Kilkanaście osób ewakuowanych

Groźny pożar w Nowym Mieście

Podziel się:

Ciężką noc z poniedziałku na wtorek (5/6 września) mieli policjanci z posterunku w Nowym Mieście (pow. płoński). Mocno napracowali się też strażacy. Najpierw poszukiwania starszego mężczyzny, potem groźny pożar.

Ok. 22. policjanci z Nowego Miasta dostali od oficera dyżurnego Komendy Powiatowej w Płońsku sygnał o zaginięciu 82-letniego mężczyzny. – W miejscu  zamieszkania zaginionego, w rozmowie z członkami jego rodziny ustalili, że leczy się on kardiologicznie i ma problemy z prawidłowym poruszaniem się – relacjonuje rzeczniczka płońskiej policji mł. asp. Kinga Drężek Zmysłowska. – 82-latek

wyszedł z domu rano z rowerem. Wcześniej często jeździł do pobliskich lasów na grzyby, lecz zawsze przed zmrokiem wracał. Tym razem nie wrócił, a rodzina sprawdziła miejsca, gdzie zazwyczaj sam się udawał. Niestety bez skutku.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania i w niecałą godzinę od zgłoszenia, w lesie na granicy Nowego Miasta i Zasonia znaleźli 82-latka w drewnianym, opuszczonym budynku. – Leżał na płytach styropianu, przykryty starą kołdrą. Skarżył się na ból w nogach i trudności w oddychaniu. Był wycieńczony i zdezorientowany – informuje rzeczniczka. – Policjanci udzielili mu pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Na szczęście okazało się, że mężczyzna nie wymaga hospitalizacji. Funkcjonariusze odwieźli go do domu i przekazali rodzinie.

Ok. 1.30, gdy policjanci sporządzali dokumentację dotyczącą zaginięcia, zgłosiła się mieszkanka Nowego Miasta, alarmując, że w pobliżu palą się domy. – Policjanci szybko pojechali na miejsce. Płomienie ognia rozprzestrzeniały się w bardzo szybkim tempie ogarniając swoim zasięgiem budynki mieszkalne i gospodarcze na trzech posesjach – relacjonuje Kinga Drężek-Zmysłowska. – Policjanci ewakuowali mieszkańców tych posesji oraz przyległych – w sumie kilkanaście osób, w tym dzieci. Wezwali na miejsce straż pożarną i karetkę pogotowia. Sprawdzili, czy w budynkach nikt nie został i zablokowali drogę przy posesjach.

Pożar gasiło siedem zastępów straży pożarnej. Spłonęły dwa budynki mieszkalne, budynki gospodarcze i samochód osobowy. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie

doznał obrażeń. – Ewakuowane osoby przy wsparciu pracowników Urzędu Gminy w Nowym Mieście rozlokowano u sąsiadów i krewnych zamieszkujących w najbliższej okolicy. Na chwilę obecną nie jest znana przyczyna pożaru – informuje rzeczniczka płońskiej policji.

Podziel się:


Płońsk: W rocznicę niemieckiej zbrodni

W Płońsku odbyły się uroczyste obchody 70. rocznicy zbrodni na „Piaskach”. W styczniu 1945 r. niemieccy oprawcy zamordowali tam kilkudziesięciu mężczyzn z Płońska i powiatu płońskiego oraz innych miejscowości Mazowsza, więzionych w płońskim areszcie, głownie żołnierzy Armii Krajowej.

Ostrożnie na drogach

Śliskie wypadki

Wtorkowy atak zimy spowodował zdecydowane pogorszenie warunków na drogach. W powiecie ciechanowskim doszło do dwóch wypadków: w Rumoce do rowu wpadł autobus z kierowcą i 21 pasażerami, w Dzboniu audi zderzyło się z ciężarówką – ranny został kierowca auta osobowego.

Pogrzeb Stanisława Wieteski

„Odszedł tak jak żył. Skromnie, po cichu…”

- Stasiu – przyjacielu, spoczywaj w pokoju. Niech Cię utuli ta nasza piękna mazowiecka ziemia – mówił starosta ciechanowski Sławomir Morawski podczas pogrzebu wójta gminy Opinogóra Górna Stanisława Wieteski.