Płońsk

Podejrzany o zabójstwo aresztowany

Podziel się:

Nawet dożywotnie więzienie grozi 38-letniemu Mariuszowi D., któremu płońska prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 33-letniego płońszczanina. Podejrzany sam oddał się w ręce policji.

Przypomnijmy: w miniony poniedziałek 23 stycznia rano na osiedlu przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku przed jednym z bloków został postrzelony 33-letni mieszkaniec Płońska. – Mężczyzna ten, z raną w okolicy serca, w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Mimo pomocy medycznej mężczyzna zmarł. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli płońscy policjanci. Funkcjonariusze przez kilka godzin prowadzili szczegółowe czynności na miejscu zdarzenia oraz przesłuchania okolicznych mieszkańców. Policjanci od razu też wytypowali prawdopodobnego sprawcę zabójstwa. Rozpoczęli poszukiwania 38-letniego mężczyzny – Mariusza D. Funkcjonariusze sprawdzili wiele adresów i miejsc, w których mężczyzna mógłby się ukrywać. Sprawdzana też była każda wpływająca do komendy w Płońsku informacja. Równocześnie kryminalni prowadzili własne ustalenia operacyjne – informuje rzeczniczka płońskiej komendy policji mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Płońska Prokuratura Rejonowa zdecydowała o postawieniu zarzutów na podstawie zgromadzonych materiałów. Za podejrzanym wydano list gończy. Na tej podstawie Sąd Rejonowy w Płońsku wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu poszukiwanego na okres 14 dni. Wizerunek mężczyzny został opublikowany w mediach.

– Na skutek działań podjętych przez Policję i prokuraturę, wczoraj rano 38-letni Mariusz D. zgłosił się do Komendy Powiatowej w Płońsku w towarzystwie adwokata. Płońscy kryminalni wykonali z nim niezbędne czynności w ramach prowadzonego pod nadzorem prokuratury śledztwa. Następnie mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiony został mu zarzut zabójstwa 33-latka. Za to przestępstwo grozi zatrzymanemu nawet dożywocie. Po czynnościach policjanci przewieźli mężczyznę do Aresztu Śledczego w Płońsku gdzie został osadzony – relacjonuje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Fot. KPP Płońsk

 

Podziel się:


Wykupu przez ZDiM majątku upadłej spółki PRD-M w Płońsku nie będzie

Ludzie stracą pracę?

Radni Płońska nie poparli inicjatywy przejęcia upadającej spółki PRD-M przez płoński Zarząd Dróg i Mostów. Nie pomogły zapewnienia jej prezesa, Janusza Chłopika. Nie pomogły też zapewnienia burmistrza Płońska, Andrzeja Pietrasika. Radni zmienili decyzję poprzedniej rady, która dokapitalizowała ZDiM kwotą 1,2 mln zł z przeznaczeniem na zakup PRD-M. Te pieniądze teraz

15-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Z siekierą na policjantkę

Usiłowanie zabójstwa zarzuci prokuratura rejonowa w Mławie 15-latkowi z gminy Dzierzgowo, który w ostatnią sobotę, tuż przed północą siekierą zaatakował interweniującą policjantkę. Funkcjonariuszka z poważnym urazem głowy leży w szpitalu. Jej stan jest ciężki.

Płońsk: Wigilijny wieczór

Dla ciała były pierogi, barszczyk i kapusta z grzybami, zaś dla ducha – wspólne kolędowanie oraz koncert w wykonaniu chóru Allegro Coro.