Polish Open – Warsaw Cup 2015

Podziel się:

W Warszawie odbył się największy w historii polskiego taekwondo olimpijskiego turniej rangi G 1, zaliczany do światowego Grand Prix – XXII Polish Open – XVIII Warsaw Cup.

Turniej rozgrywany był na 12 matach w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Wystartowało w nim ponad tysiąc zawodników i zawodniczek z 40 państw, w tym największe gwiazdy światowego taekwondo medaliści Igrzysk Olimpijskich Aron Cook i Lutalo Muhammad.
Ciechanów reprezentowany był na tych zawodach przez 9 zawodników Miejskiego Ogniska TKKF Promyk. Najlepiej w/w zawodach zaprezentowała się Łucja Oleszczuk w kategorii – 47 kg (kadet), zdobywając złoty medal. Łucja pokonała kolejno: Sofie Jorgensen (Norwegia) 16:10, Aleksandrę Łojko (Kętrzyński Klub Taekwondo) 13:0 i w finale Funny Andersson (Szwecja) 14:0 . Drugi medal: brązowy zdobyła Natalia Narolska w kategorii -59 kg (kadet). Pozostali zawodnicy odpadli w pierwszych walkach turnieju.
DP

Podnoszenie ciężarów

Dobry Ciechan

Dobry występ zawodników KS Ciechan na Mistrzostwach Mazowsza w podnoszeniu ciężarów.

KS Ciechan i UKS Opia Opinogóra na obozie

Połączone siły KS Ciechan i UKS Opia Opinogóra na siatkarskim obozie sportowym w stolicy polskich Tatr, Zakopanem.

Taekwondo olimpijskie

Złoty Nałęcz

Paweł Nałęcz z TKKF Promyk Ciechanów zdobył złoty medal w konkurencji poomsae – w kategorii seniorów – podczas Pucharu Polski – Bydgoszcz Cup w taekwondo olimpijskim.