Leśnicy liczą straty

Podziel się:

Na ok. 3 tys. 400 m sześc. szacuje Nadleśnictwo Ciechanów straty jakie w podlegających mu lasach wyrządziła wichura z piątku 17 czerwca.

Wiatr połamał i powywracał przede wszystkim sosny, brzozy i świerki. Usunięcie szkód zajmie leśnikom co najmniej kilka tygodni.
– Podczas wakacyjnych wizyt w lesie należy pamiętać, że złamane i pochylone drzewa mogą być bardzo niebezpieczne i nie należy się do nich zbliżać. Niebezpieczeństwo stanowią również uszkodzone gałęzie spadające z drzew – apelujemy o ostrożność, zwłaszcza podczas wietrznej pogody – informuje specjalista ds. użytkowania lasu i bhp Mariusz Opas z Nadleśnictwa Ciechanów

Fot. Mariusz Opas.

Zdjęcia wykonano w leśnictwie Luszewo (pomiędzy Ościsłowem, a Glinojeckiem), gdzie wystąpiły największe szkody.

Podziel się:


Przyjaciele dzieci

Prezes Grupy BRJ - Marek Jakubiak i prezes spółki Gambrynus, wydawca Tygodnika Extra Ciechanów i Tygodnika Ilustrowanego - Irmina Ochenkowska uhonorowani dziś w Ciechanowie przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Milcząc, wołają – ważna wystawa IPN w Ciechanowie

Wystawę pod tym tytułem otwarto w poniedziałek w Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej Studio.

Budżet inny niż chciał burmistrz

Płońscy radni uchwalili budżet miasta na 2015 rok

W miniony czwartek, 15 stycznia, naprzeciw radnych stanął w Płońsku burmistrz tego miasta, Andrzej Pietrasik. Sesja trwała długo a dyskusje były bardzo emocjonalne. Wcześniej, na tradycyjnym śniadaniu prasowym, burmistrz zapowiadał, że skoro zawsze proponuje, to i tym razem zaproponuje Radzie kompromis. Patrząc z perspektywy sesji, nie okazał się on jednak dla dużej grupy