Marek Jakubiak nagrodzony

21 października w Warszawie ogłoszono wyniki Konkursu WIKTORIA – znak jakości przedsiębiorców. Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15 z okręgu płocko-ciechanowskiego i właściciel Browarów Regionalnych Jakubiak (w tym Browaru Ciechan) został przez konkursową kapitułę uhonorowany tytułem „Osobowość XX lecia Konkursu”.

Nagrodzeni za opiekę nad zabytkami

Kościoły parafialne w Opinogórze i Krasnem to prawdziwe perły wśród zabytków północnego Mazowsza. Związane w przeszłości w rodem Krasińskich odzyskują swój blask.

Poseł Marek Jakubiak

ZRÓBMY W POLSCE EL DORADO DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Chcę jasno powiedzieć, że tu nie chodzi o mówienie, a o robienie. Jeśli nie zmienimy tego skomplikowanego życia przedsiębiorców, tej codzienności, z którą się zmagamy, to zostaniemy zaściankiem Europy. Z Zachodem możemy walczyć jedynie konkurencyjnością na rynku.

Parada po bitwie

– Prawie 400 rekonstruktorów, doskonała pirotechnika, ponadto MiG-i, współczesne czołgi, koncert Fortecy i dziesiątki tysięcy widzów. X Rekonstrukcja bitwy pod Mławą zakończyła się pełnym sukcesem – relacjonuje rzeczniczka mławskiego Urzędu Miasta Magdalena Grzywacz.

W Płocku pamiętają

Członkowie Koła Kukiz’ 15 w Płocku włączają się w lokalne obchody uroczystości państwowych, manifestując swój pełen atencji stosunek do historii polskiego narodu.  1 sierpnia o „Godzinie W” delegacja płockiego Koła Kukiz’15 uczciła minutą ciszy bohaterów poległych w powstaniu warszawskim i zapaliła znicze przed płytą Nieznanego Żołnierza przed Odwachem, na której widnieje napis „Bohaterom poległym w walce o wolność ojczyzny”.

Rozmowa z ks. Tomaszem Mąką, leutnantem US Navy, kapelanem na lotniskowcu USS Dwight D. Eisenhower

Nie napinam się na wielkie cele

Marek Szyperski. Proszę powiedzieć, jak Ksiądz znalazł się w Stanach?

Ks. Tomasz Mąka. Wyjechałem w 1998 r. na stypendium do Seminarium Sacred Heart w Detroit. Byłem tam dwa lata, po których wróciłem na ostatni, szósty rok do Seminarium płockiego i przyjąłem święcenia z rąk biskupa Stanisława Wielgusa.

A Marynarka? US Navy?

Później oczywiście wróciłem do Stanów Zjednoczonych. W 2003 r. do pracy w seminarium polonijnym, potem pracowałem w parafiach. Po jakim czasie przeszedłem do diecezji Detroit i tam byłem proboszczem, potem znów zostałem wysłany na studia do Polski, znów pracowałem w seminarium polonijnym. I tak się złożyło – pasja i jakieś tam dziecięce marzenia – z Marynarką – polską, nie wojenną, ale handlową, podróże, jakieś takie powołanie misyjne. I duże potrzeby w Marynarce. Spotkałem ludzi, którzy służyli zarówno w Marines jak i w Marynarce Wojennej. Widać było, że to bardzo potrzebne, by mieli jakiś kontakt z posługą religijną. Tam jest tuż kapłanów protestanckich, a księży katolickich bardzo mało.

Lis przegrał z Ciechanem

Tomasz Lis ma przeprosić i zapłacić 30 tys. zł – Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w procesie cywilnym, który Lisowi wytoczyły Browary Regionalne Jakubiak. – Reforma sądownictwa jeszcze nie jest realizowana, a Lis już przegrał – skomentował na FB poseł Marek Jakubiak.

