Leśnicy liczą straty

Podziel się:

Na ok. 3 tys. 400 m sześc. szacuje Nadleśnictwo Ciechanów straty jakie w podlegających mu lasach wyrządziła wichura z piątku 17 czerwca.

Wiatr połamał i powywracał przede wszystkim sosny, brzozy i świerki. Usunięcie szkód zajmie leśnikom co najmniej kilka tygodni.
– Podczas wakacyjnych wizyt w lesie należy pamiętać, że złamane i pochylone drzewa mogą być bardzo niebezpieczne i nie należy się do nich zbliżać. Niebezpieczeństwo stanowią również uszkodzone gałęzie spadające z drzew – apelujemy o ostrożność, zwłaszcza podczas wietrznej pogody – informuje specjalista ds. użytkowania lasu i bhp Mariusz Opas z Nadleśnictwa Ciechanów

Fot. Mariusz Opas.

Zdjęcia wykonano w leśnictwie Luszewo (pomiędzy Ościsłowem, a Glinojeckiem), gdzie wystąpiły największe szkody.

Podziel się:


Święto Wojska Polskiego w Ciechanowie – 15 sierpnia 2015

Troje kombatantów z Armii Krajowej i Związku Sybiraków, jeden "zwykły" mieszkaniec Ciechanowa i jeden dziennikarz. Żadnego żołnierza, żadnego przedstawiciela władz, nawet flagi na maszcie zabrakło.

Unijne dofinansowanie w Grudusku i Ratowie

Średniowiecze i barok jak nowe

454,5 tys. zł dla gminy Grudusk (pow. ciechanowski) na wyposażenie średniowiecznej osady odtworzonej na zrekonstruowanym grodzisku i prawie 750 tys. zł dla sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Ratowie (pow. mławski).

Za szybko

Jedno dachowanie w Pokrzywnicy, drugie w Koziegłowach. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.