Mława: Najpopularniejsi dzielnicowi

„Pan Sławek jest super…”

Podziel się:

16 stycznia, w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie podsumowano konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego roku 2016”. Zwycięzcami ósmej edycji konkursu zostali: w mieście – asp. Mariusz Sikora (628 głosów), na terenie gmin powiatu mławskiego – asp. Mariusz Nowociński (542 głosy). – Komisja konkursowa przyznała ponadto jedno wyróżnienie dzielnicowemu st. asp. Krzysztofowi Staśkiewiczowi, który wygrał plebiscyt facebookowy w Mławie – informuje asp. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji.

W konkursie rywalizowało siedmiu dzielnicowych z Mławy oraz 10 z terenu gmin powiatu mławskiego. Po raz pierwszy w historii konkursu, poza głosowaniem ankietowym przeprowadzono  plebiscyt facebookowy na profilu Policja Mława. W głosowaniu wzięło udział  4.476 internautów oraz 507 ankietowanych.

– Konkurs trwał od 6 do 31 grudnia 2016 r. Jedynym kryterium oceny, były głosy oddane przez internautów oraz mieszkańców. Internauci oddawali swoje głosy w postaci „lajków” na profilu facebook Policja Mława. Ankiety konkursowe dostępne były natomiast w budynku KPP w Mławie – relacjonuje asp. Pawłowska. – Poza  wskazaniem dzielnicowego, którego praca zasługuje na wyróżnienie, osoby głosujące w konkursie mogły wpisać swój komentarz, dotyczący pracy dzielnicowego oraz poczucia bezpieczeństwa, oto niektóre z nich, w tym także humorystyczne: „Potrafi podejść do człowieka z sercem, co bardzo rzadko w dzisiejszych czasach się zdarza. A sprawy łatwi z pełnym profesjonalizmem. Oby więcej było takich policjantów jak nasz Pan Dzielnicowy” (komentarz do – mł. asp. Dariusza Sarwińskiego). „Znany i bardzo lubiany w naszym rejonie”, „Pan Sławek jest super”  (to o asp. szt. Sławomirze Krzyżanowskim). „Nie znam, ale jak rejon Strzegowo to najlepszy”  (komentarz do – asp. Mariusza Nowocińskiego). „ Przystojny policjant   ” – (komentarz do – asp. Tomasza Karpińskiego).

 Głosujący za pomocą tradycyjnych ankiet, mogli także podzielić się spostrzeżeniami co do poczucia bezpieczeństwa lokalnego. Ponad 90 procent ankietowanych, oświadczyło że czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania.

W jaki sposób Najpopularniejsi dzielnicowi zapracowali na uznanie mieszkańców ?– jak zgodnie podkreślają, to dzięki  codziennej pracy obchodowej – nie radiowozem a pieszo, kiedy można podejść i porozmawiać z mieszkańcami, zapytać o bieżące sprawy na osiedlu – o to czy sąsiad już nie dokucza, czy nikt obcy nie kręci się pod blokiem itp.  A te wszystkie „lajki” to dla nich duża motywacja do dalszego działania.

REd

Fot. KPP Mława

Podziel się:


Rodzicu przeczytaj: dobre rady na wakacje

Niebawem wakacje. O czym warto pamiętać i co warto wiedzieć przed tym okresem? Przypominają o tym instytucje biorące udział we wspólnej akcji „Przed wakacjami – co warto wiedzieć?”.

Młodzi Francuzi w Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie

Tatar z łososia, aksamitna zupa kalafiorowa, kaczka w pomarańczach z ziołową polentą, sery, a na deser: lody z gorącym musem malinowym - takie m.in. delicje podano podczas spotkania w ZS 2 pod hasłem "Kulinarna wędrówka po Europie - Polska – Francja.

W usypianiu małych dzieci może pomóc biały szum. Nie powinien jednak zbyt często zastępować tradycyjnych metod usypiania

Wyspane dziecko jest zdrowsze, bardziej radosne i ciekawe świata, lepiej też przyswaja bodźce ze środowiska. Dlatego rodzice powinni zadbać o odpowiednie warunki do spania dla swoich dzieci, m.in. prawidłową temperaturę i nawilżenie powietrza w pokoju, suchą pieluszkę i wyciszenie emocjonalne przed snem. W usypianiu pomaga czytanie bajki, śpiewanie kołysanek i biały szum, czyli