Sopot Beach Rugby z udziałem KS Ciechan

Podziel się:

Największym wydarzeniem rugbowym w Polsce w okresie wakacji jest Memoriał Edwarda Hodury, rozgrywany w Sopocie, a konkretnie na plaży przy sopockim molo, bowiem jest to turniej rugby plażowego.

Są to dwa turnieje: otwarty turniej Sopot Beach Rugby oraz Mistrzostwa Polski w rugby plażowym mężczyzn oraz kobiet. Drużyna KS Ciechan wystąpiła w rozgrywkach Sopot Beach Rugby. W obu turniejach wzięło udział razem 37 drużyn, z których każda mogła wystawić 10 zawodników/zawodniczek.

Niestety drużynie KS Ciechan od strony wyniku turniej kompletnie nie wyszedł. Na cztery mecze, wygrany został tylko jeden co dało ostatecznie 17 miejsce w klasyfikacji końcowej. Był to pierwszy turniej rugby, w którym w tym roku wystąpiła drużyna seniorów KS Ciechan, który znacząco różni się od turniejów rozgrywanych na trawie te zaś ruszają we wrześniu i do nich obecnie drużyna się przygotowuje.

W Sopocie jednak bardzo ciekawym był również wynik rywalizacji o mistrzostwo Polski zarówno kobiet jak i mężczyzn, bowiem w finale kobiet spotkały się drużyna Lechii Gdańsk oraz Black Roses z Poznania a w finale mężczyzn drużyna… Lechii Gdańsk z Posnanią Poznań. Bliskość morza sprzyjała jednak zawodniczkom i zawodnikom z Gdańska, którzy pewnie wygrali mecze finałowe i tytuł mistrzów Polski w rugby plażowym będą posiadać do XXIV Memoriału Edwarda Hodury, który odbędzie się ponownie w sierpniu, za rok.

Łukasz Gąsiorowski

Podziel się:


Tenis stołowy

Siedlin pełen niespodzianek

Rozegrane w Siedlinie k. Płońska turnieje trzeciego cyklu eliminacji wojewódzkich do mistrzostw Polski w tenisie stołowym kategorii młodzik przyniosły niespodziewane rozstrzygnięcia. Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców triumfowali uczestnicy rozstawieni w losowaniu z dalszymi numerami.

Kłobuck 25-27 września

Mistrzostwa Polski Seniorów w taekwondo ITF

Podobnie jak w latach ubiegłych, również tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w taekwondo ITF okazały się bardzo udane dla ciechanowskich zawodników, którzy zdobyli aż cztery złote medale! Ten wynik pozwolił zająć Matsogi Ciechanów wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów tuż za WSKT Wrocław i Taewo Warszawa.

KS Ciechan i UKS Opia Opinogóra na obozie

Połączone siły KS Ciechan i UKS Opia Opinogóra na siatkarskim obozie sportowym w stolicy polskich Tatr, Zakopanem.