Ciechanów

„Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal….”

Podziel się:
SONY DSC

Od 4 czerwca po ciechanowskich Kanałach można pływać kajakiem. Przystanią zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a do dyspozycji chętnych jest osiem kajaków.

We wszystkie soboty i niedziele, aż do końca sierpnia mieszkańcy Ciechanowa będą mogli pływać przez pół godziny za darmo. – Przed ponad 30 laty kajaki były atrakcją ciechanowskich Kanałów. Miasto postanowiło teraz wrócić do tego pomysłu. Jakiekolwiek inwestycje i działania na tym terenie są możliwe po jego przejęciu od TKKF „Promyk” – mówi rzeczniczka Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska. – Kanały zostały w ostatnich miesiącach uporządkowane, będziemy ten teren na nowo zagospodarowywać. To piękne miejsce, które ma potencjał. Wielokrotnie w moich rozmowach ze starszymi mieszkańcami Ciechanowa pojawiał się sentyment i wspomnienie lat 70. kiedy to kajaki były stałym elementem ciechanowskich Kanałów – dodał prezydent Krzysztof Kosiński.

W sobotę 4 czerwca na przystani prezydent Kosiński przekazał Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu kluczyki do nissana navary z napędem na cztery koła, którego zakup Urząd Miasta dofinansował kwotą 15 tys. zł. – Auto może być wykorzystywane m.in. podczas patroli brzegów zbiorników wodnych, w akcjach ratunkowych, na terenach popowodziowych. To auto z przestrzenią ładunkową do przewożenia sprzętu ratowniczego oraz przenośnej podręcznej pomocy przedmedycznej. Posiadanie tego rodzaju auta przez WOPR konieczne jest do wypełniania obowiązków wymienionych w ustawie o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych – informuje rzeczniczka Ratusza.

MSz

Podziel się:


Mazowieckie Zapusty w Bądkowie

18 zespołów z całego Mazowsza wzięło udział w niedzielnym (7 lutego) XXXV Przeglądzie Zespołów Zapustnych „Mazowieckie Zapusty 2016″.

Mazowiecki maraton Dudy

To bardzo intensywna niedziela w wykonaniu Andrzeja Dudy – kandydata Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W ciągu kilkunastu godzin spotkał się z mieszkańcami północnego Mazowsza w: Płońsku, Ciechanowie, Przasnyszu, Ostrołęce i Pułtusku.

34-letnia kobieta ciężko ranna na „siódemce”

Nie dość, że potrącił ją samochód, gdy przebiegała przez jezdnię, to jeszcze najechało na nią auto, do którego biegła.