Lis przegrał z Ciechanem

Podziel się:
Marek Jakubiak, fot. arch. Browary Regionalne Jakubiak

Tomasz Lis ma przeprosić i zapłacić 30 tys. zł – Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w procesie cywilnym, który Lisowi wytoczyły Browary Regionalne Jakubiak. – Reforma sądownictwa jeszcze nie jest realizowana, a Lis już przegrał – skomentował na FB poseł Marek Jakubiak.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl – „Sprawa dotyczy tekstu z 29 września 2014 roku, który ukazał się na łamach „Newsweeka”, pt. „Pan na Ciechanie, czyli dygotki husarza”. Autor – Wojciech Cieśla – opisał interesy Marka Jakubiaka, właściciela spółki Browary Regionalne Jakubiak. Z tekstu wynikało, że w początkach firmy, biznesmenowi miały pomagać osoby związane z gdańską mafią”. (..) „W grudniu 2014 roku warszawski sąd okręgowy zdecydował o zabezpieczeniu roszczeń Browaru Ciechan. Nakazał usunięcie na rok z portalu internetowego Newsweek.pl spornego artykułu, a także rozpowszechniania informacji, które znalazły się w tym tekście. We wtorek, 25 lipca, sąd wydał wyrok w tej sprawie. Nakazał Tomaszowi Lisowi przeproszenie spółki Browary Regionalne Jakubiak na drugiej stronie tygodnika „Newsweek” za sugestie o kontaktach z mafią. Te same przeprosiny mają także ukazać się na internetowej stronie „Newsweeka” – i pozostawać tam przez tydzień. W ramach zadośćuczynienia Lis miałby także zapłacić na rzecz Browarów 30 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny”.

– Lis zapłacisz i przeprosisz .Jeszcze twoi niemieccy pracodawcy zapłacą i przeproszą. Kłamaliście żeby zniszczyć i tego wam nie daruję – napisał Marek Jakubiak na Twitterze.

 

Podziel się:


Ciechanów: Pożegnanie komendanta

Wczoraj odbyło się pożegnanie odchodzącego do rezerwy dotychczasowego komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie ppłka Dariusza Kosakowskiego.

Niech dotrzyma słowa

Poseł PiS Marek Opioła zaapelował w poniedziałek (22 czerwca) do premier Ewy Kopacz, by wpłynęła na ministra obrony Tomasza Siemoniaka, by ten wywiązał się ze swej obietnicy złożonej w ostatniej kampanii samorządowej, że miasto Ciechanów otrzyma za symboliczną złotówkę byłe koszary przy ul. Wojska Polskiego.

Miasto pomoże ratować zabytki

Lepiej późno niż wcale. Ciechanów nie należy do miast szczególnie bogatych w zabytkowe obiekty, więc warto te nieliczne otaczać szczególną troską. Dobrze się stało, że Urząd Miasta przygotował projekt uchwały „w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków”.