Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miasta odwołani

Trwały rozłam w klubie PiS?

Podziel się:
SONY DSC

Bardzo krótko trwały wznowione w piątek, 14 października) obrady sesji Rady Miasta Ciechanów. Radny Tomasz Podsiadlik (klub PSL) zgłosił wniosek formalny o uzupełnienie porządku obrad o głosowanie nad projektami uchwał w sprawie odwołania przewodniczącego Rady Leszka Goździewskiego i jednego z trójki wiceprzewodniczących Stanisława Talarka (w wyborach startowali jako kandydaci PiS).

 

W odpowiedzi przewodniczący Goździewski ogłosił przerwę do godz. 15. i razem z Talarkiem opuścili salę. Na nic się zdały protesty radnych m.in. z klubów PSL i Razem dla Ciechanowa. Radca prawny oznajmił, że Rada nie może dalej obradować.

O 15. obrady wznowiono. W tajnych głosowaniach odwołani zostali (tym samym stosunkiem głosów 14 do 5) Goździewski i Talarek. Przedtem pierwszy z nich odczytał wniosek o odwołanie ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Krzysztofa Leszczyńskiego (PSL), a drugi – podobny – o odwołanie wiceprzewodniczącej Elżbiety Latko (PSL). Wnioski mają być rozpatrzone na kolejnej sesji.

Rezultaty głosowania ostatecznie potwierdzają rozpad klubu PiS, który po wyborach samorządowych miał w Radzie większość – 12 radnych.

Podziel się:


Płońsk

Usiłowanie zabójstwa. Podwójnego

27-letni Tomasz S. z zarzutem podwójnego usiłowania zabójstwa. W środę w południe Sąd Rejonowy w Płońsku zdecyduje czy przychylić się do wniosku Prokuratury Rejonowej, która chce by podejrzany o zranienie nożem 9-letniego chłopca i jego matki, trafił na trzy miesiące do aresztu.

Policjanci – nowy program BRJ TV

O blaskach i cieniach pracy policjantów opowiadać będzie nowy program na kanale BRJ TV. Pierwszy odcinek już niebawem.

Ciechanów: Sesja Rady Miasta

Tanie mieszkania dla młodych, rada dla seniorów

Tanie budownictwo socjalne, tanie mieszkania komunalne dla młodych małżeństw mieszkających i pracujących w powiecie ciechanowskim oraz tanie budownictwo czynszowe – to podstawowe założenia programu budowy tanich mieszkań w Ciechanowie - przedstawione na lutowej sesji Rady Miasta przez zastępcę prezydenta Joannę Potocką-Rak.