Rafał Ziemkiewicz w Ciechanowie

Piłsudskich mamy dwóch

Kolejne z cyklu spotkań autorskich organizowanych przez Stowarzyszenie Narodowy Ciechanów otworzył współorganizator prelekcji Marek Jakubiak – poseł Kukiz’15 w Sejmie VIII kadencji. Gościliśmy długo wyczekiwanego w Ciechanowie publicystę prasowego i internetowego, twórcę powieści oraz, jak sam siebie określa, „nowoczesnego endeka” – Rafała Aleksandra Ziemkiewicza. Powodem spotkania była poświęcona osobie Józefa Piłsudskiego ostatnia książka Ziemkiewicza „Złowrogi cień Marszałka”. Pozycja ta zanim jeszcze trafiła do księgarni, wywołała falę krytyki i niezadowolenia, natomiast po prelekcji Ziemkiewicza w Ciechanowie rozpaliła burzliwą dyskusję.

Ciechanów

Nagroda im. Franciszka Rajkowskiego dla ks. prałata Eugeniusza Graczyka

– Patrzyłem na jego pracę, towarzyszyłem duchowo i serdecznie w tej bardzo wytężonej i wspaniałej pracy, której owoce widzimy i którymi się cieszymy. Nie tylko kościół – ta wizytówka widzialna, ale i parafia, która utrwaliła się, ukorzeniła się za jego kadencji i stanowi ważny element życia religijnego i kulturalnego dla całego społeczeństwa Ciechanowa. Dziękujemy Bogu i organizacji, która ten zaszczytny tytuł przyznała i cieszymy się dzisiaj razem z nim – tak o tegorocznym, 40. już laureacie Nagrody im. Franciszka Rajkowskiego ks. prałacie Eugeniuszu Graczyku, proboszczu ciechanowskiej parafii pw. Św. Piotra Apostoła mówił na początku mszy św. mówił we wprowadzeniu do mszy św. ks. prałat Ireneusz Wrzesiński, emerytowany proboszcz ciechanowskiej Fary.

W czerwcu do urn w Glinojecku

Na 11 czerwca wyznaczyła premier Beata Szydło przedterminowe wybory burmistrza Glinojecka. Do 17 maja komisarz wyborczy w Ciechanowie przyjmuje zawiadomienia o „utworzeniu komitetu wyborczego partii politycznej, koalicyjnego komitetu wyborczego partii politycznej, komitetu wyborczego organizacji, komitetu wyborczego wyborców i zamiarze zgłoszenia kandydata…” w tych wyborach.

Andruszkiewicz, Jakubiak, Ziemkiewicz w Płocku

Zróbmy coś dobrego dla Polski

Posłowie Kukiz’15 i założyciele Stowarzyszenia Endecja Marek Jakubiak i Adam Andruszkiewicz oraz znany publicysta Rafał Ziemkiewicz spotkali się z mieszkańcami Płocka i północnego Mazowsza. – To przede wszystkim szkoła politycznego myślenia, tak naprawdę jedyna, która w Polsce tak dojrzale się wykreowała – mówił podczas spotkania o myśli endeckiej poseł  Adam Andruszkiewicz, prezes Endecji.

Święto ciechanowskich ułanów

– Pół cywilny, pół wojskowy. Jedenasty Legionowy – to chyba najbardziej znana żurawiejka związana ze stacjonującym w latach 1921-1939 w Ciechanowie 11. Pułkiem Ułanów Legionowych im. Marszałka Edwarda Śmiglego-Rydza.

Płońsk

Usiłowanie zabójstwa. Podwójnego

27-letni Tomasz S. z zarzutem podwójnego usiłowania zabójstwa. W środę w południe Sąd Rejonowy w Płońsku zdecyduje czy przychylić się do wniosku Prokuratury Rejonowej, która chce by podejrzany o zranienie nożem 9-letniego chłopca i jego matki, trafił na trzy miesiące do aresztu.

