Ciechanów

V Międzyszkolny Turniej w Wieloboju Sportowym już za nami

Podziel się:

Tradycyjnie już Klub Sportowy Ciechan i Szymon Kołecki zorganizował kolejny Międzyszkolny Turniej w Wieloboju Sportowym, w którym udział wzięli uczniowie z ciechanowskich szkół podstawowych oraz z Opinogóry.

W turnieju udział wzięło razem 180 uczniów co pokazuje, jak bardzo Wielobój wrósł w kalendarz imprez sportowych dla dzieci w Ciechanowie.

Rywalizacja prowadzona była w czterech konkurencjach: biegu 4 x 10 m, rzucie piłką lekarską za plecy, przysiadzie z 4 kg sztangą oraz trójskoku w dal. W rywalizacji drużynowej najlepszy wynik osiągnęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz uczennice Szkoły Podstawowej nr 7.

Turniej stanowił też okazję do zapoznania dzieci w nim uczestniczących z ofertą sportową Klubu Sportowego Ciechan i Szymon Kołecki. Pokazy przygotowały sekcje piłki siatkowej dziewcząt, podnoszenia ciężarów oraz rugby. Zawodnicy tej ostatniej sekcji, ćwiczyli z dziećmi uczestniczącymi w Wieloboju podania piłek, szarżę, a także zorganizowali konkurs, w którym do wygrania były piłki do gry w rugby. Ten turniej stanowił bowiem inaugurację nowej grupy wiekowej w Klubie, adresowanej do dzieci z klas IV-VI, której treningi odbywać się będą we wtorki i czwartki na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie przy ulicy 3. Maja 7 od godziny 15.

Turniej otworzył i poprowadził prezes KS Ciechan – Szymon Kołecki, który podkreślał, że najważniejszym celem organizowania Międzyszkolnych Turniejów w Wieloboju Sportowym jest zachęcenie dzieci do uprawiania sportu w ogóle, bowiem coraz większa liczba uczniów w szkołach, rezygnuje z jakiejkolwiek formy aktywności fizycznej już na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Ponadto rywalizacja między szkołami jest bardzo ważnym wydarzeniem dla dzieci, integrującym je z własną szkołą i środowiskiem kolegów a to stanowi ogromną wartość, często dużo większą niż osiągnięte wyniki, organizowanych przez KS Ciechan turniejów sportowych.

Łukasz Gąsiorowski

Podziel się:


Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Ciechanów 2015

Po tym co zaprezentowali najlepsi na zawodach można z optymizmem czekać sierpniowych mistrzostw Europy juniorów do lat 17 i młodzików do lat 15 w Karlskronie. W Ciechanowie zakończyła się, trwająca 3 dni, edycja ciężarowej rywalizacji w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (rocznik 1998-1999).

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2015

Z Regimina do Kataru

W rozpoczynających się dzisiaj w Katarze Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, w drużynie polskiej reprezentacji, zagra wychowanek Czarnych Regimin oraz były gracz ciechanowskiego klubu – Przemysław Krajewski. Przemek obecnie reprezentuje barwy KS Azoty Puławy, gdzie występuje na pozycji skrzydłowego. Podczas mistrzostw będzie mógł zademonstrować swoje

JUŻ PO RAZ 17.

Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego

W ciągu trzech dni (10-12 kwietnia) pływalnia ciechanowskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapełniła się młodymi i bardzo młodymi pływakami.