Endecja rozwija skrzydła

Podziel się:

Powstałe niedawno z inicjatywy Rafała Ziemkiewicza i posłów z klubu Kukiz’15 Stowarzyszenie Endecja rozwija swą działalność. Dużym zainteresowaniem cieszyło się lipcowe spotkanie zorganizowane w warszawskim Ciechan na Foksal. Obecni byli: Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha), Marek Kowalski (Federacja Przedsiębiorców Polskich), Rafał Ziemkiewicz, posłowie Kukiz’15: Marek Jakubiak, Adam Andruszkiewicz, Sylwester Chruszcz, Krzysztof Sitarski, Paweł Grabowski oraz lider – Paweł Kukiz.

Rozmawiano o wielu sprawach, m.in.: gospodarce, problemie imigracyjnym, podatkach, a przede wszystkim o tym jak lepiej urządzić naszą Polskę. – Cieszę się, że ten pomysł spotkał się z takim zainteresowaniem. To znaczy, że wielu Polaków, mimo kampanii oszczerstw i czarnej legendy wie czym jest Endecja i spodziewa się po niej czegoś dobrego. Świadczy to też, że wielu Polaków zgadza się z tym, że trzeba przepracować na nowo sytuację w Polsce i znaleźć odpowiedzi na pytania jakie przed nami stoją – powiedział podczas spotkania Rafał Ziemkiewicz.

– W ramach Kukiz’15 działają cztery grupy, które zgadzają się co do postulatów: niskich podatków, systemu prezydenckiego, zmiany ordynacji wyborczej na większościową i obniżenia progu frekwencyjnego przy referendum ogólnokrajowym i obligatoryjności jego wyniku – mówił Paweł Kukiz.

A poseł Marek Jakubiak mówił m.in.: „Biznes nie jest przekładaniem pieniędzy z miejsca na miejsce. Biznes to jest kreowanie. PKB nie rośnie wraz ze wzrostem urzędników. Pani Rafalska mówi, że przedsiębiorcy żyją z taniej pracy ludzkiej. Niech w takim razie niech nie zabiera 50 proc. tego, co człowiek zarobi i będzie miał więcej”. Podobne spotkania mają się odbywać również w innych miastach.

Red

Podziel się:


Pochwal się feriami! Wygraj majówkę!

Regulamin Konkursu  Pochwal się feriami – wygraj majówkę !

Kolejna inwestycja Grupy BRJ – Browar Tenczynek – ruszy w pierwszej połowie roku

Zakup nieruchomości w Tenczynku pochłonął ponad 3 mln zł, jednak szacowany koszt modernizacji browaru to 12 mln zł. Zabytkowy Browar Tenczynek od kwietnia 2014 r. należy do Grupy Browarów Regionalnych Jakubiak, w skład której wchodzi pięć browarów regionalnych m.in. w Ciechanowie, Lwówku Śląskim i Bojanowie.

Człowiek Wolności 2014

Wyróżnienie dla filmowca

Pochodzący z podciechanowskiego Sońska Arkadiusz Gołębiewski, reżyser, scenarzysta, fotografik, dziennikarz, wydawca lokalnego tygodnika „Czas Ciechanowa” otrzymał wyróżnienie w konkursie „Człowiek Wolności 2014” tygodnika „wSieci” – za „szereg filmów i produkcji poświęconych Żołnierzom Niezłomnym i historii Polski”. Tytuł „Człowieka Wolności 2014”