200 lat dla Pani Heleny

Podziel się:

Urodziła troje dzieci, doczekała się 24 wnuków i prawnuków. Na świat przyszła w Rumoce, gm. Glinojeck. Pani Helena Lewandowska – bo o niej mowa – skończyła sto lat.

Sędziwa Jubilatka wciąż mieszka w Rumoce. Życzenia i gratulacje złożył jej w imieniu premier Beaty Szydło Krzysztof Bieńkowski – kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, a także: burmistrz Glinojecka Waldemar Godlewski oraz kierownik ciechanowskiego oddziału KRUS Mirosław Szymańczyk.

– Rodzina i goście odśpiewali dostojnej jubilatce „200 lat”. A rodzina przyznała, że pani Helena zawsze gdy śpiewano jej „100 lat” mówiła, że to dla niej za mało. Panią Helenę nie opuszczał dobry humor dzięki czemu udało się ją nakłonić do śpiewu w czasie spotkania – relacjonuje Krzysztof Bieńkowski.

Fot. Archiwum Krzysztofa Bieńkowskiego

Podziel się:


Małe Laboratorium w Gimnazjum nr 1 w Ciechanowie

Nauka na wesoło i ciekawie. Gimnazjum nr 1 w Ciechanowie pokazało jak ciekawie można uczyć fizyki, chemii, biologii i matematyki.

Trzy młode osoby zginęły w wypadku w powiecie mławskim

- Mławska policja i prokuratura ustalają przyczyny tragicznego wypadku, w którym zginęły trzy młode osoby, mieszkańcy powiatu mławskiego – poinformowała właśnie Agnieszka Gorczewska z mławskiej policji.  Do tragedii w ostatni poniedziałek (23 marca) ok. 19.40 na drodze  Nowa Sławogóra – Dębsk. -

Święto ciechanowskich ułanów

- Pół cywilny, pół wojskowy. Jedenasty Legionowy – to chyba najbardziej znana żurawiejka związana ze stacjonującym w latach 1921-1939 w Ciechanowie 11. Pułkiem Ułanów Legionowych im. Marszałka Edwarda Śmiglego-Rydza.