Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Ciechanów 2015

Podziel się:

Po tym co zaprezentowali najlepsi na zawodach można z optymizmem czekać sierpniowych mistrzostw Europy juniorów do lat 17 i młodzików do lat 15 w Karlskronie.
W Ciechanowie zakończyła się, trwająca 3 dni, edycja ciężarowej rywalizacji w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (rocznik 1998-1999).

– Rezultaty osiągane przez te trzy dni na ciechanowskim pomoście były bardzo wysokie. Niektóre wręcz europejskie. Te zawody miały być też ostatnim sprawdzianem, który pozwoli wytypować reprezentację na Mistrzostwa Europy, dlatego też te europejskie wyniki były tu potrzebne – mówił nam Szymon Kołecki, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

aaaaa4 aaaaaaA2
– Nie wszystkie kategorie wagowe nas tu zachwyciły, wielu mistrzów i medalistów pozostawia wiele do życzenia. Jednak rywalizacja była zacięta, do ostatniego podejścia praktycznie w każdej kategorii wagowej. I dla widzów, którzy zgromadzili się hali sportowej aby oglądać tą rywalizację była to pasjonująca walka i trzymająca w napięciu do końca. Dopisała też młodzież. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wystartowało prawie dwustu uczestników.
– To jest duże zaplecze dla naszych reprezentacji juniorskich ale też w przyszłości seniorskich, bo zaprezentowali się bardzo dobrze – ocenia Szymon Kołecki, prezes PZPC.
Nie zawiedli faworyci. Ustanowiono też kilka rekordów życiowych. W ostatnim dniu zawodów mieliśmy okazję zobaczyć rywalizację w dwóch najcięższych kategoriach juniorskich – 94 i + 94 kg. Nie zawiódł faworyt w kategorii -94kg – Marcin Izdebski. Wychowanek łukowskich Orląt i trenera Roberta Dołęgi wygrał w rwaniu i podrzucie uzyskując wynik 131 kg oraz 160 kg. W dwuboju uzyskał 291 kg i o 22 kg wyprzedził Marcina Zwolaka (LKS Znicz Biłgoraj) – 273 kg (123 kg + 150 kg). Na najniższym podium stanął Dominik Rajkowski (LUKS Meyer Elbląg) 243 kg (108 kg + 135).
Podobnie było w kat. + 94. Tu zgłoszonych zostało aż 24 zawodników. Pewnie zwyciężył sztangista Wisły Puławy Jakub Węgrzyn – 293 kg (128 kg + 165 kg). Drugie miejsce zajął Patryk Kulski (MGLKS Tarpan Mrocza) – 283 kg (126 kg + 157 kg). Walkę o brąz stoczyli Mateusz Sokołowski (LKS Znicz Biłgoraj) z Adrianem Ubowskim (UKS Rzemieślnik Malbork). Lepszy o 2 kg okazał się Mateusz – 276 kg (120 kg + 156 kg). Najlepszym zawodnikiem w punktacji Sinclaira został wicemistrz tych zawodów w kat. 85 kg Kacper Badziągowski.
NO

Srebro dla KS Ciechan!

KS Ciechan był organizatorem Turnieju Ligowego Młodziczek Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Siatkowej. Podopieczne klubu to dziewczyny urodzone w 2002 i 2003 r. Młode zawodniczki spotkały się 11.01.2015 r. z rywalkami z klas gimnazjalnych.

Najważniejsze są chęci

Rozmowa z trener Sylwią Wiśniewską o działającej w klubie KS Ciechan i Szymon Kołecki sekcji lekkiej atletyki.

Polish Open – Warsaw Cup 2015

W Warszawie odbył się największy w historii polskiego taekwondo olimpijskiego turniej rangi G 1, zaliczany do światowego Grand Prix – XXII Polish Open - XVIII Warsaw Cup.