Tenis stołowy

Siedlin pełen niespodzianek

Podziel się:

Rozegrane w Siedlinie k. Płońska turnieje trzeciego cyklu eliminacji wojewódzkich do mistrzostw Polski w tenisie stołowym kategorii młodzik przyniosły niespodziewane rozstrzygnięcia. Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców triumfowali uczestnicy rozstawieni w losowaniu z dalszymi numerami.

W sobotę 14 stycznia do Siedlina zjechało 77 uczestników. W stawce 25 dziewcząt rej wodziły zawodniczki IKTS Broń Radom. Ale w finale rozstawiona w losowaniu z numerem piątym Wiktoria Serafin pokonała turniejową „jedynkę” Darię Duralak. W finale turnieju chłopców Jan Należyty z UKS Return Piaseczno (nr 3 w losowaniu) pokonał numer piąty – Jana Adamiaka ze Spójni Warszawa.

Wymienione dwójki uzyskały bezpośredni awans do trzecich eliminacji krajowych do MP – III Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików, które zostaną rozegrane 10-12 marca w Kraśniku (województwo lubelskie). Trzecie miejsca w turniejach w Siedlinie zajęli Wiktoria Szulc (SCKiS Hals Warszawa) i Adam Banasik (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

W turnieju zadebiutowali w tej kategorii wiekowej (rocznik 2004 i młodsi) zawodnicy gospodarza imprezy, GUKS Orzeł Liberpol Siedlin, Kacper Stańczak i Bartosz Szatkowski. Na razie nie mieli jeszcze większych szans w gronie starszych rywali, ale Bartek odebrał nagrodę od anonimowego fundatora dla najmłodszego uczestnika turnieju. Najmłodszą uczestniczką okazała się z kolei obchodząca za kilkanaście dni ósme urodziny Katarzyna Rajkowska z SLKS Olimpijczyk Jeżewo (powiat sierpecki).

Z przedstawicielek północnego Mazowsza najwyższe miejsca zajęły Alicja Firszt (5-6.) z MLUKS Nadwiślanin Płock, Sylwia Rajkowska z Jeżewa (7-8.) i w przedziale lokat 9-12. Maja Pawłowska (UKS Alfa Gostynin) i Julia Falkowska (Jeżewo). Wśród chłopców o podium odbił się, zajmując czwarte miejsce Kajetan Kachniewski z Nadwiślanina, a dwaj jego klubowi koledzy zmieścili się w pierwszej dwudziestce licznie obsadzonego turnieju chłopców. Michał Czubakowski sklasyfikowany został w przedziale miejsc 13-16., a Mikołaj Skotak – 17-20.

Komplet wyników jest dostępny pod linkiem:

http://mzts.pl/aktualnosci/wiktoria-i-jan-wygrywaja-iii-wtk-w-kategorii-mlodzik

Podziel się:


Taekwondo

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów

W Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim. Do zawodów zakwalifikowało się 250 zawodników i zawodniczek z całego kraju w tym sześcioro z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Łucja Oleszczuk, Weronika Czapka, Anna Walendziak, Natalia Borkowska, Cezary Sarnowski i Jakub Grzywiński.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2015

Z Regimina do Kataru

W rozpoczynających się dzisiaj w Katarze Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, w drużynie polskiej reprezentacji, zagra wychowanek Czarnych Regimin oraz były gracz ciechanowskiego klubu – Przemysław Krajewski. Przemek obecnie reprezentuje barwy KS Azoty Puławy, gdzie występuje na pozycji skrzydłowego. Podczas mistrzostw będzie mógł zademonstrować swoje

Kolarze finiszowali w Ciechanowie

Karsten Thiele (Niemcy, LKT Brandenburg) jako pierwszy zameldował się na mecie I etapu Wyścigu Dookoła Mazowsza w Ciechanowie.