Kilkanaście osób ewakuowanych

Groźny pożar w Nowym Mieście

Podziel się:

Ciężką noc z poniedziałku na wtorek (5/6 września) mieli policjanci z posterunku w Nowym Mieście (pow. płoński). Mocno napracowali się też strażacy. Najpierw poszukiwania starszego mężczyzny, potem groźny pożar.

Ok. 22. policjanci z Nowego Miasta dostali od oficera dyżurnego Komendy Powiatowej w Płońsku sygnał o zaginięciu 82-letniego mężczyzny. – W miejscu  zamieszkania zaginionego, w rozmowie z członkami jego rodziny ustalili, że leczy się on kardiologicznie i ma problemy z prawidłowym poruszaniem się – relacjonuje rzeczniczka płońskiej policji mł. asp. Kinga Drężek Zmysłowska. – 82-latek

wyszedł z domu rano z rowerem. Wcześniej często jeździł do pobliskich lasów na grzyby, lecz zawsze przed zmrokiem wracał. Tym razem nie wrócił, a rodzina sprawdziła miejsca, gdzie zazwyczaj sam się udawał. Niestety bez skutku.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania i w niecałą godzinę od zgłoszenia, w lesie na granicy Nowego Miasta i Zasonia znaleźli 82-latka w drewnianym, opuszczonym budynku. – Leżał na płytach styropianu, przykryty starą kołdrą. Skarżył się na ból w nogach i trudności w oddychaniu. Był wycieńczony i zdezorientowany – informuje rzeczniczka. – Policjanci udzielili mu pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Na szczęście okazało się, że mężczyzna nie wymaga hospitalizacji. Funkcjonariusze odwieźli go do domu i przekazali rodzinie.

Ok. 1.30, gdy policjanci sporządzali dokumentację dotyczącą zaginięcia, zgłosiła się mieszkanka Nowego Miasta, alarmując, że w pobliżu palą się domy. – Policjanci szybko pojechali na miejsce. Płomienie ognia rozprzestrzeniały się w bardzo szybkim tempie ogarniając swoim zasięgiem budynki mieszkalne i gospodarcze na trzech posesjach – relacjonuje Kinga Drężek-Zmysłowska. – Policjanci ewakuowali mieszkańców tych posesji oraz przyległych – w sumie kilkanaście osób, w tym dzieci. Wezwali na miejsce straż pożarną i karetkę pogotowia. Sprawdzili, czy w budynkach nikt nie został i zablokowali drogę przy posesjach.

Pożar gasiło siedem zastępów straży pożarnej. Spłonęły dwa budynki mieszkalne, budynki gospodarcze i samochód osobowy. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie

doznał obrażeń. – Ewakuowane osoby przy wsparciu pracowników Urzędu Gminy w Nowym Mieście rozlokowano u sąsiadów i krewnych zamieszkujących w najbliższej okolicy. Na chwilę obecną nie jest znana przyczyna pożaru – informuje rzeczniczka płońskiej policji.

Podziel się:


Niebezpiecznie na drogach

Dziewięć kolizji i trzech nietrzeźwych kierowców – to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu ciechanowskiego.

I Zastępca Prezydenta Ciechanowa Joanna Potocka-Rak:

Jeżeli chcę coś zrobić to szukam sposobu, a nie wytłumaczenia

Tygodnik Ilustrowany: Co sprawiło, że porzuciła Pani bieszczadzkie, podkarpackie piękne widoki dla dość monotonnych, nie da się ukryć mazowieckich nizin. Podejrzewam, że miłość? Niestety muszę Pana rozczarować, powody były bardzo prozaiczne. Ciechanów miał być krótkim przystankiem, a stał się miejscem i miastem, z którym jestem związana już ponad 14 lat.

Dla potomnych

„Mławska Skrzynia Czasu”

W poniedziałek 13 lipca w mławskim Urzędzie Miasta rozpoczęto zbiórkę pamiątek związanych z Mławą i mławianami, które znajdą się w „Mławskiej Skrzyni Czasu”.