Najważniejsze są chęci

Podziel się:

 Rozmowa z trener Sylwią Wiśniewską o działającej w klubie KS Ciechan i Szymon Kołecki sekcji lekkiej atletyki.

Tygodnik Ilustrowany. Od pół roku prowadzi Pani sekcję lekkiej atletyki w KS Ciechan. Jak ocenia Pani ten okres pracy z dziećmi trenującymi lekką atletykę?

 

Sylwia Wiśniewska. Na pewno jeszcze sporo pracy przed nami, ale w ciągu tego pół roku dzieciaki zdecydowanie poprawiły swoją kondycję i są gotowe na swoje pierwsze zmagania w zawodach. I co najważniejsze sekcja się powiększyła, zaczynałam pracę z dwójką dzieci, a obecnie mam ich dziesiątkę.  Wspólne  treningi to świetna przygoda, nie tylko dla mnie jako trenera, ale myślę że też dla nich. Mam nadzieję, że będziemy najlepsi!

Lekka atletyka jest dosyć szerokim terminem. Jak wyglądają obecnie prowadzone przez Panią treningi?

Na zajęciach robimy wiele rzeczy. Jedne oczywiście są bardziej ciekawe, a inne mniej, ale staram się urozmaicić prowadzone zajęcia. Dla przykładu ostatnio robiliśmy tor przeszkód, gdzie uczyliśmy się skoku przez kozła, skoku przez skrzynię itd, a przedostatnio w formie rozgrzewki graliśmy w piłkę koszykową. Oczywiście jest to przykład zajęć. Nieodłączanym elementem są także gry i zabawy. Nie tylko na hali, ale także na świeżym powietrzu. Robi się coraz cieplej, więc można poćwiczyć i pobawić się ruszając w teren. Staram się także wypracować kompromis z moimi podopiecznymi. Są ćwiczenia, które są niezbędne i ich wymagam, choć nie zawsze budzi to zachwyt, ale są też ćwiczenia, które moglibyśmy robić rzadziej, ale dzieciom się podobają, więc także je wplatamy w nasze zajęcia.

 

Wiadomo, że trener każdej dyscypliny sportu będzie ją zachwalać i pokazywać zalety, które mają przekonać do uprawiania tej konkretnej. Jakie Pani zdaniem są największe korzyści wynikające z trenowania LA?

Tak jak wcześniej wspomniano jest to szeroki termin i w związku z tym nie łączy się to z jedna konkretną rzeczą, tzn. jeśli ktoś zdecyduje się uprawiać piłkę nożną, trenuje tylko to, a wybierając lekkoatletykę można spróbować wielu rzeczy, np.: bieg przez płotki, skok w dal, skok wzwyż, biegi długie i krótkie, biegi sztafetowe i zobaczyć w czym jest się naprawdę dobrym. Uważam to za największy atut tej dyscypliny sportu. Ważne jest też to, że uprawiając lekkoatletykę rozwijamy wiele umiejętności, nie tylko uczymy się wytrwałości, ale także stajemy się wysportowani oraz pełni energii i zapału do działania.

Czy jest jakiś szczególny „typ” dzieci predysponowanych do trenowania LA?

Najważniejsze są chęci. I tego oczekuję. Jeśli czegoś się naprawdę chce, to nawet niepowodzenia nie są w stanie stanąć nam na drodze do spełnienia marzeń. Tak naprawdę jest to sport dla wszystkich.

 

Jakie ma Pani plany w tym roku, związane z sekcją?

Razem z klubem chcemy zorganizować turniej lekkoatletyczny dla dzieci ze szkół podstawowych. Najprawdopodobniej odbędzie się on w maju, na pewno wcześniej poinformujemy o tym szkoły. Mam nadzieję, że w turnieju tym będzie uczestniczyło bardzo dużo osób i dzięki temu moja sekcja powiększy się o kolejne dzieci, chętne do uprawiana sportu w wolnym czasie.

Dzię

Podziel się:


Pierwsze zawody lekkoatletyczne KS Ciechan

We wtorek 16 czerwca na boisku Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie rozegrany został I Międzyszkolny Wielobój Lekkoatletyczny, którego organizatorem był Klub Sportowy Ciechan i Szymon Kołecki a partnerem Urząd Miasta Ciechanów.

Kadra Polski do lat 18 trenowała w Ciechanowie

Od 6 do 13 lutego w Ciechanowie miało miejsce zgrupowanie kadry Polski w rugby w kategorii wiekowej do lat 18. Do Ciechanowa z całej Polski zjechało 31 zawodników, którzy pod kierunkiem trenera reprezentacji Krzysztofa Okapy oraz jego asystenta trenera Karola Czyża, budowali formę na zbliżające się Mistrzostwa Europy w rugby w tej kategorii wiekowej.

II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie rozstrzygnięty

W Ciechanowie rozegrano II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, zorganizowany przez sekcję szachową TKKF Promyk w Ciechanowie i Studium Wychowania Fizycznego PWSZ w Ciechanowie. W turnieju wzięło udział  32 zawodników między innymi: z  Wyszkowa, Legionowa, Warszawy, Mławy, Płońska i Ciechanowa.