W czerwcu do urn w Glinojecku

Podziel się:
SONY DSC

Na 11 czerwca wyznaczyła premier Beata Szydło przedterminowe wybory burmistrza Glinojecka. Do 17 maja komisarz wyborczy w Ciechanowie przyjmuje zawiadomienia o „utworzeniu komitetu wyborczego partii politycznej, koalicyjnego komitetu wyborczego partii politycznej, komitetu wyborczego organizacji, komitetu wyborczego wyborców i zamiarze zgłoszenia kandydata…” w tych wyborach.

 

W środę 10 maja premier na pełniącego obowiązki burmistrza Glinojecka wyznaczyła Artura Wiśniewskiego, mieszkańca tego miasta, w latach 2011-2016 – dyrektora Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

– Przed nami są dwa zadania: przede wszystkim służyć mieszkańcom do momentu wyborów, drugi punkt to przygotowanie przedterminowych wyborów  burmistrza miasta i gminy Glinojeck – powiedział Artur Wiśniewski odbierając nominację z rąk kierownika ciechanowskiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztofa Bieńkowskiego. – W samorządzie pracuję od 30 lat – powiedział Artur Wiśniewski. – Jestem osobą niekonfliktową, kompetentną, stanowczą. Myślę, że zarówno z urzędnikami jak i z radnymi będzie mi się dobrze współpracowało. Już dziś zapowiadam, że będę państwa odwiedzał, pytał o różne problemy bieżące, które w tej przerwie narastały i przystąpimy do bieżącej działalności na rzecz mieszkańców.

– Pan Artur ma doświadczenie w pracy w administracji, był przez wiele lat dyrektorem, ma ukończone szereg studiów, jest doświadczoną osobą, kompetentną do tego by państwa Urząd poprowadzić do czasu wyłonienia w wyborach gospodarza gminy – stwierdził Krzysztof Bieńkowski. – Życzę, by pan pełniąc obowiązki burmistrza miał z państwem, z pracownikami jak najlepsze kontakty, dobre kontakty z Radą Miejską i żeby się wszystko dobrze układało.

Artur Wiśniewski ma 52 lata. Jest absolwentem m.in. Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W przeszłości był m.in. dyrektorem ośrodków kultury w Glinojecku, Radzanowie, Płońsku. W 2016 r. on i jego żona Aldona zostali Diecezjalną Parą Doradców Życia Rodzinnego. – Małżonka nadal będzie pełniła funkcję doradcy życia rodzinnego,  ja też zawsze będę pomagał rodzinom, które będą potrzebowały wsparcia i pomocy, a czy pozostanę doradcą – to rozstrzygnie się w ciągu ostatnich kilku dni – powiedział nam po otrzymaniu nominacji na komisarza.

Artur i Aldona Wiśniewscy oraz ich dzieci: Antonina, Gabriel, Szymon, Mikołaj i Jeremiasz – to znany nie tylko na Mazowszu zespół „Moja Rodzina” wykonujący piosenki o tematyce religijnej.

Przedterminowe wybory odbędą się ponieważ dotychczasowy burmistrz Glinojecka utracił prawo wybieralności po tym, gdy płocki Sąd Okręgowy utrzymał w mocy zarzuty dotyczące przekazania bez wiedzy i zgody Rady Miasta i Gminy 65 tys. zł fundacji organizującej Festiwal Kultury Romów oraz bezprawnego, zdaniem sądu, umorzenia 30 tys. zł zaległych podatków właścicielce miejscowego hotelu.

Marek Szyperski

Podziel się:


Niezwykły koncert

Mławianka zagrała na Zamku Królewskim

Inga Piwowarska – utalentowana akordeonistka z Mławy, tegoroczna maturzystka I LO im. Stanisława Wyspiańskiego zaprezentowała się w ostatnią niedzielę stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie podczas koncertu zorganizowanego przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.

Cenne znalezisko w Płońsku

„ Odszedł we wtorek ostatniego dnia święta Pesach. W wieku lat 68, w roku 5608* od Stworzenia [Świata]” - czyli 24 kwietnia 1848 r. – tak brzmi napis na fragmencie macewy znalezionej na jednej z prywatnych posesji w Płońsku.

Powiat płoński

Pies pogryzł dziecko

Trzynastolatek z Nowego Przybojewa w powiecie płońskim pogryziony przez psa. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Ciechanowie.