200 lat dla Pani Heleny

Podziel się:

Urodziła troje dzieci, doczekała się 24 wnuków i prawnuków. Na świat przyszła w Rumoce, gm. Glinojeck. Pani Helena Lewandowska – bo o niej mowa – skończyła sto lat.

Sędziwa Jubilatka wciąż mieszka w Rumoce. Życzenia i gratulacje złożył jej w imieniu premier Beaty Szydło Krzysztof Bieńkowski – kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, a także: burmistrz Glinojecka Waldemar Godlewski oraz kierownik ciechanowskiego oddziału KRUS Mirosław Szymańczyk.

– Rodzina i goście odśpiewali dostojnej jubilatce „200 lat”. A rodzina przyznała, że pani Helena zawsze gdy śpiewano jej „100 lat” mówiła, że to dla niej za mało. Panią Helenę nie opuszczał dobry humor dzięki czemu udało się ją nakłonić do śpiewu w czasie spotkania – relacjonuje Krzysztof Bieńkowski.

Fot. Archiwum Krzysztofa Bieńkowskiego

Podziel się:


Rozmowa z ks. Tomaszem Mąką, leutnantem US Navy, kapelanem na lotniskowcu USS Dwight D. Eisenhower

Nie napinam się na wielkie cele

Marek Szyperski. Proszę powiedzieć, jak Ksiądz znalazł się w Stanach? Ks. Tomasz Mąka. Wyjechałem w 1998 r. na stypendium do Seminarium Sacred Heart w Detroit. Byłem tam dwa lata, po których wróciłem na ostatni, szósty rok do Seminarium płockiego i przyjąłem święcenia z rąk biskupa Stanisława Wielgusa. A Marynarka? US Navy? Później oczywiście wróciłem do

Pułtusk

Spór o wycinkę drzew

Część mieszkańców miasta protestuje przeciwko wycince drzew. Chodzi zwłaszcza o wierzby rosnące wokół narwiańskich kanałów

Dwa dni, dwa wypadki, sześciu zabitych

To będą bardzo smutne święta dla kilku rodzin z powiatów mławskiego i ciechanowskiego. W ciągu niespełna doby – między 19.40 23 marca, a 18.55 24 marca w dwóch wypadkach drogowych zginęło sześć osób.