Dwa dni, dwa wypadki, sześciu zabitych

Podziel się:

To będą bardzo smutne święta dla kilku rodzin z powiatów mławskiego i ciechanowskiego. W ciągu niespełna doby – między 19.40 23 marca, a 18.55 24 marca w dwóch wypadkach drogowych zginęło sześć osób.

Do pierwszej tragedii – pisaliśmy już wcześniej – doszło w poprzedni poniedziałek (23 marca) ok. 19.40 na drodze Nowa Sławogóra – Dębsk. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca audi 80, 19- letni mieszkaniec pow. mławskiego, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi do rowu i uderzył w drzewo.

Przypomnijmy: pojazd rozpadł się na dwie części. Kierowca oraz jadący z nim dwaj pasażerowie w wieku 17 i 18 lat zginęli na miejscu wypadku. Trwa śledztwo.

Nie minęła doba, gdy śmierć zabrała kolejne trzy osoby. Tragiczny wypadek tym razem miał miejsce we wtorek, 24 marca o godz. 18.55 na drodze Unikowo – Pniewo Czeruchy (gm. Strzegowo).

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący golfem, 38- letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc w kierunku miejscowości Unikowo, uderzył w tył agregatu, zawieszonego do nieoświetlonego traktora marki Ursus, a następnie uderzył w drzewo, znajdujące się po lewej stronie jezdni. – Kierujący ursusem 38- letni mieszkaniec pow. mławskiego był trzeźwy – informuje Anna Gorczewska. – Jak ustalono, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W wyniku wypadku kierowca golfa zginął na miejscu. Jadący z nim dwaj pasażerowie w wieku 31 i 32 lat, mieszkańcy pow. ciechanowskiego z ciężkimi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Ciechanowie, gdzie pomimo akcji ratunkowej, zmarli. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Anna Gorczewska przypomina, że nieoświetlone pojazdy rolnicze, poruszające się drogą po zmierzchu to śmiertelne zagrożenie. Pomimo prowadzonych kontroli nadal jednak wielu kierowców lekceważy podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dlatego policja zapowiada surowe i bezwzględne kary, apeluje także o sygnały, dotyczące poruszających się po drodze nieoświetlonych pojazdów rolniczych. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 997.

No i oczywiście apel do kierowców – nogi z gazu. Zbyt szybka jazda w nieodpowiednich warunkach może skończyć się tragedią.

Marek Szyperski

Fot. Archiwum KPP Mława

Podziel się:


Miasto pomoże ratować zabytki

Lepiej późno niż wcale. Ciechanów nie należy do miast szczególnie bogatych w zabytkowe obiekty, więc warto te nieliczne otaczać szczególną troską. Dobrze się stało, że Urząd Miasta przygotował projekt uchwały „w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków”.

Śmierć w płońskich ogródkach

Ciało 55-letniego mężczyzny znaleźli strażacy gaszący pożar altanki w Płońsku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi płońska Prokuratura Rejonowa.

Sońska idzie do naprawy

Koszty po połowie, w roku 2016 przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, rok później – wykonanie: starosta ciechanowski Sławomir Morawski i prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński podpisali dzisiaj (piątek) porozumienie w sprawie modernizacji ul. Sońskiej.