Ciechanów

„Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal….”

Podziel się:
SONY DSC

Od 4 czerwca po ciechanowskich Kanałach można pływać kajakiem. Przystanią zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a do dyspozycji chętnych jest osiem kajaków.

We wszystkie soboty i niedziele, aż do końca sierpnia mieszkańcy Ciechanowa będą mogli pływać przez pół godziny za darmo. – Przed ponad 30 laty kajaki były atrakcją ciechanowskich Kanałów. Miasto postanowiło teraz wrócić do tego pomysłu. Jakiekolwiek inwestycje i działania na tym terenie są możliwe po jego przejęciu od TKKF „Promyk” – mówi rzeczniczka Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska. – Kanały zostały w ostatnich miesiącach uporządkowane, będziemy ten teren na nowo zagospodarowywać. To piękne miejsce, które ma potencjał. Wielokrotnie w moich rozmowach ze starszymi mieszkańcami Ciechanowa pojawiał się sentyment i wspomnienie lat 70. kiedy to kajaki były stałym elementem ciechanowskich Kanałów – dodał prezydent Krzysztof Kosiński.

W sobotę 4 czerwca na przystani prezydent Kosiński przekazał Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu kluczyki do nissana navary z napędem na cztery koła, którego zakup Urząd Miasta dofinansował kwotą 15 tys. zł. – Auto może być wykorzystywane m.in. podczas patroli brzegów zbiorników wodnych, w akcjach ratunkowych, na terenach popowodziowych. To auto z przestrzenią ładunkową do przewożenia sprzętu ratowniczego oraz przenośnej podręcznej pomocy przedmedycznej. Posiadanie tego rodzaju auta przez WOPR konieczne jest do wypełniania obowiązków wymienionych w ustawie o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych – informuje rzeczniczka Ratusza.

MSz

Podziel się:


70. rocznica „zakończenia działań wojennych”

- 17 stycznia mija 70. rocznica zakończenia działań wojennych na terenie Ciechanowa - napisał na stronie Urząd Miasta Ciechanów jako powód uroczystego złożenia kwiatów tego dnia. Wspólnie, po raz pierwszy odkąd pamiętam, złożyli je prezydent miasta ze starostą ciechanowskim. To dobrze.

Opinogóra ma wójta

Piotr Robert Czyżyk złożył dziś (czwartek, 21 lipca) przed południem ślubowanie i objął stanowisko wójta gminy Opinogóra Górna.

Groźny wypadek w powiecie ciechanowskim

Tir staranował dom

Tir uszkodził dom, na szczęście nikt nie ucierpiał. Do groźnego wypadku doszło w czwartek (12 lutego) ok. 10.30 w Grudusku, powiat ciechanowski. Wypadek miał miejsce na ul. Ciechanowskiej. Jak poinformowała nas Ewa Olba z Komendy Powiatowej Policji: kierowca fiata ducato wyjeżdżając tyłem z prywatnej posesji zauważył jadącą na łuku drogi z dużą prędkością ciężarową scanię.