Płońsk

Podejrzany o zabójstwo zgłosił się na policję

Podziel się:

– Dziś około godz. 9:00 Mariusz. D,  podejrzany o zabójstwo 33-letniego Dariusza T. zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku  wraz z adwokatem. Na chwilę obecną trwają czynności z jego udziałem w ramach prowadzonego śledztwa – poinformowała w środę 25 stycznia mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z płońskiej Policji.

Przypomnijmy, że do zabójstwa doszło w miniony poniedziałek rano. Dariusz T. został postrzelony na jednym z płońskich osiedli i zmarł z ran w szpitalu.

Podziel się:


Płońsk: W rocznicę niemieckiej zbrodni

W Płońsku odbyły się uroczyste obchody 70. rocznicy zbrodni na „Piaskach”. W styczniu 1945 r. niemieccy oprawcy zamordowali tam kilkudziesięciu mężczyzn z Płońska i powiatu płońskiego oraz innych miejscowości Mazowsza, więzionych w płońskim areszcie, głownie żołnierzy Armii Krajowej.

Zalewski i poetki Beat Generation w Teatrze Polskim

8 marca w Teatrze Polskim w Warszawie – w „Salonie Poezji”, w którym przedstawiane są utwory wybranych pisarzy i poetów zaprezentowane zostaną „Poetki Beat Generation” w przekładach i według scenariusza Janusza Zalewskiego – autora naszego cyklu „Powroty – ulica Nadrzeczna”, ciechanowianina, od lat mieszkającego w USA, obecnie wykładowcy Florida Gulf Coast Uniwersity.

Pułtusk: Będzie III Festiwal Krzysztofa Klenczona

W dniu urodzin Krzysztofa Klenczona – 14 stycznia - w Urzędzie Miejskim w Pułtusku odbyła się konferencja prasowa inaugurująca III Pułtusk Festiwal jego imienia.