Taekwondo

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów

Podziel się:

W Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim. Do zawodów zakwalifikowało się 250 zawodników i zawodniczek z całego kraju w tym sześcioro z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Łucja Oleszczuk, Weronika Czapka, Anna Walendziak, Natalia Borkowska, Cezary Sarnowski i Jakub Grzywiński.

Najlepiej w zawodach zaprezentowała się w kat. wag. 52 kg Łucja Oleszczuk, która po wygraniu trzech pojedynków wywalczyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski juniorów. Łucja pokonała Oliwię Perczyńską (6:3) z KS Taekyon Sierpc, Zuzannę Bambrowicz (3:0) z UKS Białe Tygrysy Jarocin i Aleksandrę Łojko (5:3) z Kętrzyńskiego Klubu Taekwondo.

Na trzecim stopniu podium zdobywając brązowe medale uplasowali się Weronika Czapka w kat. wag. 55 kg oraz Cezary Sarnowski w kat. wag. 68 kg. Trenerem zawodników jest Radosław Lisowski.

Łącznie zawodnicy Promyka wywalczyli 31 punktów w ramach ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego, a Łucja Oleszczuk wywalczyła powołanie na Światowe Igrzyska Młodzieży, które w dniach 11-16 lipca odbędą się w Taipei – stolicy Tajwanu.

Kłobuck 25-27 września

Mistrzostwa Polski Seniorów w taekwondo ITF

Podobnie jak w latach ubiegłych, również tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w taekwondo ITF okazały się bardzo udane dla ciechanowskich zawodników, którzy zdobyli aż cztery złote medale! Ten wynik pozwolił zająć Matsogi Ciechanów wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów tuż za WSKT Wrocław i Taewo Warszawa.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2015

Z Regimina do Kataru

W rozpoczynających się dzisiaj w Katarze Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, w drużynie polskiej reprezentacji, zagra wychowanek Czarnych Regimin oraz były gracz ciechanowskiego klubu – Przemysław Krajewski. Przemek obecnie reprezentuje barwy KS Azoty Puławy, gdzie występuje na pozycji skrzydłowego. Podczas mistrzostw będzie mógł zademonstrować swoje

Ciechanów

V Międzyszkolny Turniej w Wieloboju Sportowym już za nami

Tradycyjnie już Klub Sportowy Ciechan i Szymon Kołecki zorganizował kolejny Międzyszkolny Turniej w Wieloboju Sportowym, w którym udział wzięli uczniowie z ciechanowskich szkół podstawowych oraz z Opinogóry.