Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miasta odwołani

Trwały rozłam w klubie PiS?

Podziel się:
SONY DSC

Bardzo krótko trwały wznowione w piątek, 14 października) obrady sesji Rady Miasta Ciechanów. Radny Tomasz Podsiadlik (klub PSL) zgłosił wniosek formalny o uzupełnienie porządku obrad o głosowanie nad projektami uchwał w sprawie odwołania przewodniczącego Rady Leszka Goździewskiego i jednego z trójki wiceprzewodniczących Stanisława Talarka (w wyborach startowali jako kandydaci PiS).

 

W odpowiedzi przewodniczący Goździewski ogłosił przerwę do godz. 15. i razem z Talarkiem opuścili salę. Na nic się zdały protesty radnych m.in. z klubów PSL i Razem dla Ciechanowa. Radca prawny oznajmił, że Rada nie może dalej obradować.

O 15. obrady wznowiono. W tajnych głosowaniach odwołani zostali (tym samym stosunkiem głosów 14 do 5) Goździewski i Talarek. Przedtem pierwszy z nich odczytał wniosek o odwołanie ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Krzysztofa Leszczyńskiego (PSL), a drugi – podobny – o odwołanie wiceprzewodniczącej Elżbiety Latko (PSL). Wnioski mają być rozpatrzone na kolejnej sesji.

Rezultaty głosowania ostatecznie potwierdzają rozpad klubu PiS, który po wyborach samorządowych miał w Radzie większość – 12 radnych.

Podziel się:


Dwie osoby nie żyją

Katastrofa awionetki

Dwaj mężczyźni w wieku - najprawdopodobniej w wieku - 35 i 45 lat zginęli w piątek 1 kwietnia w Chmielewie k. Pułtuska. Awionetka, którą lecieli z Warszawy przed 18. rozbiła się na nadnarwiańskich polach.

Pułtusk

Spór o wycinkę drzew

Część mieszkańców miasta protestuje przeciwko wycince drzew. Chodzi zwłaszcza o wierzby rosnące wokół narwiańskich kanałów

Lis przegrał z Ciechanem

Tomasz Lis ma przeprosić i zapłacić 30 tys. zł – Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w procesie cywilnym, który Lisowi wytoczyły Browary Regionalne Jakubiak. - Reforma sądownictwa jeszcze nie jest realizowana, a Lis już przegrał – skomentował na FB poseł Marek Jakubiak.