Leśnicy liczą straty

Podziel się:

Na ok. 3 tys. 400 m sześc. szacuje Nadleśnictwo Ciechanów straty jakie w podlegających mu lasach wyrządziła wichura z piątku 17 czerwca.

Wiatr połamał i powywracał przede wszystkim sosny, brzozy i świerki. Usunięcie szkód zajmie leśnikom co najmniej kilka tygodni.
– Podczas wakacyjnych wizyt w lesie należy pamiętać, że złamane i pochylone drzewa mogą być bardzo niebezpieczne i nie należy się do nich zbliżać. Niebezpieczeństwo stanowią również uszkodzone gałęzie spadające z drzew – apelujemy o ostrożność, zwłaszcza podczas wietrznej pogody – informuje specjalista ds. użytkowania lasu i bhp Mariusz Opas z Nadleśnictwa Ciechanów

Fot. Mariusz Opas.

Zdjęcia wykonano w leśnictwie Luszewo (pomiędzy Ościsłowem, a Glinojeckiem), gdzie wystąpiły największe szkody.

Podziel się:


Pogrzeb Stanisława Wieteski

„Odszedł tak jak żył. Skromnie, po cichu…”

- Stasiu – przyjacielu, spoczywaj w pokoju. Niech Cię utuli ta nasza piękna mazowiecka ziemia – mówił starosta ciechanowski Sławomir Morawski podczas pogrzebu wójta gminy Opinogóra Górna Stanisława Wieteski.

MAREK JAKUBIAK: Wszystko dla dobra Rzeczypospolitej

Marek Szyperski. - Panie Prezesie, gratulacje. Z dużą wiarą w sukces startował Pan w tych wyborach... Marek Jakubiak. Spodziewałem się sukcesu. To nie jest sukces, bo sukces byłby wtedy gdybym miał np. 60 tysięcy głosów w okręgu płocko-ciechanowskim, a tymczasem mam 11 tysięcy. I w kategoriach liczb uważam, że mam dużo do zrobienia.

Powiat płoński

Pies pogryzł dziecko

Trzynastolatek z Nowego Przybojewa w powiecie płońskim pogryziony przez psa. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Ciechanowie.