Ciechanów

„Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal….”

Podziel się:
SONY DSC

Od 4 czerwca po ciechanowskich Kanałach można pływać kajakiem. Przystanią zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a do dyspozycji chętnych jest osiem kajaków.

We wszystkie soboty i niedziele, aż do końca sierpnia mieszkańcy Ciechanowa będą mogli pływać przez pół godziny za darmo. – Przed ponad 30 laty kajaki były atrakcją ciechanowskich Kanałów. Miasto postanowiło teraz wrócić do tego pomysłu. Jakiekolwiek inwestycje i działania na tym terenie są możliwe po jego przejęciu od TKKF „Promyk” – mówi rzeczniczka Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska. – Kanały zostały w ostatnich miesiącach uporządkowane, będziemy ten teren na nowo zagospodarowywać. To piękne miejsce, które ma potencjał. Wielokrotnie w moich rozmowach ze starszymi mieszkańcami Ciechanowa pojawiał się sentyment i wspomnienie lat 70. kiedy to kajaki były stałym elementem ciechanowskich Kanałów – dodał prezydent Krzysztof Kosiński.

W sobotę 4 czerwca na przystani prezydent Kosiński przekazał Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu kluczyki do nissana navary z napędem na cztery koła, którego zakup Urząd Miasta dofinansował kwotą 15 tys. zł. – Auto może być wykorzystywane m.in. podczas patroli brzegów zbiorników wodnych, w akcjach ratunkowych, na terenach popowodziowych. To auto z przestrzenią ładunkową do przewożenia sprzętu ratowniczego oraz przenośnej podręcznej pomocy przedmedycznej. Posiadanie tego rodzaju auta przez WOPR konieczne jest do wypełniania obowiązków wymienionych w ustawie o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych – informuje rzeczniczka Ratusza.

MSz

Podziel się:


MAREK JAKUBIAK: Wszystko dla dobra Rzeczypospolitej

Marek Szyperski. - Panie Prezesie, gratulacje. Z dużą wiarą w sukces startował Pan w tych wyborach... Marek Jakubiak. Spodziewałem się sukcesu. To nie jest sukces, bo sukces byłby wtedy gdybym miał np. 60 tysięcy głosów w okręgu płocko-ciechanowskim, a tymczasem mam 11 tysięcy. I w kategoriach liczb uważam, że mam dużo do zrobienia.

Pułtusk: Będzie III Festiwal Krzysztofa Klenczona

W dniu urodzin Krzysztofa Klenczona – 14 stycznia - w Urzędzie Miejskim w Pułtusku odbyła się konferencja prasowa inaugurująca III Pułtusk Festiwal jego imienia.

Tragiczny wypadek w powiecie mławskim

Czteroletni chłopiec zginął w wypadku w powiecie mławskim. Do tragedii doszło we wtorek 19 lipca ok. 18. na drodze Bońkowo Kościelne – Syberia.