Leśnicy liczą straty

Podziel się:

Na ok. 3 tys. 400 m sześc. szacuje Nadleśnictwo Ciechanów straty jakie w podlegających mu lasach wyrządziła wichura z piątku 17 czerwca.

Wiatr połamał i powywracał przede wszystkim sosny, brzozy i świerki. Usunięcie szkód zajmie leśnikom co najmniej kilka tygodni.
– Podczas wakacyjnych wizyt w lesie należy pamiętać, że złamane i pochylone drzewa mogą być bardzo niebezpieczne i nie należy się do nich zbliżać. Niebezpieczeństwo stanowią również uszkodzone gałęzie spadające z drzew – apelujemy o ostrożność, zwłaszcza podczas wietrznej pogody – informuje specjalista ds. użytkowania lasu i bhp Mariusz Opas z Nadleśnictwa Ciechanów

Fot. Mariusz Opas.

Zdjęcia wykonano w leśnictwie Luszewo (pomiędzy Ościsłowem, a Glinojeckiem), gdzie wystąpiły największe szkody.

Podziel się:


Policjanci – nowy program BRJ TV

O blaskach i cieniach pracy policjantów opowiadać będzie nowy program na kanale BRJ TV. Pierwszy odcinek już niebawem.

Armio Wyklęta – Ciechanów pamiętał

Pamiętam pierwsze obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Ciechanowie. Przed dawną siedzibą Urzędu Bezpieczeństwa zjawiło się kilka osób ze starostą i wicestarostą. Po pięciu latach – święto to zyskało wreszcie należytą oprawę.

70. rocznica „zakończenia działań wojennych”

- 17 stycznia mija 70. rocznica zakończenia działań wojennych na terenie Ciechanowa - napisał na stronie Urząd Miasta Ciechanów jako powód uroczystego złożenia kwiatów tego dnia. Wspólnie, po raz pierwszy odkąd pamiętam, złożyli je prezydent miasta ze starostą ciechanowskim. To dobrze.