Ciechanów

„Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal….”

Podziel się:
SONY DSC

Od 4 czerwca po ciechanowskich Kanałach można pływać kajakiem. Przystanią zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a do dyspozycji chętnych jest osiem kajaków.

We wszystkie soboty i niedziele, aż do końca sierpnia mieszkańcy Ciechanowa będą mogli pływać przez pół godziny za darmo. – Przed ponad 30 laty kajaki były atrakcją ciechanowskich Kanałów. Miasto postanowiło teraz wrócić do tego pomysłu. Jakiekolwiek inwestycje i działania na tym terenie są możliwe po jego przejęciu od TKKF „Promyk” – mówi rzeczniczka Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska. – Kanały zostały w ostatnich miesiącach uporządkowane, będziemy ten teren na nowo zagospodarowywać. To piękne miejsce, które ma potencjał. Wielokrotnie w moich rozmowach ze starszymi mieszkańcami Ciechanowa pojawiał się sentyment i wspomnienie lat 70. kiedy to kajaki były stałym elementem ciechanowskich Kanałów – dodał prezydent Krzysztof Kosiński.

W sobotę 4 czerwca na przystani prezydent Kosiński przekazał Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu kluczyki do nissana navary z napędem na cztery koła, którego zakup Urząd Miasta dofinansował kwotą 15 tys. zł. – Auto może być wykorzystywane m.in. podczas patroli brzegów zbiorników wodnych, w akcjach ratunkowych, na terenach popowodziowych. To auto z przestrzenią ładunkową do przewożenia sprzętu ratowniczego oraz przenośnej podręcznej pomocy przedmedycznej. Posiadanie tego rodzaju auta przez WOPR konieczne jest do wypełniania obowiązków wymienionych w ustawie o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych – informuje rzeczniczka Ratusza.

MSz

Podziel się:


Kampania wyborcza: Andrzej Duda w Ciechanowie

W wypełnionej po brzegi Kawiarni Artystycznej PCKiSz z mieszkańcami Ciechanowa i okolic spotkał się Andrzej Duda - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP.

KONKURS!

„Czym dziś dla mnie jest Powstanie Warszawskie?”

Redakcja Tygodnika Ilustrowanego z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (zawodowych, liceów i techników) do udziału w konkursie literackim - „Czym dziś dla mnie jest Powstanie Warszawskie?”. Termin nadsyłania prac – 1 sierpnia – 3 października 2015. Dla najlepszych – atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane

Poseł Jakubiak i Amerykanie w Ciechanowie

Poseł z okręgu płocko-ciechanowskiego Marek Jakubiak (Kukiz'15) „przywiezie” Amerykanów do Ciechanowa? Poseł z delegacją sejmowej komisji obrony narodowej wizytuje NATO.