W SIÓDMĄ ROCZNICĘ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

„…Nazwisko zostało, a człowieka nie ma”

Siedem lat temu, 10 kwietnia, w Katastrofie Smoleńskiej zginęła ciechanowianka – Senator Janina Fetlińska, doktor nauk pielęgniarskich, wcześniej radna powiatowa Prawa i Sprawiedliwości, mocno zaangażowana m.in. w powstanie w Ciechanowie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej

Posłowie Kukiz’15 z samorządowcami

Posłowie Marek Jakubiak, wiceprzewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej i Andrzej Maciejewski, przewodniczący komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej w ostatni poniedziałek, 3 kwietnia, spotkali się w Urzędzie Gminy Ciechanów (na zaproszenie wójta Marka Kiwita) z samorządowcami z powiatu ciechanowskiego.

Pięć osób nie żyje

Tragiczny wypadek w powiecie mławskim.

Szymon Kołecki nokautuje!

33 sekundy trwał sobotni (4 marca) debiut Szymona Kołeckiego w MMA. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów z Pekinu, były prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, prezes Klubu Sportowego „Ciechan i Szymon Kołecki” błyskawicznie pokonał Dariusza Kazimierczuka.

Burmistrz Glinojecka zrezygnował

Jak podał dziś (28 lutego) portal glinojeck.net burmistrz Waldemar Godlewski pożegnał się dzisiaj z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy. Komisarzowi wyborczemu w Ciechanowie przekazał rezygnację z datą 1 marca br.

Anna Żebrowska nowym wiceprezydentem Ciechanowa?

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy: prezydentowi Ciechanowa Krzysztofowi Kosińskiemu przestała wystarczać koalicja z mieszkańcami. Jutro (piątek, 24 lutego) mamy poznać nazwisko osoby, która zajmie wakujące od wielu miesięcy stanowisko II zastępcy prezydenta. Będzie to dotychczasowa radna powiatowa PiS – Anna Żebrowska.

Bank Spółdzielczy w Płońsku

2016 – kolejny bardzo dobry rok

W hotelu Atena w Ciechanowie odbyło się Spotkanie Noworoczne zorganizowane przez Bank Spółdzielczy w Płońsku dla klientów i udziałowców Banku – Oddziału w Ciechanowie.

Płońsk

Podejrzany o zabójstwo aresztowany

Nawet dożywotnie więzienie grozi 38-letniemu Mariuszowi D., któremu płońska prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 33-letniego płońszczanina. Podejrzany sam oddał się w ręce policji.

Płońsk

Podejrzany o zabójstwo zgłosił się na policję

– Dziś około godz. 9:00 Mariusz. D,  podejrzany o zabójstwo 33-letniego Dariusza T. zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku  wraz z adwokatem. Na chwilę obecną trwają czynności z jego udziałem w ramach prowadzonego śledztwa – poinformowała w środę 25 stycznia mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z płońskiej Policji.

Ostrożnie na drogach

Śliskie wypadki

Wtorkowy atak zimy spowodował zdecydowane pogorszenie warunków na drogach. W powiecie ciechanowskim doszło do dwóch wypadków: w Rumoce do rowu wpadł autobus z kierowcą i 21 pasażerami, w Dzboniu audi zderzyło się z ciężarówką – ranny został kierowca auta osobowego.

Rozmowa z Joanną Potocką-Rak, I zastępcą prezydenta Ciechanowa

Beksiński w Ciechanowie

Marek Szyperski. Jak duże są szanse na wystawę prac Zdzisława Beksińskiego w Ciechanowie?

Joanna Potocka-Rak. Ostatnie publikacje, ale przede wszystkim nagradzany i szeroko komentowany film „Ostatnia rodzina” przypomniał fenomen Zdzisława Beksińskiego – wybitnego artysty, którego osobiście wyjątkowo cenię. Każdy kto choć raz był w moim gabinecie wie, że ta sympatia ma szerszy wymiar. Urządzenie wystawy prac Zdzisława Beksińskiego, nie jest przedsięwzięciem łatwym i od razu pragnę zapewnić, że aspekt ekonomiczny, stanowi tu najmniejszą barierę i problem.

Mława

Zmarł z wyziębienia?

