Opinogóra: będzie druga tura

Czyżyk kontra Koral

Podziel się:

Będzie druga tura wyborów wójta gminy Opinogóra Górna (pow. ciechanowski). Zmierzą się w niej pełniąca obowiązki wójta Anna Koral (KWW Koral Anna Prawa – Sprawiedliwa) oraz pracujący w opinogórskim Urzędzie Gminy Piotr Czyżyk (KWW Piotra Czyżyka).

Pierwszą turę wygrał Piotr Czyżyk, którego poparło 928 spośród 2 tys. 526 wyborców, którzy poszli do urn. Anna Koral zdobyła 575 głosów. Pozostali kandydaci wypadli zdecydowanie gorzej: Tomasz Kuczyński – 330 głosów, Henryk Chojnacki – 279, Agnieszka Malinowska – 203, Janusz Kowalski – 102, Paweł Kołakowski – 70, Zbigniew Ozdarski – 39.

– Przy tej liczbie kandydatów druga tura była bardzo prawdopodobna. Udało mi się zyskać największa liczbę głosów, co jest dla mnie wielką nobilitacją – powiedział nam Piotr Czyżyk. – Ośmioro nas uczestniczyło w tych wyborach, więc myślę, że to jest bardzo dobry wynik ze względu na to że przeszłam do drugiej tury – skomentowała Anna Koral.

Frekwencja wyborcza wyniosła ponad 52 proc. Druga tura wyborów odbędzie się 17 lipca, w godz. 7-21.

Podziel się:


Leśniczy, który pokonał Syberię

Przybiegł na metę jako 16. spośród 132. zawodników i jako 3. spośród 11. startujących w XII. Baikal Ice Marathon Polaków. Ireneusz Jałoza (na zdjęciu na mecie) - leśniczy z Szulmierza (gm. Regimin) 6 marca odnotował chyba swój największy dotychczasowy sukces w karierze biegacza.

Ciechanowscy kupcy protestują

146 przedsiębiorców, handlowców, producentów protestujących przeciwko powstawaniu w Ciechanowie nowych, dużych obiektów handlowych podpisało list w tej sprawie skierowany do prezydenta Krzysztofa Kosińskiego.

Służby sprawdzają

Alarmy bombowe w Ciechanowie – 8 czerwca

- Otrzymaliśmy zgłoszenia już od 4 ciechanowskich instytucji. Urząd Celny, Urząd Skarbowy, Sąd i Prokuratura otrzymali informację, że w budynku, w którym się znajdują podłożona jest bomba. Decyzję o ewakuacji jak na razie podjął kierownik UC.