Sopot Beach Rugby z udziałem KS Ciechan

Podziel się:

Największym wydarzeniem rugbowym w Polsce w okresie wakacji jest Memoriał Edwarda Hodury, rozgrywany w Sopocie, a konkretnie na plaży przy sopockim molo, bowiem jest to turniej rugby plażowego.

Są to dwa turnieje: otwarty turniej Sopot Beach Rugby oraz Mistrzostwa Polski w rugby plażowym mężczyzn oraz kobiet. Drużyna KS Ciechan wystąpiła w rozgrywkach Sopot Beach Rugby. W obu turniejach wzięło udział razem 37 drużyn, z których każda mogła wystawić 10 zawodników/zawodniczek.

Niestety drużynie KS Ciechan od strony wyniku turniej kompletnie nie wyszedł. Na cztery mecze, wygrany został tylko jeden co dało ostatecznie 17 miejsce w klasyfikacji końcowej. Był to pierwszy turniej rugby, w którym w tym roku wystąpiła drużyna seniorów KS Ciechan, który znacząco różni się od turniejów rozgrywanych na trawie te zaś ruszają we wrześniu i do nich obecnie drużyna się przygotowuje.

W Sopocie jednak bardzo ciekawym był również wynik rywalizacji o mistrzostwo Polski zarówno kobiet jak i mężczyzn, bowiem w finale kobiet spotkały się drużyna Lechii Gdańsk oraz Black Roses z Poznania a w finale mężczyzn drużyna… Lechii Gdańsk z Posnanią Poznań. Bliskość morza sprzyjała jednak zawodniczkom i zawodnikom z Gdańska, którzy pewnie wygrali mecze finałowe i tytuł mistrzów Polski w rugby plażowym będą posiadać do XXIV Memoriału Edwarda Hodury, który odbędzie się ponownie w sierpniu, za rok.

Łukasz Gąsiorowski

Podziel się:


Taekwondo

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów

W Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim. Do zawodów zakwalifikowało się 250 zawodników i zawodniczek z całego kraju w tym sześcioro z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Łucja Oleszczuk, Weronika Czapka, Anna Walendziak, Natalia Borkowska, Cezary Sarnowski i Jakub Grzywiński.

V Międzynarodowy Turnieju Karate „ Polish Open IKO Galizia CUP” - Leżajsk

Ippon Jakuba

V Międzynarodowy Turniej Karate „ Polish Open IKO Galizia CUP”, który odbył się w Leżajsku 26 września już za nami. W imprezie wystartowało 230 zawodników z 37 klubów karate z Białorusi, Ukrainy i Polski.

Taekwondo

Brązowy medal Łucji Oleszczuk w Pucharze Świata

W Eindhoven w Holandii odbył się 43. Lotto Dutch Open Taekwondo Championships 2016, turniej rankingowy Światowej Federacji Taekwondo , zaliczany do Pucharu Świata.