Prawdopodobnie wychłodzenie organizmu było przyczyną śmierci 60-letniego bezdomnego, mieszkańca powiatu mławskiego.

Co dalej z ciechanowskimi koszarami?

„Nie będzie kabaretu. Będzie chór!” – rzekł przed laty gospodarz domu Stanisław Anioł. Nie będzie w Ciechanowie pancerniaków z US Army. Będzie, może, polska Obrona Terytorialna.

Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miasta odwołani

Trwały rozłam w klubie PiS?

Bardzo krótko trwały wznowione w piątek, 14 października) obrady sesji Rady Miasta Ciechanów. Radny Tomasz Podsiadlik (klub PSL) zgłosił wniosek formalny o uzupełnienie porządku obrad o głosowanie nad projektami uchwał w sprawie odwołania przewodniczącego Rady Leszka Goździewskiego i jednego z trójki wiceprzewodniczących Stanisława Talarka (w wyborach startowali jako kandydaci PiS).

Policjanci uratowali mieszkańca Mławy

Gdyby nie policjanci – 62-letni mławianin mógłby zginąć. W jego mieszkaniu uszkodzona została instalacja grzewcza co groziło wybuchem pieca.

Sukces mławianina na festiwalu w Los Angeles

Kompozytor z Mławy Miro Kępiński wraz z amerykańskim reżyserem Alexandrem Freemanem zdobyli główną nagrodę w kategorii Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Dokumentalnego na festiwalu filmowym Long Beach Indie Film Festival.

Kilkanaście osób ewakuowanych

Groźny pożar w Nowym Mieście

Ciężką noc z poniedziałku na wtorek (5/6 września) mieli policjanci z posterunku w Nowym Mieście (pow. płoński). Mocno napracowali się też strażacy. Najpierw poszukiwania starszego mężczyzny, potem groźny pożar.

Święto Wojsk Lądowych

„Za wolność Waszą i Naszą”

– Jesteśmy narodem odważnym i walecznym. Żołnierz polski walczył „Za wolność Waszą i Naszą” na wielu frontach wojennych całego świata. Heroizmu nigdy nam nie brakowało. Możemy być dumni z historii oręża wojska polskiego – powiedział Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. w homilii podczas mszy polowej odprawionej w piątek 26 sierpnia w Mauzoleum Żołnierzy Września na przedpolach Mławy.

Ciechanów

Utrudnienia na drodze krajowej nr 60

W czwartek (25 sierpnia) po południu rozpocznie się remont wiaduktu w ulicy Płockiej w ciągu drogi krajowej nr 60 Kutno-Ostrów Mazowiecka, Ruch (kierowany sygnalizacją świetlną) będzie odbywał się jednym pasem, a utrudnienia potrwają do 15 września.

I Zastępca Prezydenta Ciechanowa Joanna Potocka-Rak:

Jeżeli chcę coś zrobić to szukam sposobu, a nie wytłumaczenia

Tygodnik Ilustrowany: Co sprawiło, że porzuciła Pani bieszczadzkie, podkarpackie piękne widoki dla dość monotonnych, nie da się ukryć mazowieckich nizin. Podejrzewam, że miłość?

Niestety muszę Pana rozczarować, powody były bardzo prozaiczne. Ciechanów miał być krótkim przystankiem, a stał się miejscem i miastem, z którym jestem związana już ponad 14 lat.

Płońsk

Dyrektor szpitala podał się do dymisji

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Płońsku Józef Świerczek podał się dzisiaj (8 sierpnia) do dymisji.

Płoński samorząd:

„Nie” dla zamknięcia szpitalnych oddziałów

Płońscy samorządowcy miejscy protestują przeciwko zapowiedzi zamknięcia trzech oddziałów: wewnętrznego, kardiologicznego i reumatologicznego w Szpitalu Powiatowym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zięć z Warki, teść z Ciechanowa – przyłapani na kradzieży

Dowcipów o zięciu i teściowej mamy mnóstwo. O zięciu i teściu – chyba wcale. I nic dziwnego, bo jak pokazuje przykład z Płońska – mężczyźnie potrafią się zawsze dogadać – nawet na niwie przestępczej.

