Powiat płoński

Pies pogryzł dziecko

Podziel się:

Trzynastolatek z Nowego Przybojewa w powiecie płońskim pogryziony przez psa. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Ciechanowie.

Wracający wieczorem do domu rowerem chłopiec został zaatakowany przez trzy psy, które wydostały się przez bramę jednej z posesji. – Z policyjnych ustaleń wynika, że czworonogi przebywały na ogrodzonym podwórku przy domu, a brama była zamknięta – informuje rzeczniczka płońskiej policji sierż. sztab. Kinga Drężek. – Wystarczyła jednak chwila nieuwagi ze strony właściciela psów, by te znalazły sposób na wyjście na drogę i rzuciły się w pogoń za jadącym na rowerze dzieckiem. W pewnym momencie trzynastolatek przewrócił się, a jeden z psów go dogonił. Dziecko z licznymi ugryzieniami na całym ciele zostało przewiezione do szpitala. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Przesłuchali już 48-letniego właściciela psów.

Policjanci przypominają, utrzymywanie czworonoga wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale też obowiązkami i odpowiedzialnością za jego
zachowanie. Właściciel zobowiązany jest do zapewnienia ochrony przed
zagrożeniami lub uciążliwością dla ludzi ze strony tych zwierząt.

Ej

Podziel się:


Za szybko

Jedno dachowanie w Pokrzywnicy, drugie w Koziegłowach. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Szewach Weiss w Płońsku

Płońsk odwiedził profesor Szewach Weiss - honorowy obywatel  miasta, były ambasador Izraela w Polsce. Wizyta odbyła się w ramach nowego cyklu "Spotkania Mistrzami", który finansowany jest ze środków budżetu obywatelskiego.

Śmierć w płońskich ogródkach

Ciało 55-letniego mężczyzny znaleźli strażacy gaszący pożar altanki w Płońsku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi płońska Prokuratura Rejonowa.