Tenis stołowy

Siedlin pełen niespodzianek

Podziel się:

Rozegrane w Siedlinie k. Płońska turnieje trzeciego cyklu eliminacji wojewódzkich do mistrzostw Polski w tenisie stołowym kategorii młodzik przyniosły niespodziewane rozstrzygnięcia. Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców triumfowali uczestnicy rozstawieni w losowaniu z dalszymi numerami.

W sobotę 14 stycznia do Siedlina zjechało 77 uczestników. W stawce 25 dziewcząt rej wodziły zawodniczki IKTS Broń Radom. Ale w finale rozstawiona w losowaniu z numerem piątym Wiktoria Serafin pokonała turniejową „jedynkę” Darię Duralak. W finale turnieju chłopców Jan Należyty z UKS Return Piaseczno (nr 3 w losowaniu) pokonał numer piąty – Jana Adamiaka ze Spójni Warszawa.

Wymienione dwójki uzyskały bezpośredni awans do trzecich eliminacji krajowych do MP – III Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików, które zostaną rozegrane 10-12 marca w Kraśniku (województwo lubelskie). Trzecie miejsca w turniejach w Siedlinie zajęli Wiktoria Szulc (SCKiS Hals Warszawa) i Adam Banasik (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

W turnieju zadebiutowali w tej kategorii wiekowej (rocznik 2004 i młodsi) zawodnicy gospodarza imprezy, GUKS Orzeł Liberpol Siedlin, Kacper Stańczak i Bartosz Szatkowski. Na razie nie mieli jeszcze większych szans w gronie starszych rywali, ale Bartek odebrał nagrodę od anonimowego fundatora dla najmłodszego uczestnika turnieju. Najmłodszą uczestniczką okazała się z kolei obchodząca za kilkanaście dni ósme urodziny Katarzyna Rajkowska z SLKS Olimpijczyk Jeżewo (powiat sierpecki).

Z przedstawicielek północnego Mazowsza najwyższe miejsca zajęły Alicja Firszt (5-6.) z MLUKS Nadwiślanin Płock, Sylwia Rajkowska z Jeżewa (7-8.) i w przedziale lokat 9-12. Maja Pawłowska (UKS Alfa Gostynin) i Julia Falkowska (Jeżewo). Wśród chłopców o podium odbił się, zajmując czwarte miejsce Kajetan Kachniewski z Nadwiślanina, a dwaj jego klubowi koledzy zmieścili się w pierwszej dwudziestce licznie obsadzonego turnieju chłopców. Michał Czubakowski sklasyfikowany został w przedziale miejsc 13-16., a Mikołaj Skotak – 17-20.

Komplet wyników jest dostępny pod linkiem:

http://mzts.pl/aktualnosci/wiktoria-i-jan-wygrywaja-iii-wtk-w-kategorii-mlodzik

Podziel się:


Sopot Beach Rugby z udziałem KS Ciechan

Największym wydarzeniem rugbowym w Polsce w okresie wakacji jest Memoriał Edwarda Hodury, rozgrywany w Sopocie, a konkretnie na plaży przy sopockim molo, bowiem jest to turniej rugby plażowego.

Pływanie

Ciechanów: 16 sekund do zwycięstwa

Blisko 600 osób z całej Polski wzięło udział w największej imprezie pływackiej dla uczniów w Polsce – XXII Ogólnopolskich Zawodach w Pływaniu Szkół STO w Ciechanowie. Łącznie zawodnicy przepłynęli odległość 80 km. Wiktoria, najlepsza zawodniczka w najmłodszej kategorii wiekowej poniżej 9 lat, na pokonanie swoich 25 m potrzebowała tylko nieco ponad 16 sekund.  

Najważniejsze są chęci

 Rozmowa z trener Sylwią Wiśniewską o działającej w klubie KS Ciechan i Szymon Kołecki sekcji lekkiej atletyki.