Pogrzeb Stanisława Wieteski

„Odszedł tak jak żył. Skromnie, po cichu…”

Podziel się:

– Stasiu – przyjacielu, spoczywaj w pokoju. Niech Cię utuli ta nasza piękna mazowiecka ziemia – mówił starosta ciechanowski Sławomir Morawski podczas pogrzebu wójta gminy Opinogóra Górna Stanisława Wieteski.

Zmarłego w niedzielę 10 kwietnia w wieku 67 lat samorządowca (od 1983 r. nieprzerwanie kierował Urzędem Gminy), społecznika, męża, ojca i dziadka żegnała najbliższa rodzina, współpracownicy z Urzędu Gminy w Opinogórze, pracownicy gminnych instytucji, uczniowie, strażacy (zmarły był prezesem Zarządu Gminnego OSP), mieszkańcy gminy, przedstawiciele PSL, którego był członkiem, przyjaciele i znajomi.

W czwartek 14 kwietnia koncelebrowanej mszy św. pogrzebowej w kościele pw. św. Jana Pawła II w ciechanowskiej parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej przewodniczył proboszcz ks. kanonik Jan Jóźwiak, a kazanie wygłosił ks. Jan Grzybowski, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Opinogórze, który podkreślił, że znał się i współpracował ze Stanisławem Wieteską przez 30 lat.

Zmarłego żegnali także m.in.: przewodnicząca Rady Gminy Jolanta Grochowska, zastępca wójta Małgorzata Kołakowska i marszałek Mazowsza Adam Struzik.

– Żegnamy dziś Stanisława Wieteskę. Człowieka wyjątkowego. Odszedł od nas tak jak żył, skromnie, po cichu, nie ujawniając do końca swoich słabości, nie mówiąc o chorobie, która w końcu Go pokonała. Odszedł człowiek pracowity i uczciwy, pełen pokory wobec życia i ludzi. Człowiek zaangażowany w swoją pracę, zawsze pełen entuzjazmu, którym zarażał współpracowników, potrafiący jednocześnie łączyć w działaniu ludzi różnych poglądów i przekonań, ludzi starszych i młodszych. Był człowiekiem niesłychanie wrażliwym na ludzkie problemy i ludzką krzywdę – mówił w swym wystąpieniu starosta Sławomir Morawski.

Stanisław Wieteska został pochowany na cmentarzu komunalnym w Ciechanowie.

Podziel się:


Dwa dni, dwa wypadki, sześciu zabitych

To będą bardzo smutne święta dla kilku rodzin z powiatów mławskiego i ciechanowskiego. W ciągu niespełna doby – między 19.40 23 marca, a 18.55 24 marca w dwóch wypadkach drogowych zginęło sześć osób.

Reymont w Opinogórze

W Muzeum Romantyzmu w Opinogórze otwarto wystawę zatytułowaną „Chciałem odbudować polską duszę. W hołdzie Władysławowi Reymontowi pierwszemu Nobliście Niepodległej Polski”.

Dla naszych Czytelników

Wesołego Alleluja!!!!