200 lat dla Pani Heleny

Podziel się:

Urodziła troje dzieci, doczekała się 24 wnuków i prawnuków. Na świat przyszła w Rumoce, gm. Glinojeck. Pani Helena Lewandowska – bo o niej mowa – skończyła sto lat.

Sędziwa Jubilatka wciąż mieszka w Rumoce. Życzenia i gratulacje złożył jej w imieniu premier Beaty Szydło Krzysztof Bieńkowski – kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, a także: burmistrz Glinojecka Waldemar Godlewski oraz kierownik ciechanowskiego oddziału KRUS Mirosław Szymańczyk.

– Rodzina i goście odśpiewali dostojnej jubilatce „200 lat”. A rodzina przyznała, że pani Helena zawsze gdy śpiewano jej „100 lat” mówiła, że to dla niej za mało. Panią Helenę nie opuszczał dobry humor dzięki czemu udało się ją nakłonić do śpiewu w czasie spotkania – relacjonuje Krzysztof Bieńkowski.

Fot. Archiwum Krzysztofa Bieńkowskiego

Podziel się:


Powiat płoński

Pies pogryzł dziecko

Trzynastolatek z Nowego Przybojewa w powiecie płońskim pogryziony przez psa. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Ciechanowie.

Transplantacje – dar życia. Jestem na tak.

W środę w Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie odbyła się konferencja "Transplantacje - dar życia. Jestem na tak", której głównymi organizatorami było Gimnazjum TWP oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ciechanowie.

Płoński samorząd:

„Nie” dla zamknięcia szpitalnych oddziałów

Płońscy samorządowcy miejscy protestują przeciwko zapowiedzi zamknięcia trzech oddziałów: wewnętrznego, kardiologicznego i reumatologicznego w Szpitalu Powiatowym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.