Tenis stołowy

Siedlin pełen niespodzianek

Podziel się:

Rozegrane w Siedlinie k. Płońska turnieje trzeciego cyklu eliminacji wojewódzkich do mistrzostw Polski w tenisie stołowym kategorii młodzik przyniosły niespodziewane rozstrzygnięcia. Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców triumfowali uczestnicy rozstawieni w losowaniu z dalszymi numerami.

W sobotę 14 stycznia do Siedlina zjechało 77 uczestników. W stawce 25 dziewcząt rej wodziły zawodniczki IKTS Broń Radom. Ale w finale rozstawiona w losowaniu z numerem piątym Wiktoria Serafin pokonała turniejową „jedynkę” Darię Duralak. W finale turnieju chłopców Jan Należyty z UKS Return Piaseczno (nr 3 w losowaniu) pokonał numer piąty – Jana Adamiaka ze Spójni Warszawa.

Wymienione dwójki uzyskały bezpośredni awans do trzecich eliminacji krajowych do MP – III Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików, które zostaną rozegrane 10-12 marca w Kraśniku (województwo lubelskie). Trzecie miejsca w turniejach w Siedlinie zajęli Wiktoria Szulc (SCKiS Hals Warszawa) i Adam Banasik (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

W turnieju zadebiutowali w tej kategorii wiekowej (rocznik 2004 i młodsi) zawodnicy gospodarza imprezy, GUKS Orzeł Liberpol Siedlin, Kacper Stańczak i Bartosz Szatkowski. Na razie nie mieli jeszcze większych szans w gronie starszych rywali, ale Bartek odebrał nagrodę od anonimowego fundatora dla najmłodszego uczestnika turnieju. Najmłodszą uczestniczką okazała się z kolei obchodząca za kilkanaście dni ósme urodziny Katarzyna Rajkowska z SLKS Olimpijczyk Jeżewo (powiat sierpecki).

Z przedstawicielek północnego Mazowsza najwyższe miejsca zajęły Alicja Firszt (5-6.) z MLUKS Nadwiślanin Płock, Sylwia Rajkowska z Jeżewa (7-8.) i w przedziale lokat 9-12. Maja Pawłowska (UKS Alfa Gostynin) i Julia Falkowska (Jeżewo). Wśród chłopców o podium odbił się, zajmując czwarte miejsce Kajetan Kachniewski z Nadwiślanina, a dwaj jego klubowi koledzy zmieścili się w pierwszej dwudziestce licznie obsadzonego turnieju chłopców. Michał Czubakowski sklasyfikowany został w przedziale miejsc 13-16., a Mikołaj Skotak – 17-20.

Komplet wyników jest dostępny pod linkiem:

http://mzts.pl/aktualnosci/wiktoria-i-jan-wygrywaja-iii-wtk-w-kategorii-mlodzik

Podziel się:


Mazowieckie Eliminacje Kinder + Sport w Mini Siatkówce

Po trzech turniejach eliminacyjnych znamy już wszystkich półfinalistów Mazowieckich Eliminacji Kinder+Sport w czwórkach dziewcząt (rocznik 2002). K.S.Ciechan reprezentują dwie drużyny i obie znalazły się w półfinałach. Dalsza rywalizacja będzie przebiegała w czterech grupach. Do finału awansują dwa pierwsze zespoły z każdej grupy.

Srebro dla KS Ciechan!

KS Ciechan był organizatorem Turnieju Ligowego Młodziczek Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Siatkowej. Podopieczne klubu to dziewczyny urodzone w 2002 i 2003 r. Młode zawodniczki spotkały się 11.01.2015 r. z rywalkami z klas gimnazjalnych.

Udana „zaDyszka”

Jarosław Pawelczyk z Warszawy wygrał zawody nordic walking w ramach "Leśnej zaDyszki" w Szulmierzu. W rozegranym 11 czerwca biegu na dystansie 5 km zwyciężył Daniel Mocek z Dobrzankowa, a na głównym dystansie - 10 km - najlepszym okazał się Henryk Kuciejczyk z Szydłowa.