Ciechanów

„Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal….”

Podziel się:
SONY DSC

Od 4 czerwca po ciechanowskich Kanałach można pływać kajakiem. Przystanią zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a do dyspozycji chętnych jest osiem kajaków.

We wszystkie soboty i niedziele, aż do końca sierpnia mieszkańcy Ciechanowa będą mogli pływać przez pół godziny za darmo. – Przed ponad 30 laty kajaki były atrakcją ciechanowskich Kanałów. Miasto postanowiło teraz wrócić do tego pomysłu. Jakiekolwiek inwestycje i działania na tym terenie są możliwe po jego przejęciu od TKKF „Promyk” – mówi rzeczniczka Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska. – Kanały zostały w ostatnich miesiącach uporządkowane, będziemy ten teren na nowo zagospodarowywać. To piękne miejsce, które ma potencjał. Wielokrotnie w moich rozmowach ze starszymi mieszkańcami Ciechanowa pojawiał się sentyment i wspomnienie lat 70. kiedy to kajaki były stałym elementem ciechanowskich Kanałów – dodał prezydent Krzysztof Kosiński.

W sobotę 4 czerwca na przystani prezydent Kosiński przekazał Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu kluczyki do nissana navary z napędem na cztery koła, którego zakup Urząd Miasta dofinansował kwotą 15 tys. zł. – Auto może być wykorzystywane m.in. podczas patroli brzegów zbiorników wodnych, w akcjach ratunkowych, na terenach popowodziowych. To auto z przestrzenią ładunkową do przewożenia sprzętu ratowniczego oraz przenośnej podręcznej pomocy przedmedycznej. Posiadanie tego rodzaju auta przez WOPR konieczne jest do wypełniania obowiązków wymienionych w ustawie o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych – informuje rzeczniczka Ratusza.

MSz

Podziel się:


Kilkanaście osób ewakuowanych

Groźny pożar w Nowym Mieście

Ciężką noc z poniedziałku na wtorek (5/6 września) mieli policjanci z posterunku w Nowym Mieście (pow. płoński). Mocno napracowali się też strażacy. Najpierw poszukiwania starszego mężczyzny, potem groźny pożar.

Nasi wśród najlepszych

Maria Kołakowska z Opinogóry Górnej ze „Staropolskim piernikiem świątecznym” oraz Nalewkarnia Linginus R. Dziliński z Ciechanowa i jej „Nalewka szeptuchy – z kwiatu czarnego bzu” znalazły się wśród laureatów i wyróżnionych w dorocznym konkursie o „Laur Marszałka”.

Mława:

Nowa pompa na Starym Rynku

Kto bardzo spragniony - na mławskim Starym Rynku może napić się wody z pompy ozdobionej herbem miasta i napisem „Mława 2016”.