Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miasta odwołani

Trwały rozłam w klubie PiS?

Podziel się:
SONY DSC

Bardzo krótko trwały wznowione w piątek, 14 października) obrady sesji Rady Miasta Ciechanów. Radny Tomasz Podsiadlik (klub PSL) zgłosił wniosek formalny o uzupełnienie porządku obrad o głosowanie nad projektami uchwał w sprawie odwołania przewodniczącego Rady Leszka Goździewskiego i jednego z trójki wiceprzewodniczących Stanisława Talarka (w wyborach startowali jako kandydaci PiS).

 

W odpowiedzi przewodniczący Goździewski ogłosił przerwę do godz. 15. i razem z Talarkiem opuścili salę. Na nic się zdały protesty radnych m.in. z klubów PSL i Razem dla Ciechanowa. Radca prawny oznajmił, że Rada nie może dalej obradować.

O 15. obrady wznowiono. W tajnych głosowaniach odwołani zostali (tym samym stosunkiem głosów 14 do 5) Goździewski i Talarek. Przedtem pierwszy z nich odczytał wniosek o odwołanie ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Krzysztofa Leszczyńskiego (PSL), a drugi – podobny – o odwołanie wiceprzewodniczącej Elżbiety Latko (PSL). Wnioski mają być rozpatrzone na kolejnej sesji.

Rezultaty głosowania ostatecznie potwierdzają rozpad klubu PiS, który po wyborach samorządowych miał w Radzie większość – 12 radnych.

Podziel się:


Kampania wyborcza: Andrzej Duda w Ciechanowie

W wypełnionej po brzegi Kawiarni Artystycznej PCKiSz z mieszkańcami Ciechanowa i okolic spotkał się Andrzej Duda - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP.

15-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Z siekierą na policjantkę

Usiłowanie zabójstwa zarzuci prokuratura rejonowa w Mławie 15-latkowi z gminy Dzierzgowo, który w ostatnią sobotę, tuż przed północą siekierą zaatakował interweniującą policjantkę. Funkcjonariuszka z poważnym urazem głowy leży w szpitalu. Jej stan jest ciężki.

Sońska idzie do naprawy

Koszty po połowie, w roku 2016 przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, rok później – wykonanie: starosta ciechanowski Sławomir Morawski i prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński podpisali dzisiaj (piątek) porozumienie w sprawie modernizacji ul. Sońskiej.