Udana „zaDyszka”

Podziel się:

Jarosław Pawelczyk z Warszawy wygrał zawody nordic walking w ramach „Leśnej zaDyszki” w Szulmierzu. W rozegranym 11 czerwca biegu na dystansie 5 km zwyciężył Daniel Mocek z Dobrzankowa, a na głównym dystansie – 10 km – najlepszym okazał się Henryk Kuciejczyk z Szydłowa.

Zwycięzca głównego biegu pokonał trasę w czasie 37 min. 17 sek. O 20. sek. wyprzedził Tomasza Filipowicza z Chorzel, a o prawie minutę Mariusza Grzybowskiego z Ciechanowa. Wśród kobiet tryumfowała Ewelina Delurska z Ciechanowa.

Warto podkreślić, że jako 13. przybiegł na metę leśniczy z Szulmierza Ireneusz Jałoza, który w marcu tego roku jako 16. (a trzeci z Polaków) ukończył słynny Maraton Bajkalski. Na 64. miejscu uplasował się ciechanowski radny miejski Robert Adamiak. A na 69. – znany ciechanowski anestezjolog Przemysław Michalski.

W biegu na 5 km. 62. miejsce zajął dyrektor ciechanowskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy Jakub Gwoździk. Warto w tym miejscu podkreślić, że jego żona Monika – prezes MUKS Czarni Regimin – wyprzedziła go o 26 miejsc.

Zawody nordic walking ukończyło 55 zawodników i zawodniczej, bieg na 5 km – 79, a bieg główny – 123. Organizatorami „Leśnej zaDyszki” byli: Urząd Gminy w Regiminie, Fundacja Lilium, Klub Sportowy Czarni Regimin oraz grupa biegowa „zaDyszka”.

MSz

Podziel się:


Ciechanów

V Międzyszkolny Turniej w Wieloboju Sportowym już za nami

Tradycyjnie już Klub Sportowy Ciechan i Szymon Kołecki zorganizował kolejny Międzyszkolny Turniej w Wieloboju Sportowym, w którym udział wzięli uczniowie z ciechanowskich szkół podstawowych oraz z Opinogóry.

Najważniejsze są chęci

 Rozmowa z trener Sylwią Wiśniewską o działającej w klubie KS Ciechan i Szymon Kołecki sekcji lekkiej atletyki.

Sopot Beach Rugby z udziałem KS Ciechan

Największym wydarzeniem rugbowym w Polsce w okresie wakacji jest Memoriał Edwarda Hodury, rozgrywany w Sopocie, a konkretnie na plaży przy sopockim molo, bowiem jest to turniej rugby plażowego.