Sopot Beach Rugby z udziałem KS Ciechan

Podziel się:

Największym wydarzeniem rugbowym w Polsce w okresie wakacji jest Memoriał Edwarda Hodury, rozgrywany w Sopocie, a konkretnie na plaży przy sopockim molo, bowiem jest to turniej rugby plażowego.

Są to dwa turnieje: otwarty turniej Sopot Beach Rugby oraz Mistrzostwa Polski w rugby plażowym mężczyzn oraz kobiet. Drużyna KS Ciechan wystąpiła w rozgrywkach Sopot Beach Rugby. W obu turniejach wzięło udział razem 37 drużyn, z których każda mogła wystawić 10 zawodników/zawodniczek.

Niestety drużynie KS Ciechan od strony wyniku turniej kompletnie nie wyszedł. Na cztery mecze, wygrany został tylko jeden co dało ostatecznie 17 miejsce w klasyfikacji końcowej. Był to pierwszy turniej rugby, w którym w tym roku wystąpiła drużyna seniorów KS Ciechan, który znacząco różni się od turniejów rozgrywanych na trawie te zaś ruszają we wrześniu i do nich obecnie drużyna się przygotowuje.

W Sopocie jednak bardzo ciekawym był również wynik rywalizacji o mistrzostwo Polski zarówno kobiet jak i mężczyzn, bowiem w finale kobiet spotkały się drużyna Lechii Gdańsk oraz Black Roses z Poznania a w finale mężczyzn drużyna… Lechii Gdańsk z Posnanią Poznań. Bliskość morza sprzyjała jednak zawodniczkom i zawodnikom z Gdańska, którzy pewnie wygrali mecze finałowe i tytuł mistrzów Polski w rugby plażowym będą posiadać do XXIV Memoriału Edwarda Hodury, który odbędzie się ponownie w sierpniu, za rok.

Łukasz Gąsiorowski

Podziel się:


Najważniejsze są chęci

 Rozmowa z trener Sylwią Wiśniewską o działającej w klubie KS Ciechan i Szymon Kołecki sekcji lekkiej atletyki.

Sukcesy młodych sztangistów KS Ciechan w Ciechanowie

4 i 5 września odbył się w Ciechanowie II Ogólnopolski Wielobój Atletyczny do lat 12, w którym blisko 70 dzieci z całej Polski, rywalizowało ze sobą w pięciu konkurencjach: biegu 4x10 m, skoku w dal obunóż, rzucie piłką lekarską oraz rwaniu i podrzucie.

Nowa siłownia w Opinogórze

O tym, że obiekty sportowe tworzy się nie dla przecinania wstęg przekonał wszystkich, po raz kolejny, wójt gminy Opinogóra Górna, Stanisław Wieteska. Wraz z Teresą Kudlak, dyrektor Gimnazjum w Opinogórze, otworzyli uroczyście siłownię w bloku sportowym tej szkoły.