Powiat płoński

Pies pogryzł dziecko

Podziel się:

Trzynastolatek z Nowego Przybojewa w powiecie płońskim pogryziony przez psa. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Ciechanowie.

Wracający wieczorem do domu rowerem chłopiec został zaatakowany przez trzy psy, które wydostały się przez bramę jednej z posesji. – Z policyjnych ustaleń wynika, że czworonogi przebywały na ogrodzonym podwórku przy domu, a brama była zamknięta – informuje rzeczniczka płońskiej policji sierż. sztab. Kinga Drężek. – Wystarczyła jednak chwila nieuwagi ze strony właściciela psów, by te znalazły sposób na wyjście na drogę i rzuciły się w pogoń za jadącym na rowerze dzieckiem. W pewnym momencie trzynastolatek przewrócił się, a jeden z psów go dogonił. Dziecko z licznymi ugryzieniami na całym ciele zostało przewiezione do szpitala. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Przesłuchali już 48-letniego właściciela psów.

Policjanci przypominają, utrzymywanie czworonoga wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale też obowiązkami i odpowiedzialnością za jego
zachowanie. Właściciel zobowiązany jest do zapewnienia ochrony przed
zagrożeniami lub uciążliwością dla ludzi ze strony tych zwierząt.

Ej

Podziel się:


Płoński samorząd:

„Nie” dla zamknięcia szpitalnych oddziałów

Płońscy samorządowcy miejscy protestują przeciwko zapowiedzi zamknięcia trzech oddziałów: wewnętrznego, kardiologicznego i reumatologicznego w Szpitalu Powiatowym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Burmistrz Glinojecka zrezygnował

Jak podał dziś (28 lutego) portal glinojeck.net burmistrz Waldemar Godlewski pożegnał się dzisiaj z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy. Komisarzowi wyborczemu w Ciechanowie przekazał rezygnację z datą 1 marca br.

Płońsk

Na polowanie na dwóch „gazach”

W ostatni poniedziałek wieczorem w jednej z miejscowości gminy Joniec (pow. płoński) policjanci zatrzymali do kontroli dostawczego citroena. - Styl jego jazdy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, iż kierowca może być nietrzeźwy. Przypuszczenia te potwierdziły się. Od kierującego, którym okazał się być 39-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego, policjanci wyczuli silną woń