Lis przegrał z Ciechanem

Podziel się:
Marek Jakubiak, fot. arch. Browary Regionalne Jakubiak

Tomasz Lis ma przeprosić i zapłacić 30 tys. zł – Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w procesie cywilnym, który Lisowi wytoczyły Browary Regionalne Jakubiak. – Reforma sądownictwa jeszcze nie jest realizowana, a Lis już przegrał – skomentował na FB poseł Marek Jakubiak.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl – „Sprawa dotyczy tekstu z 29 września 2014 roku, który ukazał się na łamach „Newsweeka”, pt. „Pan na Ciechanie, czyli dygotki husarza”. Autor – Wojciech Cieśla – opisał interesy Marka Jakubiaka, właściciela spółki Browary Regionalne Jakubiak. Z tekstu wynikało, że w początkach firmy, biznesmenowi miały pomagać osoby związane z gdańską mafią”. (..) „W grudniu 2014 roku warszawski sąd okręgowy zdecydował o zabezpieczeniu roszczeń Browaru Ciechan. Nakazał usunięcie na rok z portalu internetowego Newsweek.pl spornego artykułu, a także rozpowszechniania informacji, które znalazły się w tym tekście. We wtorek, 25 lipca, sąd wydał wyrok w tej sprawie. Nakazał Tomaszowi Lisowi przeproszenie spółki Browary Regionalne Jakubiak na drugiej stronie tygodnika „Newsweek” za sugestie o kontaktach z mafią. Te same przeprosiny mają także ukazać się na internetowej stronie „Newsweeka” – i pozostawać tam przez tydzień. W ramach zadośćuczynienia Lis miałby także zapłacić na rzecz Browarów 30 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny”.

– Lis zapłacisz i przeprosisz .Jeszcze twoi niemieccy pracodawcy zapłacą i przeproszą. Kłamaliście żeby zniszczyć i tego wam nie daruję – napisał Marek Jakubiak na Twitterze.

 

Podziel się:


Armio Wyklęta – Ciechanów pamiętał

Pamiętam pierwsze obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Ciechanowie. Przed dawną siedzibą Urzędu Bezpieczeństwa zjawiło się kilka osób ze starostą i wicestarostą. Po pięciu latach – święto to zyskało wreszcie należytą oprawę.

Co dalej z ciechanowskimi koszarami?

„Nie będzie kabaretu. Będzie chór!” - rzekł przed laty gospodarz domu Stanisław Anioł. Nie będzie w Ciechanowie pancerniaków z US Army. Będzie, może, polska Obrona Terytorialna.

Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński:

Zajmuję się rozwiązywaniem problemów mieszkańców, poważnymi inwestycjami, pozyskiwaniem pieniędzy dla miasta, a nie wewnętrznymi konfliktami partii politycznych

Tygodnik Ilustrowany: - Jak pan ocenia ostatnie zawirowania i konflikty w ciechanowskim PiS? Przyglądam się temu wszystkiemu ze zdziwieniem, czasami przerażeniem, ale podkreślam jedno: to wewnętrzne sprawy i rozgrywki w PiS. Ja skupiam się na rozwiązywaniu problemów mieszkańców, inwestycjach czy pozyskiwaniu pieniędzy dla miasta, a jeśli inni wolą zajmować się knuciem i