200 lat dla Pani Heleny

Podziel się:

Urodziła troje dzieci, doczekała się 24 wnuków i prawnuków. Na świat przyszła w Rumoce, gm. Glinojeck. Pani Helena Lewandowska – bo o niej mowa – skończyła sto lat.

Sędziwa Jubilatka wciąż mieszka w Rumoce. Życzenia i gratulacje złożył jej w imieniu premier Beaty Szydło Krzysztof Bieńkowski – kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, a także: burmistrz Glinojecka Waldemar Godlewski oraz kierownik ciechanowskiego oddziału KRUS Mirosław Szymańczyk.

– Rodzina i goście odśpiewali dostojnej jubilatce „200 lat”. A rodzina przyznała, że pani Helena zawsze gdy śpiewano jej „100 lat” mówiła, że to dla niej za mało. Panią Helenę nie opuszczał dobry humor dzięki czemu udało się ją nakłonić do śpiewu w czasie spotkania – relacjonuje Krzysztof Bieńkowski.

Fot. Archiwum Krzysztofa Bieńkowskiego

Podziel się:


Położna z Pułtuska wśród najlepszych w Polsce

Podczas specjalnej gali towarzyszącej Ogólnopolskiej Konferencji „Położna na medal” zorganizowanej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Położnych  - położna z Pułtuska Katarzyna Adamczyk odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie „Położna na medal”.

„MOCARZ” ZABIŁ NA MAZOWSZU?

Sześć osób prawdopodobnie zatruło się tzw. dopalaczami na północnym Mazowszu. Nie żyje 23-latek z powiatu płońskiego. W szpitalu w Mławie leży pięciu nastolatków: 19-latek i czterech 14-latków. Jak się dowiedzieliśmy – przy zmarłym znaleziono trzy, w tym jedną pustą, torebki suszu nieznanego pochodzenia. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Płońsku. Wiele

Kalendarz jest ... ale skrócony

Prezydent Ciechanowa publikuje w internecie kalendarz swoich spotkań

Tuż po objęciu funkcji nowy prezydent Ciechanowa zaskoczył wszystkich deklarując, że kalendarz jego spotkań będzie publicznie dostępny.