Opinogóra ma wójta

Piotr Robert Czyżyk złożył dziś (czwartek, 21 lipca) przed południem ślubowanie i objął stanowisko wójta gminy Opinogóra Górna.

Tragiczny wypadek w powiecie mławskim

Czteroletni chłopiec zginął w wypadku w powiecie mławskim. Do tragedii doszło we wtorek 19 lipca ok. 18. na drodze Bońkowo Kościelne – Syberia.

Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński:

Zajmuję się rozwiązywaniem problemów mieszkańców, poważnymi inwestycjami, pozyskiwaniem pieniędzy dla miasta, a nie wewnętrznymi konfliktami partii politycznych

Tygodnik Ilustrowany: – Jak pan ocenia ostatnie zawirowania i konflikty w ciechanowskim PiS?

Przyglądam się temu wszystkiemu ze zdziwieniem, czasami przerażeniem, ale podkreślam jedno: to wewnętrzne sprawy i rozgrywki w PiS. Ja skupiam się na rozwiązywaniu problemów mieszkańców, inwestycjach czy pozyskiwaniu pieniędzy dla miasta, a jeśli inni wolą zajmować się knuciem i jątrzeniem, to przecież ich sprawa. Wyborcy takie osoby rozliczą, ale żałuję, że część radnych politycznie odleciała. Trzeba zauważyć prostą rzecz – radni zostali wybrani, żeby działać na rzecz mieszkańców, a nie na rzecz partii politycznych. Jeśli ktoś jest radnym i przez niego przemawia przede wszystkim partyjność, to gwarantuję pani redaktor, że taki radny nie zostanie wybrany na kolejną kadencję. Radni muszą sobie odpowiedzieć na pytanie: czy są radnymi działającymi na rzecz miasta, czy partyjnymi działaczami, przedkładającymi partyjne rozgrywki nad troskę o mieszkańców.

Opinogóra: będzie druga tura

Czyżyk kontra Koral

Będzie druga tura wyborów wójta gminy Opinogóra Górna (pow. ciechanowski). Zmierzą się w niej pełniąca obowiązki wójta Anna Koral (KWW Koral Anna Prawa – Sprawiedliwa) oraz pracujący w opinogórskim Urzędzie Gminy Piotr Czyżyk (KWW Piotra Czyżyka).

Leśnicy liczą straty

Na ok. 3 tys. 400 m sześc. szacuje Nadleśnictwo Ciechanów straty jakie w podlegających mu lasach wyrządziła wichura z piątku 17 czerwca.

200 lat dla Pani Heleny

Urodziła troje dzieci, doczekała się 24 wnuków i prawnuków. Na świat przyszła w Rumoce, gm. Glinojeck. Pani Helena Lewandowska – bo o niej mowa – skończyła sto lat.

Służby sprawdzają

Alarmy bombowe w Ciechanowie – 8 czerwca

– Otrzymaliśmy zgłoszenia już od 4 ciechanowskich instytucji. Urząd Celny, Urząd Skarbowy, Sąd i Prokuratura otrzymali informację, że w budynku, w którym się znajdują podłożona jest bomba. Decyzję o ewakuacji jak na razie podjął kierownik UC.

Mława, Płońsk

Nowa „siódemka” opóźniona

To zła wiadomość dla kierowców jeżdżących z Warszawy nad morze, na Warmię i Mazury i z powrotem. Trzeba będzie jeszcze poczekać na rozpoczęcie budowy newralgicznego odcinka drogi S 7 – Napierki – Płońsk.

Ciechanów

„Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal….”

Od 4 czerwca po ciechanowskich Kanałach można pływać kajakiem. Przystanią zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a do dyspozycji chętnych jest osiem kajaków.

Zmarła Zenona Cieślak-Szymanik (1931-2016)

Znana ciechanowska poetka, autorka 10 poetyckich książek, laureatka licznych nagród literackich, uczestniczka wielu imprez kulturalnych.

Oddaliśmy cześć Bohaterowi!

