ziołową polentą, sery, a na deser: lody z gorącym musem malinowym – takie m.in. delicje podano podczas spotkania w ZS 2 pod hasłem „Kulinarna wędrówka po Europie – Polska – Francja.

 

 

Spotkanie zorganizowane 13 kwietnia praktycznie wieńczyło dwutygodniowy pobyt nad Łydynią uczniów z podparyskiego Meudon – partnerskiego miasta Ciechanowa. Gośćmi uroczystego spotkania z francuskimi gośćmi byli m.in.: starosta ciechanowski Sławomir Morawski, wiceprezydent Ciechanowa Krzysztof Kacprzak i lokalni dziennikarze. Francuscy goście obdarowani zostali upominkami ufundowanymi m.in. przez ciechanowskie władze samorządowe.

W trakcie pobytu w Ciechanowie młodzi Francuzi poznawali nie tylko miasto (zwiedzili Zamek Książąt Mazowieckich), ale także bliższą i dalszą okolicę. Byli na wycieczkach w Opinogórze, Pułtusku, Warszawie, Gdańsku. Brali udział w lekcjach ze swymi polskimi kolegami, w warsztatach kulinarnych, kursach językowych.

Teraz pora na rewizytę polskich uczniów w Meudon.

MSz

fot. Marek Szyperski

Podziel się:


Z przyjaciółmi, po pracy, w restauracji czy na wyjeździe?

Jak i kiedy pija się piwo w Polsce

Sezon letni — a tym samym piwny — już w pełni. Ogródki kawiarniane, restauracje i miejskie plaże niemal co wieczór zapełniają się zrelaksowanym i uśmiechniętym tłumem ludzi w różnym wieku. Gołym okiem widać, że Polacy coraz częściej i chętniej spędzają czas wolny poza domem, na spotkaniach w gronie przyjaciół. Spora część z nich sięga wówczas po

Szóstoklasiści mają duże problemy z matematyką. Prawie 60 proc. z nich nie radzi sobie z rachunkami

Uczniowie ostatniej klasy podstawówki słabo radzą sobie z matematyką, zwłaszcza z liczeniem i umiejętnością rozumowania – wynika z Diagnozy Umiejętności Szóstoklasistów przedstawionej przez Instytut Badań Edukacyjnych. Nieco lepiej szóstoklasiści opanowali język polski, choć nadal mają duże problemy z gramatyką i ortografią.

Co trzeci Polak chciałby mieć tatuaż. Ich miłośniczkami są głównie młode kobiety

Co dziesiąty Polak ma tatuaż. Najczęściej decydują się na niego kobiety, zwłaszcza pochodzące z mniejszych miejscowości i posiadające niższe niż średnie wykształcenie. Polacy cenią sobie jednak umiar w trwałym ozdabianiu ciała, zdecydowana większość ma tylko jeden niewielki tatuaż. Wśród osób nieposiadających malunku na ciele, aż co trzecia myśli o jego zrobieniu.