Pogrzeb Stanisława Wieteski

„Odszedł tak jak żył. Skromnie, po cichu…”

Podziel się:

– Stasiu – przyjacielu, spoczywaj w pokoju. Niech Cię utuli ta nasza piękna mazowiecka ziemia – mówił starosta ciechanowski Sławomir Morawski podczas pogrzebu wójta gminy Opinogóra Górna Stanisława Wieteski.

Zmarłego w niedzielę 10 kwietnia w wieku 67 lat samorządowca (od 1983 r. nieprzerwanie kierował Urzędem Gminy), społecznika, męża, ojca i dziadka żegnała najbliższa rodzina, współpracownicy z Urzędu Gminy w Opinogórze, pracownicy gminnych instytucji, uczniowie, strażacy (zmarły był prezesem Zarządu Gminnego OSP), mieszkańcy gminy, przedstawiciele PSL, którego był członkiem, przyjaciele i znajomi.

W czwartek 14 kwietnia koncelebrowanej mszy św. pogrzebowej w kościele pw. św. Jana Pawła II w ciechanowskiej parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej przewodniczył proboszcz ks. kanonik Jan Jóźwiak, a kazanie wygłosił ks. Jan Grzybowski, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Opinogórze, który podkreślił, że znał się i współpracował ze Stanisławem Wieteską przez 30 lat.

Zmarłego żegnali także m.in.: przewodnicząca Rady Gminy Jolanta Grochowska, zastępca wójta Małgorzata Kołakowska i marszałek Mazowsza Adam Struzik.

– Żegnamy dziś Stanisława Wieteskę. Człowieka wyjątkowego. Odszedł od nas tak jak żył, skromnie, po cichu, nie ujawniając do końca swoich słabości, nie mówiąc o chorobie, która w końcu Go pokonała. Odszedł człowiek pracowity i uczciwy, pełen pokory wobec życia i ludzi. Człowiek zaangażowany w swoją pracę, zawsze pełen entuzjazmu, którym zarażał współpracowników, potrafiący jednocześnie łączyć w działaniu ludzi różnych poglądów i przekonań, ludzi starszych i młodszych. Był człowiekiem niesłychanie wrażliwym na ludzkie problemy i ludzką krzywdę – mówił w swym wystąpieniu starosta Sławomir Morawski.

Stanisław Wieteska został pochowany na cmentarzu komunalnym w Ciechanowie.

Podziel się:


Tragiczny wypadek w powiecie mławskim

Czteroletni chłopiec zginął w wypadku w powiecie mławskim. Do tragedii doszło we wtorek 19 lipca ok. 18. na drodze Bońkowo Kościelne – Syberia.

Obrazili uczucia religijne czy nie? Kontrowersyjny plakat zespołu heavy metalowego.

Czy artysta może więcej?

Po raz kolejny wraca temat szacunku należnego symbolom. Za sprawą koncertu warszawskiej grupy ANTIGAMA, jaki odbył się w ciechanowskim klubie Fabryka Kultury Zgrzyt w ubiegłą sobotę (21.02.2015r.). Warszawskiej grupie towarzyszyli wykonawcy z Ciechanowa, grupa HOSTICA.

15-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Z siekierą na policjantkę

Usiłowanie zabójstwa zarzuci prokuratura rejonowa w Mławie 15-latkowi z gminy Dzierzgowo, który w ostatnią sobotę, tuż przed północą siekierą zaatakował interweniującą policjantkę. Funkcjonariuszka z poważnym urazem głowy leży w szpitalu. Jej stan jest ciężki.