Płońsk

Podejrzany o zabójstwo aresztowany

Podziel się:

Nawet dożywotnie więzienie grozi 38-letniemu Mariuszowi D., któremu płońska prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 33-letniego płońszczanina. Podejrzany sam oddał się w ręce policji.

Przypomnijmy: w miniony poniedziałek 23 stycznia rano na osiedlu przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku przed jednym z bloków został postrzelony 33-letni mieszkaniec Płońska. – Mężczyzna ten, z raną w okolicy serca, w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Mimo pomocy medycznej mężczyzna zmarł. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli płońscy policjanci. Funkcjonariusze przez kilka godzin prowadzili szczegółowe czynności na miejscu zdarzenia oraz przesłuchania okolicznych mieszkańców. Policjanci od razu też wytypowali prawdopodobnego sprawcę zabójstwa. Rozpoczęli poszukiwania 38-letniego mężczyzny – Mariusza D. Funkcjonariusze sprawdzili wiele adresów i miejsc, w których mężczyzna mógłby się ukrywać. Sprawdzana też była każda wpływająca do komendy w Płońsku informacja. Równocześnie kryminalni prowadzili własne ustalenia operacyjne – informuje rzeczniczka płońskiej komendy policji mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Płońska Prokuratura Rejonowa zdecydowała o postawieniu zarzutów na podstawie zgromadzonych materiałów. Za podejrzanym wydano list gończy. Na tej podstawie Sąd Rejonowy w Płońsku wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu poszukiwanego na okres 14 dni. Wizerunek mężczyzny został opublikowany w mediach.

– Na skutek działań podjętych przez Policję i prokuraturę, wczoraj rano 38-letni Mariusz D. zgłosił się do Komendy Powiatowej w Płońsku w towarzystwie adwokata. Płońscy kryminalni wykonali z nim niezbędne czynności w ramach prowadzonego pod nadzorem prokuratury śledztwa. Następnie mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiony został mu zarzut zabójstwa 33-latka. Za to przestępstwo grozi zatrzymanemu nawet dożywocie. Po czynnościach policjanci przewieźli mężczyznę do Aresztu Śledczego w Płońsku gdzie został osadzony – relacjonuje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Fot. KPP Płońsk

 

Podziel się:


Oddaliśmy cześć Bohaterowi!

24 kwietnia liczni ciechanowianie, a wśród nich m.in.: członkowie Stowarzyszenia Narodowy Ciechanów i rekonstruktorów z 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiechy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych mianowanego pośmiertnie na stopień pułkownika Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. W ostatniej drodze żołnierzowi towarzyszyli przedstawiciele

Pieniądze na wysypisku

Sporą kwotę pieniędzy znaleziono na taśmie sortującej odpady na składowisku w Woli Pawłowskiej.

Płońsk

Usiłowanie zabójstwa. Podwójnego

27-letni Tomasz S. z zarzutem podwójnego usiłowania zabójstwa. W środę w południe Sąd Rejonowy w Płońsku zdecyduje czy przychylić się do wniosku Prokuratury Rejonowej, która chce by podejrzany o zranienie nożem 9-letniego chłopca i jego matki, trafił na trzy miesiące do aresztu.