Lis przegrał z Ciechanem

Podziel się:
Marek Jakubiak, fot. arch. Browary Regionalne Jakubiak

Tomasz Lis ma przeprosić i zapłacić 30 tys. zł – Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w procesie cywilnym, który Lisowi wytoczyły Browary Regionalne Jakubiak. – Reforma sądownictwa jeszcze nie jest realizowana, a Lis już przegrał – skomentował na FB poseł Marek Jakubiak.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl – „Sprawa dotyczy tekstu z 29 września 2014 roku, który ukazał się na łamach „Newsweeka”, pt. „Pan na Ciechanie, czyli dygotki husarza”. Autor – Wojciech Cieśla – opisał interesy Marka Jakubiaka, właściciela spółki Browary Regionalne Jakubiak. Z tekstu wynikało, że w początkach firmy, biznesmenowi miały pomagać osoby związane z gdańską mafią”. (..) „W grudniu 2014 roku warszawski sąd okręgowy zdecydował o zabezpieczeniu roszczeń Browaru Ciechan. Nakazał usunięcie na rok z portalu internetowego Newsweek.pl spornego artykułu, a także rozpowszechniania informacji, które znalazły się w tym tekście. We wtorek, 25 lipca, sąd wydał wyrok w tej sprawie. Nakazał Tomaszowi Lisowi przeproszenie spółki Browary Regionalne Jakubiak na drugiej stronie tygodnika „Newsweek” za sugestie o kontaktach z mafią. Te same przeprosiny mają także ukazać się na internetowej stronie „Newsweeka” – i pozostawać tam przez tydzień. W ramach zadośćuczynienia Lis miałby także zapłacić na rzecz Browarów 30 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny”.

– Lis zapłacisz i przeprosisz .Jeszcze twoi niemieccy pracodawcy zapłacą i przeproszą. Kłamaliście żeby zniszczyć i tego wam nie daruję – napisał Marek Jakubiak na Twitterze.

 

Podziel się:


Ciechanów: Pożegnanie komendanta

Wczoraj odbyło się pożegnanie odchodzącego do rezerwy dotychczasowego komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie ppłka Dariusza Kosakowskiego.

Ciechanowscy kupcy protestują

146 przedsiębiorców, handlowców, producentów protestujących przeciwko powstawaniu w Ciechanowie nowych, dużych obiektów handlowych podpisało list w tej sprawie skierowany do prezydenta Krzysztofa Kosińskiego.

Rozmowa z ks. Tomaszem Mąką, leutnantem US Navy, kapelanem na lotniskowcu USS Dwight D. Eisenhower

Nie napinam się na wielkie cele

Marek Szyperski. Proszę powiedzieć, jak Ksiądz znalazł się w Stanach? Ks. Tomasz Mąka. Wyjechałem w 1998 r. na stypendium do Seminarium Sacred Heart w Detroit. Byłem tam dwa lata, po których wróciłem na ostatni, szósty rok do Seminarium płockiego i przyjąłem święcenia z rąk biskupa Stanisława Wielgusa. A Marynarka? US Navy? Później oczywiście wróciłem do