V Międzynarodowy Turnieju Karate „ Polish Open IKO Galizia CUP” - Leżajsk

Ippon Jakuba

Podziel się:

V Międzynarodowy Turniej Karate „ Polish Open IKO Galizia CUP”, który odbył się w Leżajsku 26 września już za nami. W imprezie wystartowało 230 zawodników z 37 klubów karate z Białorusi, Ukrainy i Polski.

Ciechanowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało siedmioro zawodników z sekcji: Ciechanów, Ojrzeń i Kraszewo oraz z UKS „Iskra” w Krasnem, co pozwoliło nam uzyskać w łącznej klasyfikacji 5 miejsce drużynowo.


Wyniki naszych kadrowiczów przedstawiają się następująco:
Wiktoria Głowacka – I miejsce w kategorii dziewczynki 2004/2005 do 40 kg
Weronika Krzywnicka – I miejsce w kategorii młodziczki 2000/2001 do 50 kg
Jakub Kraśniak – I miejsce w kategorii kadeci 2002/2003 powyżej 50 kg
Aleksandra Trzepanowska – II miejsce w kategorii kadetki 2002/2003 do 40 kg
Kacper Pawikowski – III miejsce w kategorii kadetów 2002/2003 do 50 kg
Szymon Czarzasty – V miejsce w kategorii młodzicy 2000/2001 powyżej 50 kg
Michał Ginter – V miejsce w kategorii chłopcy 2004/2005 do 50 kg
Wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę tym bardziej, że to był ich pierwszy start w tym sezonie i dodatku w zawodach rangi międzynarodowej.


Wśród zawodników CKKK, najlepiej zaprezentowała się Wiktoria Głowacka w kategorii dziewczynki, do 40 kg, w ładnym stylu przebrnęła przez walki eliminacyjne, docierając do finału i tym samym zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii.
W podobnej sytuacji znalazła się Weronika Krzywnicka – wszystkie swoje walki ćwierćfinałowe i półfinałowe kończyła w pięknym stylu przed czasem – Ipponem. W samym finale poprzez skuteczną technikę nożną zdobyła Wazari co w rezultacie pozwoliło jej zająć pierwsze miejsce w swojej kategorii.
Do najbardziej skutecznych zawodników można zaliczyć Jakuba Kraśniaka w kategorii kadetów 2002/2003, który jedną z walk eliminacyjnych zakończył po 30 sekundach, piękną techniką nożną, która dała mu zwycięstwo przez Ippon. Kolejne walki też były prowadzone w ładnym stylu, co pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce w swojej kategorii.
W kategorii kadetki do 40 kg, wystartowała Aleksandra Trzepanowska, która przez eliminacje przeszła jak burza, zatrzymując się dopiero w finale i po bardzo zaciętych bojach musiała uznać wyższość zawodniczki z innego klubu, zajmując drugie miejsce.
Trzecie miejsce w kategorii kadetów do 50 kg 2002/2003 wywalczył Kacper Pawikowski. Przez eliminacje przeszedł bardzo szybko kończąc walki przez Wazari. W półfinale po dogrywce przegrał z zawodnikiem z Białorusi przez wskazanie sędziów. Ale już w kolejnej walce nie pozwolił sobie zabrać zwycięstwa, co pozwoliło mu zająć trzecie miejsce w turnieju.
Na V miejscu zaklasyfikowali się Michał Ginter oraz Szymon Czarzasty. Ich walki były bardzo dobre, prowadzone w ładnym stylu. Zawodnicy dominowali w czasie walki, lecz zabrakło sił w końcówce by szale zwycięstwa przechylić na swoją stronę co sprytnie wykorzystali ich przeciwnicy.
Serdecznie dziękujemy trenerom, samorządom jak również wszystkim, którzy nas wspierają w codziennej pracy szkoleniowej. A zawodnikom życzymy kolejnych sukcesów na matach krajowych i międzynarodowych.
PS: Ippon = 1 pkt, Wazari = 0,5 pkt
Osu!
Wojciech Gołębiewski

Podziel się:


Srebro dla KS Ciechan!

KS Ciechan był organizatorem Turnieju Ligowego Młodziczek Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Siatkowej. Podopieczne klubu to dziewczyny urodzone w 2002 i 2003 r. Młode zawodniczki spotkały się 11.01.2015 r. z rywalkami z klas gimnazjalnych.

Sopot Beach Rugby z udziałem KS Ciechan

Największym wydarzeniem rugbowym w Polsce w okresie wakacji jest Memoriał Edwarda Hodury, rozgrywany w Sopocie, a konkretnie na plaży przy sopockim molo, bowiem jest to turniej rugby plażowego.

Udana „zaDyszka”

Jarosław Pawelczyk z Warszawy wygrał zawody nordic walking w ramach "Leśnej zaDyszki" w Szulmierzu. W rozegranym 11 czerwca biegu na dystansie 5 km zwyciężył Daniel Mocek z Dobrzankowa, a na głównym dystansie - 10 km - najlepszym okazał się Henryk Kuciejczyk z Szydłowa.