JUŻ PO RAZ 17.

Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Podziel się:

W ciągu trzech dni (10-12 kwietnia) pływalnia ciechanowskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapełniła się młodymi i bardzo młodymi pływakami.

Odbywały się tu XXI Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Zaproszono do udziału również reprezentantów szkół niepublicznych. Ciechanów gościł młodziutkich pływaków już po raz 17.

Do Ciechanowa zjechała pokaźna liczba 545 zawodników – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski, m.in. z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Słupska, Białegostoku, Radomia i wielu innych miast. Startowali we wszystkich stylach pływania, indywidualnie i w sztafetach, w 4 kategoriach wiekowych (od 7 do 16 lat), zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Rozdano w sumie ok. 300 medali oraz puchary przechodnie dla najlepszych szkół, tzw. „Łydynki”.

Więcej —> w najnowszym, 13. numerze Tygodnika Ilustrowanego

Najważniejsze są chęci

Rozmowa z trener Sylwią Wiśniewską o działającej w klubie KS Ciechan i Szymon Kołecki sekcji lekkiej atletyki.

Taekwondo olimpijskie

Złoty Nałęcz

Paweł Nałęcz z TKKF Promyk Ciechanów zdobył złoty medal w konkurencji poomsae – w kategorii seniorów – podczas Pucharu Polski – Bydgoszcz Cup w taekwondo olimpijskim.

Udana „zaDyszka”

Jarosław Pawelczyk z Warszawy wygrał zawody nordic walking w ramach "Leśnej zaDyszki" w Szulmierzu. W rozegranym 11 czerwca biegu na dystansie 5 km zwyciężył Daniel Mocek z Dobrzankowa, a na głównym dystansie - 10 km - najlepszym okazał się Henryk Kuciejczyk z Szydłowa.