Mława: Najpopularniejsi dzielnicowi

„Pan Sławek jest super…”

Podziel się:

16 stycznia, w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie podsumowano konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego roku 2016”. Zwycięzcami ósmej edycji konkursu zostali: w mieście – asp. Mariusz Sikora (628 głosów), na terenie gmin powiatu mławskiego – asp. Mariusz Nowociński (542 głosy). – Komisja konkursowa przyznała ponadto jedno wyróżnienie dzielnicowemu st. asp. Krzysztofowi Staśkiewiczowi, który wygrał plebiscyt facebookowy w Mławie – informuje asp. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji.

W konkursie rywalizowało siedmiu dzielnicowych z Mławy oraz 10 z terenu gmin powiatu mławskiego. Po raz pierwszy w historii konkursu, poza głosowaniem ankietowym przeprowadzono  plebiscyt facebookowy na profilu Policja Mława. W głosowaniu wzięło udział  4.476 internautów oraz 507 ankietowanych.

– Konkurs trwał od 6 do 31 grudnia 2016 r. Jedynym kryterium oceny, były głosy oddane przez internautów oraz mieszkańców. Internauci oddawali swoje głosy w postaci „lajków” na profilu facebook Policja Mława. Ankiety konkursowe dostępne były natomiast w budynku KPP w Mławie – relacjonuje asp. Pawłowska. – Poza  wskazaniem dzielnicowego, którego praca zasługuje na wyróżnienie, osoby głosujące w konkursie mogły wpisać swój komentarz, dotyczący pracy dzielnicowego oraz poczucia bezpieczeństwa, oto niektóre z nich, w tym także humorystyczne: „Potrafi podejść do człowieka z sercem, co bardzo rzadko w dzisiejszych czasach się zdarza. A sprawy łatwi z pełnym profesjonalizmem. Oby więcej było takich policjantów jak nasz Pan Dzielnicowy” (komentarz do – mł. asp. Dariusza Sarwińskiego). „Znany i bardzo lubiany w naszym rejonie”, „Pan Sławek jest super”  (to o asp. szt. Sławomirze Krzyżanowskim). „Nie znam, ale jak rejon Strzegowo to najlepszy”  (komentarz do – asp. Mariusza Nowocińskiego). „ Przystojny policjant   ” – (komentarz do – asp. Tomasza Karpińskiego).

 Głosujący za pomocą tradycyjnych ankiet, mogli także podzielić się spostrzeżeniami co do poczucia bezpieczeństwa lokalnego. Ponad 90 procent ankietowanych, oświadczyło że czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania.

W jaki sposób Najpopularniejsi dzielnicowi zapracowali na uznanie mieszkańców ?– jak zgodnie podkreślają, to dzięki  codziennej pracy obchodowej – nie radiowozem a pieszo, kiedy można podejść i porozmawiać z mieszkańcami, zapytać o bieżące sprawy na osiedlu – o to czy sąsiad już nie dokucza, czy nikt obcy nie kręci się pod blokiem itp.  A te wszystkie „lajki” to dla nich duża motywacja do dalszego działania.

REd

Fot. KPP Mława

Podziel się:


Od stycznia przepisy korzystniejsze dla niepełnosprawnych

Wyższe świadczenia w 2016 roku

Na nowych przepisach w 2016 roku skorzystają osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, a także rodziny korzystające z pomocy społecznej. Od 2016 roku obowiązuje bowiem ustawa złotówka za złotówkę. To zmiana jakościowa w podejściu do świadczeń realizowanych w ramach pomocy społecznej. Ustawę podpisał jeszcze poprzedni prezydent Bronisław Komorowski.

Ciechanów

Panele i pompy dla mieszkańców

Urząd Miasta będzie starał się o pieniądze na dofinansowanie paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła dla mieszkańców. Ciechanowianie mogą składać wnioski do 3 lipca.

Dni Patrona w "Krasiniaku"

Pod znakiem romantyzmu

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie obchodzone były Dni Patrona. Ostatniego dnia odbyło się ich uroczyste zwieńczenie.