Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miasta odwołani

Trwały rozłam w klubie PiS?

Podziel się:
SONY DSC

Bardzo krótko trwały wznowione w piątek, 14 października) obrady sesji Rady Miasta Ciechanów. Radny Tomasz Podsiadlik (klub PSL) zgłosił wniosek formalny o uzupełnienie porządku obrad o głosowanie nad projektami uchwał w sprawie odwołania przewodniczącego Rady Leszka Goździewskiego i jednego z trójki wiceprzewodniczących Stanisława Talarka (w wyborach startowali jako kandydaci PiS).

 

W odpowiedzi przewodniczący Goździewski ogłosił przerwę do godz. 15. i razem z Talarkiem opuścili salę. Na nic się zdały protesty radnych m.in. z klubów PSL i Razem dla Ciechanowa. Radca prawny oznajmił, że Rada nie może dalej obradować.

O 15. obrady wznowiono. W tajnych głosowaniach odwołani zostali (tym samym stosunkiem głosów 14 do 5) Goździewski i Talarek. Przedtem pierwszy z nich odczytał wniosek o odwołanie ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Krzysztofa Leszczyńskiego (PSL), a drugi – podobny – o odwołanie wiceprzewodniczącej Elżbiety Latko (PSL). Wnioski mają być rozpatrzone na kolejnej sesji.

Rezultaty głosowania ostatecznie potwierdzają rozpad klubu PiS, który po wyborach samorządowych miał w Radzie większość – 12 radnych.

Podziel się:


Pułtusk

Spór o wycinkę drzew

Część mieszkańców miasta protestuje przeciwko wycince drzew. Chodzi zwłaszcza o wierzby rosnące wokół narwiańskich kanałów

Ważne dla świadomości współczesnych. Prof. Szwagrzyk o ekshumacjach

Gościem styczniowego spotkania w ciechanowskim Klubie „Gazety Polskiej” był znany polski historyk dr hab. Krzysztof Szwagrzyk – profesor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu i pełnomocnik Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej ds. poszukiwań miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego – kierujący pracami ekshumacyjno-identyfikacyjnymi na terenie całego kraju, m.in. w

Z pomnika POW zniknął orzeł z brązu

A po co urzędnik ma się przejmować jakimś tam pomnikiem?

Wykonana z brązu figura przedstawiająca orła zniknęła z pomnika poświęconego Polskiej Organizacji Wojskowej, znajdującego się na placu Kościuszki w Ciechanowie. Jego brak zaobserwowałem podczas zapalania znicza.