Endecja rozwija skrzydła

Podziel się:

Powstałe niedawno z inicjatywy Rafała Ziemkiewicza i posłów z klubu Kukiz’15 Stowarzyszenie Endecja rozwija swą działalność. Dużym zainteresowaniem cieszyło się lipcowe spotkanie zorganizowane w warszawskim Ciechan na Foksal. Obecni byli: Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha), Marek Kowalski (Federacja Przedsiębiorców Polskich), Rafał Ziemkiewicz, posłowie Kukiz’15: Marek Jakubiak, Adam Andruszkiewicz, Sylwester Chruszcz, Krzysztof Sitarski, Paweł Grabowski oraz lider – Paweł Kukiz.

Rozmawiano o wielu sprawach, m.in.: gospodarce, problemie imigracyjnym, podatkach, a przede wszystkim o tym jak lepiej urządzić naszą Polskę. – Cieszę się, że ten pomysł spotkał się z takim zainteresowaniem. To znaczy, że wielu Polaków, mimo kampanii oszczerstw i czarnej legendy wie czym jest Endecja i spodziewa się po niej czegoś dobrego. Świadczy to też, że wielu Polaków zgadza się z tym, że trzeba przepracować na nowo sytuację w Polsce i znaleźć odpowiedzi na pytania jakie przed nami stoją – powiedział podczas spotkania Rafał Ziemkiewicz.

– W ramach Kukiz’15 działają cztery grupy, które zgadzają się co do postulatów: niskich podatków, systemu prezydenckiego, zmiany ordynacji wyborczej na większościową i obniżenia progu frekwencyjnego przy referendum ogólnokrajowym i obligatoryjności jego wyniku – mówił Paweł Kukiz.

A poseł Marek Jakubiak mówił m.in.: „Biznes nie jest przekładaniem pieniędzy z miejsca na miejsce. Biznes to jest kreowanie. PKB nie rośnie wraz ze wzrostem urzędników. Pani Rafalska mówi, że przedsiębiorcy żyją z taniej pracy ludzkiej. Niech w takim razie niech nie zabiera 50 proc. tego, co człowiek zarobi i będzie miał więcej”. Podobne spotkania mają się odbywać również w innych miastach.

Red

Podziel się:


Człowiek Wolności 2014

Wyróżnienie dla filmowca

Pochodzący z podciechanowskiego Sońska Arkadiusz Gołębiewski, reżyser, scenarzysta, fotografik, dziennikarz, wydawca lokalnego tygodnika „Czas Ciechanowa” otrzymał wyróżnienie w konkursie „Człowiek Wolności 2014” tygodnika „wSieci” – za „szereg filmów i produkcji poświęconych Żołnierzom Niezłomnym i historii Polski”. Tytuł „Człowieka Wolności 2014”

Trzy czwarte samorządów chce wprowadzić inteligentne technologie miejskie. Pieniądze pozyskają ze środków unijnych

Nawet 2,17 miliarda euro mogą otrzymać polskie samorządy do 2020 r. na cyfryzację miast. Po środki na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań chce sięgnąć niemal trzy czwarte samorządów. Wśród miast realizujących projekty smart city są m.in. Gdańsk, Legnica i Lublin.

Tomasz Lis przegrywa! Wszystko wskazuje na to, że przeprosi i zapłaci

Roszczenia biznesmena Marka Jakubiaka w sprawie przeciwko Tomaszowi Lisowi po publikacji artykułu „Dygotki husarza” w tygodniku „Newsweek” zabezpieczone postanowieniem sądowym.