Udana „zaDyszka”

Podziel się:

Jarosław Pawelczyk z Warszawy wygrał zawody nordic walking w ramach „Leśnej zaDyszki” w Szulmierzu. W rozegranym 11 czerwca biegu na dystansie 5 km zwyciężył Daniel Mocek z Dobrzankowa, a na głównym dystansie – 10 km – najlepszym okazał się Henryk Kuciejczyk z Szydłowa.

Zwycięzca głównego biegu pokonał trasę w czasie 37 min. 17 sek. O 20. sek. wyprzedził Tomasza Filipowicza z Chorzel, a o prawie minutę Mariusza Grzybowskiego z Ciechanowa. Wśród kobiet tryumfowała Ewelina Delurska z Ciechanowa.

Warto podkreślić, że jako 13. przybiegł na metę leśniczy z Szulmierza Ireneusz Jałoza, który w marcu tego roku jako 16. (a trzeci z Polaków) ukończył słynny Maraton Bajkalski. Na 64. miejscu uplasował się ciechanowski radny miejski Robert Adamiak. A na 69. – znany ciechanowski anestezjolog Przemysław Michalski.

W biegu na 5 km. 62. miejsce zajął dyrektor ciechanowskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy Jakub Gwoździk. Warto w tym miejscu podkreślić, że jego żona Monika – prezes MUKS Czarni Regimin – wyprzedziła go o 26 miejsc.

Zawody nordic walking ukończyło 55 zawodników i zawodniczej, bieg na 5 km – 79, a bieg główny – 123. Organizatorami „Leśnej zaDyszki” byli: Urząd Gminy w Regiminie, Fundacja Lilium, Klub Sportowy Czarni Regimin oraz grupa biegowa „zaDyszka”.

MSz

Podziel się:


Taekwondo olimpijskie

Złoty Nałęcz

Paweł Nałęcz z TKKF Promyk Ciechanów zdobył złoty medal w konkurencji poomsae – w kategorii seniorów – podczas Pucharu Polski – Bydgoszcz Cup w taekwondo olimpijskim.

Kadra Polski do lat 18 trenowała w Ciechanowie

Od 6 do 13 lutego w Ciechanowie miało miejsce zgrupowanie kadry Polski w rugby w kategorii wiekowej do lat 18. Do Ciechanowa z całej Polski zjechało 31 zawodników, którzy pod kierunkiem trenera reprezentacji Krzysztofa Okapy oraz jego asystenta trenera Karola Czyża, budowali formę na zbliżające się Mistrzostwa Europy w rugby w tej kategorii wiekowej.

Sukcesy młodych sztangistów KS Ciechan w Ciechanowie

4 i 5 września odbył się w Ciechanowie II Ogólnopolski Wielobój Atletyczny do lat 12, w którym blisko 70 dzieci z całej Polski, rywalizowało ze sobą w pięciu konkurencjach: biegu 4x10 m, skoku w dal obunóż, rzucie piłką lekarską oraz rwaniu i podrzucie.