24 kwietnia liczni ciechanowianie, a wśród nich m.in.: członkowie Stowarzyszenia Narodowy Ciechanów i rekonstruktorów z 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiechy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych mianowanego pośmiertnie na stopień pułkownika Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. W ostatniej drodze żołnierzowi towarzyszyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych i wojskowych.

Szewach Weiss w Płońsku

Płońsk odwiedził profesor Szewach Weiss – honorowy obywatel  miasta, były ambasador Izraela w Polsce. Wizyta odbyła się w ramach nowego cyklu „Spotkania Mistrzami”, który finansowany jest ze środków budżetu obywatelskiego.

„Bezpieczna Mławianka 2016 ”

Ruszyła czwarta edycja autorskiego programu profilaktycznego mławskiej policji pod nazwą „Bezpieczna Mławianka”. Kurs samoobrony dla kobiet, połączony z zajęciami warsztatowymi jest całkowicie bezpłatny. Zajęcia zaplanowano od 13 kwietnia do 30 maja br.

Pogrzeb Stanisława Wieteski

„Odszedł tak jak żył. Skromnie, po cichu…”

– Stasiu – przyjacielu, spoczywaj w pokoju. Niech Cię utuli ta nasza piękna mazowiecka ziemia – mówił starosta ciechanowski Sławomir Morawski podczas pogrzebu wójta gminy Opinogóra Górna Stanisława Wieteski.

Powiat płoński

Pies pogryzł dziecko

Trzynastolatek z Nowego Przybojewa w powiecie płońskim pogryziony przez psa. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Ciechanowie.

Zmarł wójt gminy Opinogóra

Stanisław Wieteska miał 67 lat. Zmarł dziś (niedziela, 10 kwietnia) w nocy, po krótkiej chorobie. Gminą Opinogóra Górna kierował od 1983 r. (wtedy jeszcze jako naczelnik). Od 1990 r. nieprzerwanie wygrywał wybory na wójta gminy.

Poseł Jakubiak i Amerykanie w Ciechanowie

Poseł z okręgu płocko-ciechanowskiego Marek Jakubiak (Kukiz’15) „przywiezie” Amerykanów do Ciechanowa? Poseł z delegacją sejmowej komisji obrony narodowej wizytuje NATO.

Zabił kołkiem

To było prawdziwe bestialstwo. W jednej z podpłońskich miejscowości zakatowano psa drewnianym kołkiem. Podejrzanemu grozi do trzech lat więzienia.

Pies pogryzł dziecko

Trzynastolatek z Nowego Przybojewa w powiecie płońskim pogryziony przez psa. Chłopiec w ciężkim stanie leży w szpitalu w Ciechanowie.

Dwie osoby nie żyją

Katastrofa awionetki

Dwaj mężczyźni w wieku – najprawdopodobniej w wieku – 35 i 45 lat zginęli w piątek 1 kwietnia w Chmielewie k. Pułtuska. Awionetka, którą lecieli z Warszawy przed 18. rozbiła się na nadnarwiańskich polach.

Ciechanów będzie powiatem grodzkim – nasz primaaprilisowy żart

Wraca sprawa sprzed kilkunastu lat –  Ciechanów będzie jednak powiatem grodzkim. Dla miasta to niewątpliwe korzystne rozwiązanie, czy jednak także dla okolicznych gmin tworzących dziś powiat ciechanowski ziemski.

Mława:

Nowa pompa na Starym Rynku

Kto bardzo spragniony – na mławskim Starym Rynku może napić się wody z pompy ozdobionej herbem miasta i napisem „Mława 2016”.

Dla naszych Czytelników

Wesołego Alleluja!!!!

Browary Regionalne Jakubiak i Piwa Regionów wygrały w sądzie z Fundacją Instytut Reportażu

Sąd uznał za zasadne roszczenia Browarów Regionalnych Jakubiak oraz Piw Regionów wobec Fundacji Instytut Reportażu, która publicznie wylewała piwo Ciechan i wzywała do jego bojkotu.