Kłobuck 25-27 września

Mistrzostwa Polski Seniorów w taekwondo ITF

Podziel się:

Podobnie jak w latach ubiegłych, również tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w taekwondo ITF okazały się bardzo udane dla ciechanowskich zawodników, którzy zdobyli aż cztery złote medale! Ten wynik pozwolił zająć Matsogi Ciechanów wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów tuż za WSKT Wrocław i Taewo Warszawa.

Zgodnie z oczekiwaniami najlepiej wypadła aktualna Mistrzyni Świata Ilona Omiecińska(II Dan), która wywalczyła dwa złote medale (w walkach do 62 kg oraz w układach II Dan) i została najlepszą zawodniczką mistrzostw. Zawiódł niestety w walkach do 63 kg Paweł Szwejkowski, który doznał porażki w finale z Michałem Wawryniukiem (Lewart Lubartów) i musiał zadowolić się tylko srebrnym medalem. Na pocieszenie jednak zdobył złoto w  prestiżowych układach IV –VI Dan, gdzie w finale po raz kolejny okazał się lepszy od swojego brata Piotra Szwejkowskiego. Czwarty złoty medal wywalczyła druzyna męska Matsogi, która po raz trzeci z rzędu była bezkonkurencyjna w drużynowych układach formalnych, pokonując w finale drużynę Lewartu Lubartów. Bardzo dobrze wypadł również Andrzej Reduch i Magdalena Kosobudzka, którzy zdobyli srebrne medale w układach formalnych III dan. Cieszy powrót na maty Piotra Pełki (II dan), który zdobył brązowy medal w technikach specjalnych i był silnym punktem pierwszej drużyny w walkach.
Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów, w których startowało 166 zawodników z 36 klubów, były ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w dniach 22-25 października w Glasgow(Szkocja).

Złote medale
Omiecińska Ilona – walki do 62 kg
Omiecińska Ilona – układy formalne II dan
Szwejkowski Paweł– układy formalne IV-VI Dan
Drużyna męska w układach formalnych ( Paweł Szwejkowski, Piotr Szwejkowski, Andrzej Reduch, Michał Rząsiński, Karol Nalewajk, rezerwa Piotr Pełka)