JUŻ PO RAZ 17.

Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Podziel się:

W ciągu trzech dni (10-12 kwietnia) pływalnia ciechanowskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapełniła się młodymi i bardzo młodymi pływakami.

Odbywały się tu XXI Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Zaproszono do udziału również reprezentantów szkół niepublicznych. Ciechanów gościł młodziutkich pływaków już po raz 17.

 Do Ciechanowa zjechała pokaźna liczba 545 zawodników – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski, m.in. z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Słupska, Białegostoku, Radomia i wielu innych miast. Startowali we wszystkich stylach pływania, indywidualnie i w sztafetach, w 4 kategoriach wiekowych (od 7 do 16 lat), zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Rozdano w sumie ok. 300 medali oraz puchary przechodnie dla najlepszych szkół, tzw. „Łydynki”.

Więcej —> w najnowszym, 13. numerze Tygodnika Ilustrowanego

Fot. Archiwum STO Ciechanów

Podziel się:


Sukcesy młodych sztangistów KS Ciechan w Ciechanowie

4 i 5 września odbył się w Ciechanowie II Ogólnopolski Wielobój Atletyczny do lat 12, w którym blisko 70 dzieci z całej Polski, rywalizowało ze sobą w pięciu konkurencjach: biegu 4x10 m, skoku w dal obunóż, rzucie piłką lekarską oraz rwaniu i podrzucie.

Kadra Polski do lat 18 trenowała w Ciechanowie

Od 6 do 13 lutego w Ciechanowie miało miejsce zgrupowanie kadry Polski w rugby w kategorii wiekowej do lat 18. Do Ciechanowa z całej Polski zjechało 31 zawodników, którzy pod kierunkiem trenera reprezentacji Krzysztofa Okapy oraz jego asystenta trenera Karola Czyża, budowali formę na zbliżające się Mistrzostwa Europy w rugby w tej kategorii wiekowej.

Taekwondo

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów

W Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim. Do zawodów zakwalifikowało się 250 zawodników i zawodniczek z całego kraju w tym sześcioro z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Łucja Oleszczuk, Weronika Czapka, Anna Walendziak, Natalia Borkowska, Cezary Sarnowski i Jakub Grzywiński.