Oddaliśmy cześć Bohaterowi!

Podziel się:

24 kwietnia liczni ciechanowianie, a wśród nich m.in.: członkowie Stowarzyszenia Narodowy Ciechanów i rekonstruktorów z 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiechy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych mianowanego pośmiertnie na stopień pułkownika Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. W ostatniej drodze żołnierzowi towarzyszyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych i wojskowych.

– Dziś po 65 latach, poprzez odnalezienie doczesnych szczątków Pana Pułkownika, poprzez pamięć o bohaterstwie Żołnierzy Niezłomnych, poprzez te państwowe uroczystości pogrzebowe przywracamy godność Polsce – powiedział podczas mszy żałobnej w kościele pw. św. Karola Boromeusza prezydent Andrzej Duda.

O tym, jak ważny i symboliczny charakter miał niedzielny pogrzeb świadczyły tłumy zgromadzonych przed kościołem Polaków. Podkreślił to także przewodniczący uroczystościom pogrzebowym biskup polowy Józef Guzdek: – Od mogiły żołnierzy nie odchodzi się nigdy ze złamaną duszą, ale z niezbitym przekonaniem, że wyrosła nowa wartość (…) wartość należąca dla całego narodu (…) dziękuje Bogu za ich świadectwo umiłowania ojczyzny. Umiłowania ojczyzny ponad swoje życie (…) czyny Żołnierzy Niezłomnych zasługują na pamięć i wdzięczność całego narodu.

fot. Mariola Kujawa

  • więcej —> w najnowszym numerze Tygodnika Ilustrowanego
Podziel się:


Pamiętaliśmy

W piątą rocznicę Tragedii Smoleńskiej

10 kwietnia, o godz. 8.41 - w piątą rocznicę Tragedii Smoleńskiej modlono się na ciechanowskim Cmentarzu Komunalnym przy grobie Senator Janiny Fetlińskiej - ciechanowianki, dr nauk pielęgniarskich, jednej z 96 ofiar tej Tragedii

Andruszkiewicz, Jakubiak, Ziemkiewicz w Płocku

Zróbmy coś dobrego dla Polski

Posłowie Kukiz'15 i założyciele Stowarzyszenia Endecja Marek Jakubiak i Adam Andruszkiewicz oraz znany publicysta Rafał Ziemkiewicz spotkali się z mieszkańcami Płocka i północnego Mazowsza. - To przede wszystkim szkoła politycznego myślenia, tak naprawdę jedyna, która w Polsce tak dojrzale się wykreowała – mówił podczas spotkania o myśli endeckiej poseł  Adam

Ciechanowski Szpital na krawędzi bankructwa

Strata za rok ubiegły szacowana na 15 mln zł, 66 mln zł zadłużenia, zajmowane przez komornika konta – Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie balansuje na krawędzi.