Parada po bitwie

Podziel się:

– Prawie 400 rekonstruktorów, doskonała pirotechnika, ponadto MiG-i, współczesne czołgi, koncert Fortecy i dziesiątki tysięcy widzów. X Rekonstrukcja bitwy pod Mławą zakończyła się pełnym sukcesem – relacjonuje rzeczniczka mławskiego Urzędu Miasta Magdalena Grzywacz.

Według szacunków służb porządkowych w sobotę 26 sierpnia na pole bitwy pod Mławą przyjechało ponad 50 tysięcy widzów. W rekonstrukcji historycznej wzięło udział prawie 400 rekonstruktorów.

– Tradycją rekonstrukcji w Uniszkach Zawadzkich stały się już wieńczące je parady z udziałem wszystkich biorących udział w inscenizacji aktorów oraz sprzętu, który zagrał na polu walki. W tym roku po raz pierwszy widzowie obejrzeli także pokaz dynamiczny pojazdów będących na wyposażeniu współczesnej armii, prezentowanych wcześniej tuż obok na pikniku militarnym – dodaje Krzysztof Napierski z Urzędu Miasta w Mławie. – Przez pole bitwy przejechały i „dały głos” ślepymi pociskami czołgi, wóz opancerzony i uzbrojona terenówka. Prawdziwym hitem i sporym zaskoczeniem dla wielu widzów były jednak pędzące nad ich głowami migi. Przelatujące na niskim pułapie odrzutowce pojawiały się na niebie nagle i niespodziewanie, by z wielkim hukiem zniknąć po chwili ponad chmurami.

Red/UM Mława

Fot. Krzysztof Napierski/UM Mława

 

Podziel się:


Ciechanów

Utrudnienia na drodze krajowej nr 60

W czwartek (25 sierpnia) po południu rozpocznie się remont wiaduktu w ulicy Płockiej w ciągu drogi krajowej nr 60 Kutno-Ostrów Mazowiecka, Ruch (kierowany sygnalizacją świetlną) będzie odbywał się jednym pasem, a utrudnienia potrwają do 15 września.

Niebezpiecznie na drogach

Dziewięć kolizji i trzech nietrzeźwych kierowców – to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu ciechanowskiego.

Finał głośnego wypadku

Więzienie w „zawiasach”, zabrane prawo jazdy i dotkliwa kara finansowa

Uprawomocnił się wyrok w sprawie 22-letniego Damiana S. - mieszkańca Ciechanowa, który 23 lutego 2014 r. spowodował wypadek przy Starostwie Powiatowym w Ciechanowie.