Wojciech Malajkat wspiera chorych na mukowiscydozę. Aktor weźmie udział w specjalnej kampanii

Podziel się:
fot. Newseria

Wojciech Malajkat przyznaje, że z duża przyjemnością zgodził się zostać ambasadorem Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Aktor podkreśla, że zawsze chętnie angażuje się w pomoc osobom chorym i wspiera je w trudnych momentach. Mukowiscydoza jest chorobą genetyczną. Nie da się jej wyleczyć.

Mukowiscydozę stwierdza się u jednego na cztery tysiące urodzonych dzieci. Chorują zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Podstawowym objawem jest produkcja przez organizm gęstego, lepkiego śluzu, który zatyka płuca i prowadzi do zagrażających życiu infekcji oraz utrudnia prawidłową pracę trzustki, co powoduje zaburzenia trawienia.

– To dla mnie zaszczyt, że mogę wspierać ludzi, którzy próbują coś z tą ciężką chorobą zrobić i tych, którzy na nią chorują. Bardzo się cieszę, że mogę pomagać. Robię to z odruchu serca i oczywistej potrzeby – mówi Wojciech Malajkat w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą samodzielnie oraz we współpracy z innymi organizacjami prowadzi szereg kampanii społeczno-edukacyjnych, których celem jest zwrócenie uwagi na problemy osób zmagających się z tą chorobą. W kolejnej akcji weźmie udział Wojciech Malajkat.

– W planie jest stworzenie klipów i rozmów, użycie mnie z całej siły, a ja się na to z całej siły zgadzam – dodaje Wojciech Malajkat.

Na mukowiscydozę cierpi w Polsce około 2 tys. osób.

Źródło: Newseria

Podziel się:


Od marca ślub cywilny możliwy w plenerze. Dzieciom będzie można nadawać obce imiona

Od 1 marca małżeństwo będzie mogło być zawarte w plenerze, a nie tylko w urzędzie. To efekt zmian przepisów o aktach stanu cywilnego. Wybrane miejsce powinno jednak gwarantować zachowanie powagi i bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Chętni muszą się także liczyć z dodatkowymi kosztami. Za ślub pod chmurką zapłacimy 1 tys. zł. Nowe przepisy pozwalają też rodzicom

Mława: Najpopularniejsi dzielnicowi

„Pan Sławek jest super…”

16 stycznia, w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie podsumowano konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego roku 2016”. Zwycięzcami ósmej edycji konkursu zostali: w mieście – asp. Mariusz Sikora (628 głosów), na terenie gmin powiatu mławskiego – asp. Mariusz Nowociński (542 głosy). - Komisja konkursowa przyznała ponadto jedno wyróżnienie dzielnicowemu st. asp.

Dlaczego nie czytamy projektów uchwał

Adopcja czyli nieodpłatne przekazanie

Grudzień 2015 roku upłynął pod hasłem Świąt Bożonarodzeniowych. Atmosfera udzieliła się chyba wszystkim. Ludzie składali sobie życzenia. Łamali się opłatkiem. Kto ma czworonoga w domu, ten wypatrywał zapewne pierwszej gwiazdki by z nim zamienić chociaż kilka słów.