Pływanie

Ciechanów: 16 sekund do zwycięstwa

Podziel się:

Blisko 600 osób z całej Polski wzięło udział w największej imprezie pływackiej dla uczniów w Polsce – XXII Ogólnopolskich Zawodach w Pływaniu Szkół STO w Ciechanowie. Łącznie zawodnicy przepłynęli odległość 80 km. Wiktoria, najlepsza zawodniczka w najmłodszej kategorii wiekowej poniżej 9 lat, na pokonanie swoich 25 m potrzebowała tylko nieco ponad 16 sekund.

 

 

Organizatorem wydarzenia było Samodzielne Koło Terenowe nr 76 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ciechanowie. W zawodach wzięło udział 581 osób w wieku od 6 do 16 lat. Reprezentowali 26 szkół podstawowych i 24 gimnazja z całego kraju, m.in. z Warszawy, Krakowa, Białegostoku, Gdańska, Radomia, Łodzi, Piły, Słupska i Augustowa. Rywalizowali ze sobą w stylu grzbietowym, klasycznym, motylkowym, dowolnym i zmiennym, indywidualnie oraz w sztafetach. W tym roku organizatorzy po raz pierwszy przewidzieli także konkurencję dla przedszkolaków.

Najbardziej emocjonującym dniem okazała się niedziela, kiedy to odbyły się finałowe starcia we wszystkich konkurencjach. Szczególną atrakcją były wyścigi sztafet mieszanych z udziałem rodziców, trenerów i dzieci oraz indywidualne wyścigi trenerów i rodziców. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa, zorganizowana w tym roku po raz pierwszy.

– Zarówno same zmagania zawodników, zaangażowanie kibiców, jak i wszelkie elementy dodatkowe, typu loteria, złożyły się na niepowtarzalną atmosferę XXII Ogólnopolskich Zawodów w Pływaniu Szkół STO. To między innymi dlatego impreza od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nam jako organizatorom najbardziej zależy na promocji pływania, zasad fair play i zdrowych form spędzania czasu – mówi Ireneusz Jałoza, wiceprezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 76 STO w Ciechanowie.

W klasyfikacji generalnej szkół wśród podstawówek zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 10 STO z Warszawy, a wśród gimnazjów pierwsze miejsce zajęli gospodarze – Społeczne Gimnazjum STO z Ciechanowa. Najlepszymi zawodnikami imprezy w najmłodszej kategorii wiekowej do 9 lat zostali Wiktoria Hulewicz i Jakub Wasilewski. W dwóch kolejnych kategoriach obejmujących szkoły podstawowe, wśród dziewcząt zwyciężyły Wiktoria Palicka i Maria Mirecka, a wśród chłopców – Tomasz Litwa i Błażej Szastak. Z kolei najlepsi gimnazjaliści to Izabela Cochór oraz Mikołaj Adamski.

Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół STO to największa impreza pływacka dla uczniów w Polsce. Od 22 lat uczestniczy w niej co roku ponad 500 dzieci i młodzieży z całej Polski.

DC

Podziel się:


Kadra Polski do lat 18 trenowała w Ciechanowie

Od 6 do 13 lutego w Ciechanowie miało miejsce zgrupowanie kadry Polski w rugby w kategorii wiekowej do lat 18. Do Ciechanowa z całej Polski zjechało 31 zawodników, którzy pod kierunkiem trenera reprezentacji Krzysztofa Okapy oraz jego asystenta trenera Karola Czyża, budowali formę na zbliżające się Mistrzostwa Europy w rugby w tej kategorii wiekowej.

Najważniejsze są chęci

 Rozmowa z trener Sylwią Wiśniewską o działającej w klubie KS Ciechan i Szymon Kołecki sekcji lekkiej atletyki.

Ciechanów

V Międzyszkolny Turniej w Wieloboju Sportowym już za nami

Tradycyjnie już Klub Sportowy Ciechan i Szymon Kołecki zorganizował kolejny Międzyszkolny Turniej w Wieloboju Sportowym, w którym udział wzięli uczniowie z ciechanowskich szkół podstawowych oraz z Opinogóry.