Pogrzeb Stanisława Wieteski

„Odszedł tak jak żył. Skromnie, po cichu…”

Podziel się:

– Stasiu – przyjacielu, spoczywaj w pokoju. Niech Cię utuli ta nasza piękna mazowiecka ziemia – mówił starosta ciechanowski Sławomir Morawski podczas pogrzebu wójta gminy Opinogóra Górna Stanisława Wieteski.

Zmarłego w niedzielę 10 kwietnia w wieku 67 lat samorządowca (od 1983 r. nieprzerwanie kierował Urzędem Gminy), społecznika, męża, ojca i dziadka żegnała najbliższa rodzina, współpracownicy z Urzędu Gminy w Opinogórze, pracownicy gminnych instytucji, uczniowie, strażacy (zmarły był prezesem Zarządu Gminnego OSP), mieszkańcy gminy, przedstawiciele PSL, którego był członkiem, przyjaciele i znajomi.

W czwartek 14 kwietnia koncelebrowanej mszy św. pogrzebowej w kościele pw. św. Jana Pawła II w ciechanowskiej parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej przewodniczył proboszcz ks. kanonik Jan Jóźwiak, a kazanie wygłosił ks. Jan Grzybowski, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Opinogórze, który podkreślił, że znał się i współpracował ze Stanisławem Wieteską przez 30 lat.

Zmarłego żegnali także m.in.: przewodnicząca Rady Gminy Jolanta Grochowska, zastępca wójta Małgorzata Kołakowska i marszałek Mazowsza Adam Struzik.

– Żegnamy dziś Stanisława Wieteskę. Człowieka wyjątkowego. Odszedł od nas tak jak żył, skromnie, po cichu, nie ujawniając do końca swoich słabości, nie mówiąc o chorobie, która w końcu Go pokonała. Odszedł człowiek pracowity i uczciwy, pełen pokory wobec życia i ludzi. Człowiek zaangażowany w swoją pracę, zawsze pełen entuzjazmu, którym zarażał współpracowników, potrafiący jednocześnie łączyć w działaniu ludzi różnych poglądów i przekonań, ludzi starszych i młodszych. Był człowiekiem niesłychanie wrażliwym na ludzkie problemy i ludzką krzywdę – mówił w swym wystąpieniu starosta Sławomir Morawski.

Stanisław Wieteska został pochowany na cmentarzu komunalnym w Ciechanowie.

Podziel się:


Święto Wojsk Lądowych

„Za wolność Waszą i Naszą”

- Jesteśmy narodem odważnym i walecznym. Żołnierz polski walczył „Za wolność Waszą i Naszą” na wielu frontach wojennych całego świata. Heroizmu nigdy nam nie brakowało. Możemy być dumni z historii oręża wojska polskiego – powiedział Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. w homilii podczas mszy polowej odprawionej w piątek 26 sierpnia w Mauzoleum Żołnierzy

75. rocznica straszliwej zbrodni niemieckich okupantów

Kilka tysięcy osób niepełnosprawnych i chorych psychicznie mieszkańców północnego Mazowsza zamordowali 75. lat temu niemieccy okupanci w ramach zbrodniczej akcji jak na ironię nazwanej przez nich „Łaskawa śmierć”.

Mława: Zginął lokalny dziennikarz Łukasz Masiak

Nie żyje, bo się nie bał?

W niedzielę w nocy, w jednym z mławskich lokali, został pobity dziennikarz i właściciel portalu naszamlawa.pl. Trwająca 45 minut próba reanimacji okazała się nieskuteczna. Łukasz Masiak zmarł. Miał 31 lat. Osierocił dwójkę małych dzieci.