Dlaczego w Polsce nie wolno krytykować Ukraińców?

Podziel się:
- Ja rozumiem, że Polak może mieć tylko jedną ojczyznę, ale dlaczego to ma być Egipt? - powiedział Antoni Słonimski po przemówieniu Władysława Gomułki z 1967 r., w którym oskarżył om Polaków żydowskiego pochodzenia o sympatyzowanie z Izraelem w jego wojnie z Arabami. Po 48. latach można by rzec podobnie: rozumiemy, że każdy Polak może mieć tylko jedną ojczyznę, ale dlaczego to ma być Ukraina?

– Ja rozumiem, że Polak może mieć tylko jedną ojczyznę, ale dlaczego to ma być Egipt? – powiedział Antoni Słonimski po przemówieniu Władysława Gomułki z 1967 r., w którym oskarżył om Polaków żydowskiego pochodzenia o sympatyzowanie z Izraelem w jego wojnie z Arabami. Po 48. latach można by rzec podobnie: rozumiemy, że każdy Polak może mieć tylko jedną ojczyznę, ale dlaczego to ma być Ukraina?

Mógłby o to zapytać na przykład profesor Uniwersytetu Wrocławskiego Bogusław Paź odsądzany od czci i wiary za prywatny wpis na Facebooku, w którym skomentował jeden z dostępnych w sieci filmów z walk na wschodzie Ukrainy. Był to komentarz niezbyt pochlebny dla sił rządowych walczących z separatystami w obwodach donieckim i ługańskim. Konsekwencje – bardzo niewspółmierne do rzekomego „wykroczenia” – jakie poniósł – zawieszenie w obowiązkach pracownika UWr, prokuratorskie dochodzenie – przeczą mniemaniu, że żyjemy w państwie, w którym wolność słowa gwarantowana jest Konstytucją.

Profesor na Facebooku, na profilu otwartym wyraził ubolewanie z powodu zamieszania wywołanego wpisem – „Jednocześnie w związku z upowszechnianymi nieprawdziwymi i kłamliwymi informacjami pragnę poinformować, że: po pierwsze: mój profil na FB nigdy nie był, nie jest i nie będzie otwarty. Po drugie, upowszechniony w Internecie materiał pochodzi z PRYWATNEGO I ZAMKNIĘTEGO (!!!!) profilu. Został on został upubliczniony przez osobę trzecią.Po trzecie, nie jest prawdą, że komentowany w mediach wpis został przeze mnie usunięty z profilu otwartego, bo NIGDY nie był on dostępny osobom trzecim (jako profil otwarty). Po czwarte, żadna z gazet, portali ani stacji telewizyjnych (z wyj. TVN) piszących lub wypowiadających się na temat mojego komentarza ze mną się nie kontaktowała, aby zweryfikować podawane przez siebie informacje. Kłamstwem jest więc twierdzenie, podawane przez róże media, że komukolwiek odmówiłem wywiadu w tej sprawie.” – napisał m.in.

Szerzej o sprawie prof. Pazia – za tydzień

Podziel się:


Od niedzieli wchodzą w życie maksymalne stawki opłat za śmieci

Miesięczna opłata za odpady komunalne nie będzie wyższa niż 25 zł od osoby lub 70 zł od gospodarstwa domowego. Z kolei stawki za niesegregowane śmieci nie mogą przekroczyć podwójnych stawek odbioru odpadów posegregowanych. To skutek nowelizacji ustawy śmieciowej. Zmiany wprowadzono z powodu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis o dowolności gmin w

Wielkie święto piwa – rusza Warszawski Festiwal Piwa Regionalnego

6 września odbędzie się pierwsza edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa Regionalnego. Na to nasycone smakiem i aromatem złotego trunku wydarzenie zaprasza Ciechan na Foksal. Będzie się działo!

Rozmowa z Pawłem Kukizem, podczas otwarcia Browaru Tenczynek

Będę walczył o Polskę do końca

Panie Pawle, jak wrażenia po wizycie w browarze? Piwa Pan spróbował? Nie spróbowałem, bo już sporo lat nie piję. Natomiast ja, i to już mówiłem panu prezesowi, moją pierwszą pracą była właśnie praca w browarze. W Niemodlinie. Został zamknięty swego czasu. Nie wiem czy coś się tam dzieje teraz. Już nie mieszkam w tej miejscowości. W tym browarze jest coś