Endecja rozwija skrzydła

Podziel się:

Powstałe niedawno z inicjatywy Rafała Ziemkiewicza i posłów z klubu Kukiz’15 Stowarzyszenie Endecja rozwija swą działalność. Dużym zainteresowaniem cieszyło się lipcowe spotkanie zorganizowane w warszawskim Ciechan na Foksal. Obecni byli: Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha), Marek Kowalski (Federacja Przedsiębiorców Polskich), Rafał Ziemkiewicz, posłowie Kukiz’15: Marek Jakubiak, Adam Andruszkiewicz, Sylwester Chruszcz, Krzysztof Sitarski, Paweł Grabowski oraz lider – Paweł Kukiz.

Rozmawiano o wielu sprawach, m.in.: gospodarce, problemie imigracyjnym, podatkach, a przede wszystkim o tym jak lepiej urządzić naszą Polskę. – Cieszę się, że ten pomysł spotkał się z takim zainteresowaniem. To znaczy, że wielu Polaków, mimo kampanii oszczerstw i czarnej legendy wie czym jest Endecja i spodziewa się po niej czegoś dobrego. Świadczy to też, że wielu Polaków zgadza się z tym, że trzeba przepracować na nowo sytuację w Polsce i znaleźć odpowiedzi na pytania jakie przed nami stoją – powiedział podczas spotkania Rafał Ziemkiewicz.

– W ramach Kukiz’15 działają cztery grupy, które zgadzają się co do postulatów: niskich podatków, systemu prezydenckiego, zmiany ordynacji wyborczej na większościową i obniżenia progu frekwencyjnego przy referendum ogólnokrajowym i obligatoryjności jego wyniku – mówił Paweł Kukiz.

A poseł Marek Jakubiak mówił m.in.: „Biznes nie jest przekładaniem pieniędzy z miejsca na miejsce. Biznes to jest kreowanie. PKB nie rośnie wraz ze wzrostem urzędników. Pani Rafalska mówi, że przedsiębiorcy żyją z taniej pracy ludzkiej. Niech w takim razie niech nie zabiera 50 proc. tego, co człowiek zarobi i będzie miał więcej”. Podobne spotkania mają się odbywać również w innych miastach.

Red

Podziel się:


Wielkie święto piwa – rusza Warszawski Festiwal Piwa Regionalnego

6 września odbędzie się pierwsza edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa Regionalnego. Na to nasycone smakiem i aromatem złotego trunku wydarzenie zaprasza Ciechan na Foksal. Będzie się działo!

Ciechanowianka nominowana do Oscara!

Aneta Kopacz – reżyser i współscenarzystka dokumentalnego filmu „Joanna” opowiadającego o chorej na raka kobiecie i nominowanego do Oscara w kategorii „najlepszy film dokumentalny” – pochodzi z Ciechanowa.

Jutro upływa termin złożenia oświadczeń o formie opodatkowania przychodu z najmu mieszkań

Do wtorku mają czas osoby, które chcą zmienić sposób opodatkowania przychodów z najmu mieszkania. Dla osób, które dopiero zaczną wynajmować lokale, terminem złożenia oświadczenia jest 20. dzień miesiąca po uzyskaniu pierwszego przychodu albo koniec roku podatkowego, jeżeli pierwszy taki przychód osiągnęły w grudniu.