Pogrzeb Stanisława Wieteski

„Odszedł tak jak żył. Skromnie, po cichu…”

Podziel się:

– Stasiu – przyjacielu, spoczywaj w pokoju. Niech Cię utuli ta nasza piękna mazowiecka ziemia – mówił starosta ciechanowski Sławomir Morawski podczas pogrzebu wójta gminy Opinogóra Górna Stanisława Wieteski.

Zmarłego w niedzielę 10 kwietnia w wieku 67 lat samorządowca (od 1983 r. nieprzerwanie kierował Urzędem Gminy), społecznika, męża, ojca i dziadka żegnała najbliższa rodzina, współpracownicy z Urzędu Gminy w Opinogórze, pracownicy gminnych instytucji, uczniowie, strażacy (zmarły był prezesem Zarządu Gminnego OSP), mieszkańcy gminy, przedstawiciele PSL, którego był członkiem, przyjaciele i znajomi.

W czwartek 14 kwietnia koncelebrowanej mszy św. pogrzebowej w kościele pw. św. Jana Pawła II w ciechanowskiej parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej przewodniczył proboszcz ks. kanonik Jan Jóźwiak, a kazanie wygłosił ks. Jan Grzybowski, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Opinogórze, który podkreślił, że znał się i współpracował ze Stanisławem Wieteską przez 30 lat.

Zmarłego żegnali także m.in.: przewodnicząca Rady Gminy Jolanta Grochowska, zastępca wójta Małgorzata Kołakowska i marszałek Mazowsza Adam Struzik.

– Żegnamy dziś Stanisława Wieteskę. Człowieka wyjątkowego. Odszedł od nas tak jak żył, skromnie, po cichu, nie ujawniając do końca swoich słabości, nie mówiąc o chorobie, która w końcu Go pokonała. Odszedł człowiek pracowity i uczciwy, pełen pokory wobec życia i ludzi. Człowiek zaangażowany w swoją pracę, zawsze pełen entuzjazmu, którym zarażał współpracowników, potrafiący jednocześnie łączyć w działaniu ludzi różnych poglądów i przekonań, ludzi starszych i młodszych. Był człowiekiem niesłychanie wrażliwym na ludzkie problemy i ludzką krzywdę – mówił w swym wystąpieniu starosta Sławomir Morawski.

Stanisław Wieteska został pochowany na cmentarzu komunalnym w Ciechanowie.

Podziel się:


Miasto pomoże ratować zabytki

Lepiej późno niż wcale. Ciechanów nie należy do miast szczególnie bogatych w zabytkowe obiekty, więc warto te nieliczne otaczać szczególną troską. Dobrze się stało, że Urząd Miasta przygotował projekt uchwały „w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków”.

Płońsk: Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Con Grazia

Koncert odbędzie się w niedzielę 18 stycznia w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku. Początek godz. 15.30.

Marek Jakubiak

Wydawać każdy potrafi, zarabiać – mało kto

- Mandat poselski powinien być sprawowany przez najwyżej dwie kadencje – powiedział poseł Marek Jakubiak (Kukiz' 15) podczas oficjalnego otwarcia swego biura poselskiego w Płocku przy ul. Królewieckiej.