„Bezpieczna Mławianka 2016 ”

Podziel się:

Ruszyła czwarta edycja autorskiego programu profilaktycznego mławskiej policji pod nazwą „Bezpieczna Mławianka”. Kurs samoobrony dla kobiet, połączony z zajęciami warsztatowymi jest całkowicie bezpłatny. Zajęcia zaplanowano od 13 kwietnia do 30 maja br.

Organizatorem  tegorocznej edycji lokalnego programu, skierowanego do wszystkich mieszkanek powiatu są: starosta Mławski, Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie. Poprzednie edycje programu spotkały się z dużym uznaniem i zainteresowaniem mieszanek – jest to zatem najlepsza rekomendacja.  Kursantki pod okiem instruktora i trenera personalnego trenować będą  proste i skuteczne techniki samoobrony. Zaplanowano także specjalistyczne zajęcia warsztatowe z psychologami, policjantami oraz funkcjonariuszami straży pożarnej.

Udział w kursie pozwala na przełamanie psychicznych barier przed obroną oraz wyćwiczenie prostych techniki samoobrony.  Z uwagi na bezpieczeństwo, w  kursie może wziąć udział maksymalnie 26 pań. Wszystkie panie, na czas trwania kursu, zostaną bezpłatnie ubezpieczone.

Współorganizatorami IV edycji programu są: burmistrz Mławy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Mławska Hala Sportowa, Komenda Powiatowa PSP w Mławie oraz Akademia Sztuk Walki Senshi.  Zajęcia z technik samoobrony poprowadzi doświadczony trener oraz funkcjonariusz  mławskiej policji, st. sierż. Artur Możdżonek – 2 Dan Taekwondo ITF.  Pełen plan szkolenia dostępny jest na stronie internetowej KPP w Mławie.

Spotkanie inaugurujące kurs odbyło się 13 kwietnia  w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Mlawa.pl

fot. mhsmlawa.pl

Podziel się:


Ciechanów

„Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal….”

Od 4 czerwca po ciechanowskich Kanałach można pływać kajakiem. Przystanią zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a do dyspozycji chętnych jest osiem kajaków.

Nie chcą imigrantów

Mieszkańcy Zygmuntowa w gminie Glinojeck, powiat ciechanowski nie chcą w swej miejscowości ośrodka dla uchodźców.

Zalewski i poetki Beat Generation w Teatrze Polskim

8 marca w Teatrze Polskim w Warszawie – w „Salonie Poezji”, w którym przedstawiane są utwory wybranych pisarzy i poetów zaprezentowane zostaną „Poetki Beat Generation” w przekładach i według scenariusza Janusza Zalewskiego – autora naszego cyklu „Powroty – ulica Nadrzeczna”, ciechanowianina, od lat mieszkającego w USA, obecnie wykładowcy Florida Gulf Coast Uniwersity.